Pradžia » Grožis ir sveikata » Pasiklydę savyje

Pasiklydę savyje

By VLmedicina.lt │adiena.lt

Eugenijus Bunka

Mano močiutė Domicėlė Dievo vardą tardavo labai retai. O gal ir visai jo neminėdavo, nes neprisimenu. Užtat iki šiol ausyse skamba jos sodrus žemaitiškas sakymas „Apsauguok, pečiau“.

Kaimynės davatkėlės rypaudavo „Jergau, Jergau, do lito pametiau!“, „Apsauguok, Veišpatie!“, „Padiek, Dėivė!“, taip keleriopai didindamos spaudimą įsivaizduojamam gelbėtojui ir keldamos bereikalingą triukšmą. Juk Dievas, anot bažnyčios, yra visažinis, visamatis, visagirdis ir bet koks pagalbos prašymo priminimas balsu ar mintimis yra perteklinis ir sukeliantis bereikalingą sumaištį jo kanceliarijoje.

O kreipimasis „Apsauguok, pečiau“ yra nuoroda į konkretų energijos šaltinį, turintį ir konkrečias funkcijas: pamaitinti, sušildyti, sausinti, gydyti.

Eugenijus Bunka, asmeninio archyvo nuotr.

Eugenijus Bunka, asmeninio archyvo nuotr.

Beje, Valstybinė lietuvių kalbos komisija nurodo, kad „pečius“ yra senoji svetimybė ir nevartotinas žodis. Vietoje jo siūlo naudoti „krosnis“. Bet kalašų – vienų iš seniausių sanskrito saugotojų kalboje „peḉ“ yra „karštis“. Jeigu taip, ne menkesniems sanskrito saugotojams lietuviams „pečius“ nėra svetimybė, o tik dėl nežinojimo atiduotas slavams.

Nežinojimas ir negebėjimas sužinoti yra bene didžiausia žmonijos bėda. Ja atsikratyti naiviai bandome savo neišprusimą perkeldami į mistikos, stebuklų erdvę. O kartais tai darome tyčia, nes mistifikavimas padeda valdyti ir gauti pelno.

Bet galima manyti, kad gamtoje antgamtiniais reiškiniais vadinamų stebuklų negali būti. Yra tik nežinomų gamtos dėsnių, kuriuos mes vadiname stebuklais. Teologas Gabrielius E. Klimenka irgi sako, kad pasaulyje nėra nieko paranormalaus, yra tik nepažintos sritys.

Iš visų žmonijos tiriamų objektų bene mažiausiai žinome apie žmogų. Mokslininkai iki šiol negali tvirtai pasakyti, kodėl slenka plaukai, tad ką bešnekėti apie tai, kodėl žmogus liūdi ir džiaugiasi, myli ir nekenčia, žudosi ir iš paskutiniųjų kabinasi į gyvenimą, pavydi ir atiduoda paskutinius marškinius.

Jeigu manome, kad visos šios būsenos ir jutimai vienaip ar kitaip veikia mūsų fizinę bei psichinę sveikatą, o jos ir būsenos ryšys yra abipusis, kyla labai daug klausimų.

Požeminių vandenų paslaptis

Argumentuodamas tūkstantmečių stebėjimais ir žmonijos patirtimi, profesionaliu radiostezininku (virgulininku) prisistatantis Jonas Jukonis teigia, kad žmogaus sveikatai kenkiančias geopatogenines zonas sukuria penki pagrindiniai spinduliuočių šaltiniai. Du jų, iš kurių vienas yra pats kenksmingiausias žmonėms, sukuria požeminiai vandenys arba jų srautų susikirtimai su tektoniniais lūžiais. Anot daug metų biolokacija besidominčio inžinieriaus Jono Viganto Bulikos, „mokslininkų manymu, po trejų miegamosios vietos buvimo geopatogeninėje zonoje metų, net atspariausias žmogus sunegaluos: susirgs onkologine, nervų, širdies-kraujagyslių ar psichikos liga“.

zemel

Spėjamas ir oficialiai pripažintas šventvietes Žemaitijoje jungiantis tinklas

Lietuvoje turime daugiausia savižudybių pasaulyje, mažiausiai užuojautos, patyčios liejasi net iš politikų, žiniasklaidos lūpų, paskui juos seka vaikai, įstatymais bandome sudrausminti mušančiuosius ir žudančiuosius vaikus. Tokia ir daugybės panašios statistikos gali rodyti ir smegenų ligas, kurios iš niekur neatsiranda, o atsiradusios tik plinta, nes jas norime sustabdyti, regis, tokių pat sergančiųjų kuriamais įstatymais, bet ne ieškodami priežasčių ir jas naikindami.

