Pradžia » Gyvenimas » Kaip bendrauti su žmonėmis, kuriems visada viskas blogai?

Kaip bendrauti su žmonėmis, kuriems visada viskas blogai?

By adiena.lt

Gyvenimiški sunkumai turi žmogų padaryti stipresniu, jį užgrūdinti. Taip skelbia daugelis religijų ir  ideologijų. Manoma, kad žmogui skiriamos tam tikros problemos, kad jis vystytųsi ir taptų geresniu.

Tačiau yra žmonių, kurie užsiciklina ties savo išgyvenimais: jie visą laiką nepatenkinti, nelaimingi ir liūdni, jiems gyvenime viskas blogai – net ir tuo atveju, jei gerai: tai jie priima kaip tam tikrą nesusipratimą, kadangi už laimę teks susimokėti (jie taip mano).

© Fotolia.com

© Fotolia.com

Kaip bendrauti su tokiais žmonėmis? Kodėl jie taip elgiasi? Ar reikia jų gailėti ir bandyti juos suprasti? Ar galima juos „pakeisti“, parodyti geresnę ateitį? Pateikiame pastebėjimus apie tokių žmonių elgesio modelius, remiantis bendravimu su jais ir terapija.

1. Manipuliacija, siekiant gauti patvirtinimą – „viskas blogai“

Ar dažnai jums yra tekę susidurti su žmonėmis, kurie, atėję į draugišką vakarėlį, jį paverčia juodu  beviltišku susibūrimu? Draugas (draugė) iš pradžių nenorom, o vėliau su vis augančia emocijų amplitude kalba apie tai, kad „nėra išeities“. Ir tai tęsiasi kiekviename vakarėlyje. Kažkuriuo momentu imi mąstyti, kad kažkas čia ne taip. Į visus pasiūlymus bei problemos sprendimo variantus žmogus net nepabandęs iškart atsako „ne“. „Tu nesupranti“, „aš tai jau bandžiau“, „tai nepadės“ - panašios frazės kaip verpetas įtraukia, ir tu pajunti norą vis labiau įtikinėti. Dažnai tas noras „atsispindi“ veide ir  pašnekovas sako: „Oi, kaip aš tave nukankinau, atleisk, nenorėjau“, – ir tuoj pat tau kyla kaltės jausmas dėl savo „beverčių“ minčių.

Kodėl tai vyksta?

Tas draugas (draugė) dažniausiai nesąmoningai gauna dėmesio ir leidimą nieko neveikti. Kadangi sąmonę turi visi, žmogus kažkuriuo momentu, likęs vienas, ima suvokti, kad jis tiesiog nieko nekeičia savo gyvenime ir kad bet koks sprendimas reikalauja per daug pastangų.

Pabendravęs su jumis ir gavęs patvirtinimą, kad „viskas blogai“, „draugas“ gali ramiai eiti namo ir be sąžinės graužimo toliau gyventi pagal savo scenarijų. Kartu pasakotojas jums „nuleido“ visą sukauptą negatyvą, pasikrovė energija ir todėl pakankamai normaliai gali gyventi toliau.

2. Manipuliacija, siekiant save įprasminti

Pažįstamas (a) susitinka su jumis ir klausinėja apie jūsų gyvenimą. Tam tikru  momentu jūs papasakosite apie savo pasiekimus arba ką nors teigiamo, kas su jumis atsitiko. Ir tada atsiranda maždaug tokios frazės: „Matai, kaip tau sekasi“, „o, kaip tau padeda“, „o, koks geras tavo vyras (žmona, draugas, tėvas) “,‘ „sekasi gi tau, turi būstą (darbą, mašiną, namą ir kt.)“. Jūs imate jaustis esąs kaltas. Kodėl? Už ką? Dėl tokių pokalbių nebesinori dalintis savo patirtimi ir nejučia imi  prisiminti, kad ir tau yra blogai.

Kodėl tai vyksta?

Ir vėl dažniausiai nesąmoningai žmogus bando jums parodyti, kad jūsų pergalės ir pasiekimai yra neužtarnauti. Tokiu būdu jis įtvirtina savo „Aš“, patvirtina „globalios neteisybės“ teoriją ir atsikrato atsakomybės už savo asmeninį gyvenimą ir savo vaidmenį jame.

3. „Blogasis“ manipuliatorius

Ši asmenybė yra gana intelektuali, ji atvirai ne tik kad savęs nevadina auka, o dar ir įsižeistų, jei su ja būtų elgiamasi kaip su auka. Pokalbio metu į bet kokį prašymą ar pastabą jis dažniausiai reaguoja fraze: „Ko tu iš manęs nori, aš gi blogietis (ė)“. Apie santykius toks asmuo gali sakyti: „Su minimi tau nieko nepavyks, aš esu sugadintas (a)“, „matai, dabar tu įsižeidei, aš juk sakiau“,  „man geriau būti vienam (ai)“, „niekas tokio (ios) kaip aš nepamils“, „aš nenormalus (i)“ ir kt. Ir jūs tuoj pat bandote perkalbėti žmogų: „Ne, ką tu, tavęs tiesiog neįvertino, nesuprato“ ir pan. , „Tavo partneris – kvailys (ė), „aš tave suprantu“.

Kodėl tai vyksta?

Toks žmogus dažniausiai save pateikia kaip nelaimingos meilės, aplinkybių, blogų santykių su tėvais auką. Jis atvirai nepretenduoja į užuojautą, agresyviai reaguoja į nuoširdžią užuojautą, bet nuolat tvirtina esąs „blogas“. Tokiu būdu jis gauna savo unikalumo, ypatingumo patvirtinimą ir vėl nusikrato atsakomybės už santykius. Juk jis iš anksto sakė esąs blogas! Ką iš tokio paimsi! Jūs patys kalti. Patys prisiprašėte. Ir tam tikra prasme jis teisus, nes iš tiesų jis įspėjo.

Kaip gi elgtis su tokiais žmonėmis?

Paskutinis atvejis labai gerai iliustruoja vadinamojo Karpmano trikampio žaidimą – žmonių tarpusavio santykių modelį. Remiantis šia teorija, bendravimas vyksta, pasidalinus vaidmenimis: gelbėtojas – persekiotojas – auka. Jei jūs bendraujate su „auka“, tai jūs atliekate „gelbėtojo“ vaidmenį, o visuomenė, gyvenimas, aplinkybės tampa „persekiotoju“.

Norint išeiti iš situacijos, svarbu pripažinti savo vaidmenį ir norėti baigti žaidimą. Trikampio modelis pavojingas dėl to, kad gelbėtojas dažnai tampa persekiotoju, auka – gelbėtoju, persekiotojas – auka ir t.t. Vadinasi, jei prieš jus esantis žmogus yra auka – kažkuriuo momentu jis tampa persekiotoju, kažkuriuo – gelbėtoju ir jis turi visas galimybes išspręsti problemą. Jūsų „gelbėtojiška“ pozicija dažniausiai jus padaro to paties žmogaus auka, kadangi dėl manipuliacijų jūs prarandate pasitikėjimą savimi, energiją arba pagarbą.

Jeigu jūs pasirengęs atsisakyti žaisti šiuos žaidimus, atsakykite sau į klausimus:

 • kam man reikalingas šis žmogus?
 • ką aš gaunu iš šio bendravimo?
 • kaip aš norėčiau elgtis su tuo žmogumi?
 • ar įmanoma su juo bendrauti kitaip?
 • ar aš pasirengęs (uis) skirti savo jėgas, spręsdamas kito žmogaus problemas? kodėl aš turiu klausytis jo istorijos?

Tokiame bendravime svarbiausia – būti sąžiningam prieš save patį. Tik sau pripažinęs savo „gelbėtojo“ (pavyzdžiui) norus, įmanoma atsisakyti vaidmens ir išsivaduoti iš scenarijaus.

Ar būtina nutraukti su tokiu žmogumi ryšius? O jei tai artimas giminaitis ar partneris? Tada būtina suprasti, kad jūs nesate atsakingas už kito žmogaus gyvenimą, jei tai ne jūsų nepilnametis vaikas. Kiekvienas žmogus turi savo gyvenimo užduotį ir jūs neturite teisės nuspręsti už jį, net jei jums atrodo, kad jūs geriau žinote, kaip pasielgti.

Jei bendravimo neįmanoma atsisakyti, tada pašnekovui užduokite tiesius klausimus:

 • kuo konkrečiai aš galiu tau padėti?
 • ką tu pats gali padaryti?