Tegul nuskamba paradoksaliai, tačiau viena iš priežasčių gali būti požeminiai vandenys, kurių Lietuvoje turime daugiausiai pasaulyje. Jau girdėti, kaip esame vadinami „Vandens Kuveitu“.

2007 metais pradėtai vyriausybinei programai įvertinti požeminio geriamojo vandens išteklių atsargas vadovavęs „Groto“ uždarosios akcinės bendrovės direktorius Antanas Marcinonis pateikė duomenis, jog Lietuvoje 95 procentai buityje, žemės ūkyje, pramonėje naudojama vandens gaunama iš požeminių telkinių. Vien tas skaičius rodo, jog lietuviai po kojomis turi gausius vandens išteklių srautus, o kartu, anot J. Jukonio, ir daug didesnę tikimybę nuolat būti fizinę bei psichinę sveikatą gadinančiose geopatogeninėse zonose.

Regis, Lenkijos Vangroveco miesto apylinkėse – tas pats. 2013 metų vasara „Lietuvos rytas“ išspausdino žinutę, kad čia dvigubai daugiau savižudybių nei vidutiniškai šalyje. Lenkai Vangrovecą vadina perlu Lenkijos ežerų karūnoje. O kur ežerai, ten ir juos maitinantys požeminiai vandens srautai. Juose nuolat kinta slėgis, tėkmėje slūgsančių akmenų milijarduose pjezokristalų kaupiasi elektros krūviai. Mokslininkai tokias vietas vadina geoelektrinėmis, kurių spinduliuojami elektromagnetiniai laukai kenkia visiems jų veikimo zonoje esantiems gyviems organizmams.

Pagal mirtis nuo širdies ir kraujagyslių ligų daugiau nei dvigubai lenkiame Europos Sąjungos vidurkį, naujai diagnozuojamų vėžinių susirgimų skaičius tūkstančiui gyventojų – didžiausias Europoje, savižudžių „rekordo pasaulyje gairelės“ iš rankų nepaleidžiame jau daug metų. Gal tokia statistika paskatins bent atidžiau žvilgtelėti į J.V. Bulikos perspėjimą?

Svarbi namo vieta? 

Juolab kad ir parapsichologas Vladimiras Azanovas sako, jog iš Žemės sklindanti spinduliuotė veikia žmogaus psichiką. Jis gali pradėti daryti nesąmoningus veiksmus, dažnai sirgti, priimti netinkamus sprendimus. V. Azanovo manymu, jeigu namas stovi blogoje vietoje, geriausia išeitis – ji nugriauti ir kraustytis kitur.

Psichologė, psichoterapeutė Genovaitė Petronienė sako, jog būna namų, kurie yra prastoje vietoje ir juose nemalonu gyventi.

Suskaičiavus, kad iš trijų milijonų Lietuvos gyventojų 1,6-1,7 procento jų gyvenimą baigia savižudybe, miršta nuo J.V. Bulikos minimų negalavimų, skaičius turėtų gąsdinti. O prie jo pridėjus idiotiško elgesio keliuose, buityje aukas, blaivus protas verčia ieškoti ir nestandartinių priežasčių.

Tai jau tampa ne tik „keistuolių“ bei „virtuviniu“ užsiėmimu, bet ir vis aiškiau platesnėje erdvėje pasirodančių mokslininkų darbais. Galima įtarti, jog jie kalba apie kol kas spėjamą, bet vis labiau iš paranormalių reiškinių prie mokslinio traktavimo artėjančią Žemės energetiką.

Bent kol kas keistuoliais atrodo apie tai kalbantys ir rašantys žmonės. Gaila, prie jų plakasi ir reputaciją gadinančių apsišaukėlių.