Parengta pagal wiolife.ru

Vertinimas: 3.0. Balsų skaičius: 3
Prašome palaukti

76 Komentarai

 1. what i do not comprehended is in all fact the way you aren’t surely appreciably extra very lots wanted than you may be at this moment. You are insightful. You spot alongside those lines essentially regarding the matter of this subject, introduced me as i would really like to suppose agree with it’s anything however a first-rate deal of fluctuated factors. Its like men and women are not covered except if it’s something to reap with woman loopy! Your character stuffs splendid.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 2. Greetings! I’ve been following your weblog for a long time now
  and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out
  from Houston Tx! Just wanted to mention keep up the
  excellent work! 0mniartist asmr

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 3. If some one wishes to be updated with newest technologies after that he must be visit
  this site and be up to date all the time.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 4. This paragraph presents clear idea in support of the new viewers of blogging, that actually how to do blogging and
  site-building.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 5. This is, so far as we know, the original 19th century kind of Baccarat.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 6. It is your duty to confirm such matters and to know and follow your neighborhood laws.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 7. Hello! I know this is kind of off topic but I was wondering if you knew where I could get a captcha plugin for my comment form?
  I’m using the same blog platform as yours and I’m having difficulty
  finding one? Thanks a lot!

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 8. You will see a lot of tip comments by every single betting selection.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 9. It is a bookmaker that provides the likelihood to bet on video
  games that are played competitively.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 10. They’re uncomplicated to use and swift to
  download, and function just as well as their browser-based counterparts.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 11. It is legal in Wonderful Britain and other nations, exactly where it
  is regulated.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 12. It’s a mineral that costs 3x more than concrete.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 13. When you get funds back in this way, be conscious that there’s
  a wagering requirement of 3x on the income.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 14. Hi would you mind sharing which blog platform you’re using?
  I’m going to start my own blog soon but I’m having a difficult time making a decision between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
  The reason I ask is because your design seems different
  then most blogs and I’m looking for something unique.
  P.S Sorry for getting off-topic but I had to ask!

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 15. But if you want some recommendations, here are our top choices.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 16. This happens in unique when two folks have opposing but strongly held views
  on truth or events.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 17. No matter where there is a loss or a win, their odds make sure that
  they will make a profit, what ever the outcome of sporting occasion.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 18. You can keep an eye out for any updates about this game
  through my devoted casino news channel which you can see under.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 19. If an event is highly likely to take place, the odds
  will be reduced.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 20. These two teams do not play generally either which means the defenses
  will be guessing much more instances than not.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 21. Sports Toto 4D jackpot results for now, Dec 27, 2020.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 22. Odds comparison is critical no matter what the bet from e-sports betting
  to Ice Hockey odds comparison we have you covered.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 23. DraftKings was second to industry, with websites like, FanDuel, PointsBet and William Hill following.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 24. According to Sensor Tower, Playtika’s total income for February 2020 was $86 million and their
  games have been downloaded more than 500k occasions.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 25. These promotions take spot on a brief-term, seasonal basis more than the course
  of the year.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 26. Wow, this paragraph is nice, my sister is analyzing these things,
  thus I am going to inform her.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 27. Nevertheless, at the finish of the day, the additional knowledgeable players just
  “feel” it.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 28. American odds, also identified as moneyline odds, are most typically utilized in the United
  States and Canada.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 29. Thank you for your blog post. Manley and I have been saving for
  a new e book on this topic and your short article has made us to save our
  money. Your thoughts really responded all our queries.
  In fact, a lot more than what we had acknowledged in advance of the time we found your amazing blog.

  I no longer have doubts and also a troubled mind because you have attended to all of our needs in this post.
  Thanks

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 30. Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it.
  Look advanced to far added agreeable from you! However, how could
  we communicate?

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 31. Great post. I was checking constantly this blog and I am impressed!
  Very helpful information particularly the last part 🙂 I care for such
  info much. I was looking for this certain info for a long
  time. Thank you and best of luck.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 32. Unlike caffeine medications that are routinely
  used around the world, the homeopathic remedies haven’t
  any dangerous side effects. But as the volume increases, there will
  also be low-cost knockoffs available. Research has
  demonstrated that nurturing touch raises the discharge of oxytocin, a hormone that
  induce a feeling of nurturing and sensation of trust.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 33. Unless you have spent the final couple of years
  beneath a rock, you have played this wonderful Playtech Slot machine currently.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 34. At some point there could be dozens of apps reside in the state.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 35. At this time it sounds like BlogEngine is the top blogging platform available
  right now. (from what I’ve read) Is that what you are using on your blog?

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 36. Hey there! Do you know if they make any plugins to safeguard
  against hackers? I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any tips?

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 37. My brother suggested I might like this website. He used to be
  entirely right. This publish truly made my day.
  You cann’t imagine just how much time I had spent for this
  info! Thank you!

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 38. Liverpool -.75 odds 1.80Everton +.75 odds two.00What has occurred?