Bet ne nuodėmė manyti, kad rimtai į Žemės energetiką žiūrintieji iš naujo atranda tai, ką žinojo ar bent nujautė mūsų senoliai iki tol, kol pagonių žinias kartu su jų saugotojais ir nešėjais krikščionybė sumetė į inkvizicijos laužus.

Vokiečių mokslininkas Manfredas Kari pagal onkologinių susirgimų paplitimą sukūrė jo vardu vadinamą virtualų Žemės energetinį tinklą, kurį virgulininkai (radiostezininkai) naudoja jau daug metų.

Žemaitijoje kol kas spėjamas bei oficialiai pripažintas Lopaičių, Pakutuvėnų, Paunšvystės, Kražių, Kernavės, Pakisio bei kitas šventvietes sujungus linijomis, aiškiai matyti tokios pat formos, su tokiomis pat kryptimis nusidriekusiomis linijomis Kuri tinklo analogas. Toli šiaurėje, Amžinojo įšalo muziejaus filialo direktorius Aleksandras Toščevas vėlgi gavo tokią pat schemą, netoli Tunguskos meteorito kritimo vietos linijomis sujungęs spėjamas šventvietes.

Tai gali byloti, jog prieš daug amžių žmonės žinojo apie geosanines – palankias gyviems organizmams vietas ir jose kūrė šventvietes, kurios neretai virsdavo iki šiol stovinčiais miestais.

Ženklų, jog fizinė aplinka veikia gyvus organizmus, yra daugybė. Tik dažnai mes juos vadiname mistiniais, nes nežinome, kokie gamtos dėsniai juos sukuria, kokią žinią jie neša.

Pradėję nuo savęs, galėtume prasibrauti ir iki jų, pradžioje bent išgirdę tarptautiniame „Žemės energetikos ir jos įtakos gyviems organizmams“ seminare kalbėjusį Patro universiteto Graikijoje profesorių Stavrosą P. Papamarinopulą. Anot jo, „tradicinė medicina bando pagelbėti sergantiems žmonėms, kurie gyvena nesveikuose namuose, pastaruosius visiškai ignoruodami. Medicinos gydytojai bando siūlyti pacientams farmacinių kompanijų produkciją, skirtą tam tikrai ligai. O galiausiai – nesveikų namų atveju – susidaro absurdiškas užburtas ratas: gydymas arba neveikia, ir pacientas miršta, arba jis ilgai tęsiamas, tokiu būdu žlugdant paciento ekonomiką bei jo sveikatą“.

vlmedicina-logotipas

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

36 Komentarai

 1. I every time spent my half an hour to read this weblog’s content all the time along with a mug
  of coffee.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 2. Generally I do not read post on blogs, but I wish
  to say that this write-up very pressured mee tto try and do so!
  Your writing style has been surprised me. Thanks, quite nice article.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 3. Hey very interesting blog!

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 4. I believe this is one of the such a lot vital information for me.

  And i am satisfied studying your article. But wanna statement on few common things, The website taste is perfect,
  the articles is really excellent : D. Good task, cheers

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 5. It’s hard to find knowledgeable people for this subject, however, you seem like
  you know what you’re talking about! Thanks

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 6. Hey amigo, localizei esta postagem a partir de um blog de um conhecido.
  Amei do que li, tú parece entender bem do tema. Gratidão!

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 7. Thanks , I’ve just been looking for info approximately this topic for a
  while and yours is the greatest I’ve came upon till now.
  But, what in regards to the conclusion? Are you positive
  about the supply?

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 8. I’ll right away snatch your rss feed as I can’t to find your
  email subscription link or newsletter service. Do you’ve any?
  Kindly let me know in order that I may subscribe.

  Thanks.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 9. scoliosis
  Nice post. I learn something new and challenging on websites I stumbleupon everyday.
  It’s always exciting to read content from other authors and practice something
  from other websites. scoliosis

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 10. each time i used to read smaller content that also clear their motive, and that is also happening with this article
  which I am reading here.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 11. Great post.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 12. Have you ever thought about writing an ebook or guest authoring on other websites?
  I have a blog based upon on the same subjects you discuss and would love to have you share some stories/information. I know
  my visitors would appreciate your work. If you are even remotely interested, feel free
  to send me an email. asmr 0mniartist

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 13. I blog frequently and I truly appreciate your information. This great
  article has truly peaked my interest. I will bookmark your website
  and keep checking for new details about once a week.
  I subscribed to your Feed too.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 14. This info is worth everyone’s attention. How can I find out more?