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 39. So, you want to place a bet on the upcoming match but you are not confident how to get began.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 40. Wonderful blog! I found it while searching on Yahoo News. Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News?
  I’ve been trying for a while but I never
  seem to get there! Appreciate it

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 41. The greatest game in town for sportsbooks is the NFL, and the same holds correct for several sports bettors.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 42. Definitely consider that which you stated. Your favorite justification seemed to be on the web the easiest factor to understand of.

  I say to you, I certainly get annoyed whilst other folks think about issues that they plainly don’t know about.
  You controlled to hit the nail upon the top and also outlined out
  the entire thing with no need side-effects , folks could take a signal.

  Will probably be again to get more. Thank you

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 43. Hi! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers?
  I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any tips?

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 44. In addition to just comparing odds, oddsFire has other exclusive options.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 45. Way cool! Some very valid points! I appreciate you writing
  this write-up plus the rest of the website is very good.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 46. My brother suggested I might like this web site.
  He was totally right. This post truly made my day. You can not imagine
  just how much time I had spent for this info!
  Thanks!

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 47. It is vital that the UK Gambling Commission licenses all of the sports betting web sites you play
  on.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 48. I read this paragraph completely on the topic of the comparison of hottest and previous technologies, it’s remarkable article.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 49. We stumbled over here by a different website and thought I may as well check things out.

  I like what I see so now i’m following you. Look forward
  to finding out about your web page repeatedly.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 50. I was able to find good advice from your content.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 51. It’s amazing in favor of me to have a web site, which is useful designed
  for my know-how. thanks admin

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 52. Independance Immobilière - Agence Dakar Sénégal
  Av. Fadiga, Immeuble Lahad Mbacké
  BP 2975 Dakar
  +221 33 823 39 30

  Agence Immobilière Dakar

  Fantastic web site. A lot of useful info here. I am sending it to a
  few buddies ans also sharing in delicious. And obviously, thank you on your effort!

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 53. Nice post. I used to be checking constantly this weblog and I am impressed!
  Very useful info particularly the final phase 🙂 I
  take care of such info much. I used to be seeking this certain info for a very
  lengthy time. Thank you and best of luck.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 54. Hurrah, that’s what I was looking for, what a material!
  present here at this website, thanks admin of this site.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 55. Hello, Neat post. There is an issue together with
  your site in web explorer, may test this? IE nonetheless is
  the market leader and a big part of folks will miss your great writing because of this
  problem.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 56. What i do not understood is in fact how you’re not really much more neatly-appreciated than you may be now.

  You are so intelligent. You know therefore significantly in the case of this subject,
  produced me individually imagine it from numerous varied
  angles. Its like men and women don’t seem to be fascinated until it’s something to accomplish with Lady gaga!
  Your own stuffs nice. All the time deal with it up!

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 57. Can I simply say what a comfort to uncover someone who genuinely knows what they’re talking about over the internet.
  You certainly understand how to bring a problem to light and make it important.
  More people need to look at this and understand this side of your story.
  It’s surprising you are not more popular given that you most certainly have
  the gift.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 58. Piece of writing writing is also a excitement, if you be acquainted with then you can write otherwise
  it is complex to write.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 59. Hello Dear, are you actually visiting this web site daily, if so afterward you will absolutely
  get pleasant knowledge.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 60. Hi there everyone, it’s my first pay a visit at this site, and article is truly fruitful for me, keep up posting these posts.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 61. I love your blog.. very nice colors & theme. Did you make this website yourself
  or did you hire someone to do it for you? Plz respond as
  I’m looking to construct my own blog and would like to find out where u
  got this from. kudos

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 62. Hi there, just became alert to your blog through Google,
  and found that it’s really informative. I am gonna watch
  out for brussels. I will be grateful if you continue this in future.
  Numerous people will be benefited from your writing. Cheers!

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 1. Atgalinis pranešimas: ivermectin generic

 2. Atgalinis pranešimas: stromectol mouth sores

 3. Atgalinis pranešimas: ivermectin tablets otc

 4. Atgalinis pranešimas: ivermectay 6 mg

 5. Atgalinis pranešimas: deltasone and erythromycin

 6. Atgalinis pranešimas: stromectol 400 mg for dogs

 7. Atgalinis pranešimas: indications for stromectol

 8. Atgalinis pranešimas: stromectol 875 for uti

 9. Atgalinis pranešimas: what are priligy pills used for

 10. Atgalinis pranešimas: ivermectil shelf life

 11. Atgalinis pranešimas: hydroxychloroquine 200

 12. Atgalinis pranešimas: hydroxychloroquine canada pharmacy

 13. Atgalinis pranešimas: order hydroxychloroquine online canada

 14. Atgalinis pranešimas: cost of hydroxychloroquine 200mg

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

vienuolika − 8 =