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 15. Thanks a lot for sharing this with all people you really
  recognise what you’re speaking about! Bookmarked.
  Kindly also discuss with my web site =). We may have a link change contract among us

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 16. Ahaa, its nice discussion on the topic of this paragraph here at this weblog, I have read all that,
  so at this time me also commenting here.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 17. Good day! I could have sworn I’ve been to this website before but after
  reading through some of the post I realized it’s new to me.
  Anyhow, I’m definitely happy I found it and I’ll
  be book-marking and checking back often!

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 18. An outstanding share! I’ve just forwarded this onto a colleague who
  had been conducting a little homework on this. And he in fact bought me breakfast because I discovered it for him…

  lol. So let me reword this…. Thank YOU for the meal!!
  But yeah, thanks for spending the time to talk about this issue here on your blog.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 19. You could definitely see your enthusiasm in the work you write.
  The arena hopes for more passionate writers like
  you who are not afraid to say how they believe. At all times go after your heart.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 20. Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point.
  You obviously know what youre talking about, why waste your intelligence on just
  posting videos to your blog when you could be giving us something informative
  to read?

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 21. Hi! I could have sworn I’ve been to this blog before but after going through some of
  the articles I realized it’s new to me. Anyhow, I’m certainly delighted I came
  across it and I’ll be bookmarking it and checking back often!

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 22. Do you have a spam issue on this website; I also am a blogger, and I was wanting to know your situation; many
  of us have created some nice methods and we are looking to exchange solutions with
  others, be sure to shoot me an e-mail if interested.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 23. Hi, all is going sound here and ofcourse every one
  is sharing data, that’s truly fine, keep up writing.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 24. I am sure this paragraph has touched all the internet viewers,
  its really really fastidious article on building up new blog.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 25. Admiring the time and energy you put into your website and in depth information you provide.

  It’s good to come across a blog every once in a
  while that isn’t the same old rehashed material.
  Wonderful read! I’ve saved your site and I’m including your RSS feeds to
  my Google account.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 26. I like the valuable information you provide in your articles.
  I’ll bookmark your weblog and check again here regularly.

  I’m quite sure I will learn many new stuff right here!
  Good luck for the next!

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 27. It’s actually a cool and useful piece of info. I am glad
  that you just shared this useful information with
  us. Please stay us informed like this. Thank
  you for sharing.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 28. Truly no matter if someone doesn’t know after that its up to other visitors
  that they will help, so here it takes place.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 29. It’s going to be end of mine day, however before
  ending I am reading this wonderful piece of writing to improve my knowledge.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 30. Wow, that’s what I was seeking for, what a stuff! present here at this
  webpage, thanks admin of this website. plenty of fish natalielise

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 31. I constantly spent my half an hour to read this weblog’s articles all the time
  along with a cup of coffee. pof natalielise

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 32. Hi there! This is kind of off topic but I need some guidance from an established blog.
  Is it very hard to set up your own blog? I’m not very
  techincal but I can figure things out pretty quick.

  I’m thinking about creating my own but I’m not sure where to
  begin. Do you have any points or suggestions?
  Appreciate it

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 33. Heya are using WordPress for your site platform?

  I’m new to the blog world but I’m trying to get started and set
  up my own. Do you require any html coding expertise to make your own blog?

  Any help would be greatly appreciated!

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 34. It’s actually a cool and helpful piece of info. I am satisfied that you
  shared this helpful information with us. Please keep us up to
  date like this. Thanks for sharing.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 35. Hello, yup this piece of writing is truly fastidious and I have learned lot of things from it regarding blogging.
  thanks.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 36. Nice weblog here! Additionally your website lots up very fast!

  What web host are you using? Can I am getting your associate hyperlink to your host?
  I want my website loaded up as fast as yours lol

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

aštuoni + 11 =