Pradžia » Nuomonės » JAV Lietuva yra labiau žinoma už Latviją ir Estiją

JAV Lietuva yra labiau žinoma už Latviją ir Estiją

By BNS │ adiena.lt

Lietuvą draugiška šalimi laiko daugiau amerikiečių nei Latviją ir Estiją, rodo rinkos tyrimų bendrovės „YouGov“ atlikta apklausa.

Apžvalgininkų teigimu, Lietuva yra kiek geriau žinoma Jungtinėse Valstijose nei kitos Baltijos šalys dėl imigrantų bendruomenės ir sporto pasiekimų.

Lietuvą kaip draugišką šalį įvertino 32 proc. amerikiečių, o 10 proc. JAV gyventojų pavadino šalį sąjungininke.

Karklė, Olando kepurė, Palmiros Mart nuotr.

Karklė, Olando kepurė, Palmiros Mart nuotr.

Kaip nedraugišką Lietuvą įvardijo 7 proc. apklausos dalyvių, kaip priešę – 2 proc. respondentų. Dar 50 proc. apklaustųjų nurodė nesantys dėl to tikri.

Dar daugiau amerikiečių nebuvo tikri ir dėl Latvijos (60 proc.) bei Estijos (58 proc.). Sąjungininke Latviją pavadino 7 proc. apklaustųjų, o draugiška šalimi ją įvardijo 24 proc. respondentų. Prieše Latviją vadino 2 proc. apklaustų gyventojų, dar 7 proc. ją pavadino nedraugiška šalimi.

Apklausos duomenimis, Estiją sąjungininke laiko 10 proc. amerikiečių, o draugiška šalimi – 24 procentai. Kaip priešę ją nurodė 3 proc. respondentų, kaip nedraugišką – 5 proc. apklaustųjų.

Pasak filosofo Kęstučio Girniaus, dauguma amerikiečių dėl Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalių santykio su JAV nėra tikri dėl to, kad paprasčiausiai nežino Baltijos šalių.

Jo teigimu, likę amerikiečiai geriausiai Lietuvą vertina dėl lietuvių diasporos.

„Pirma, Lietuva gavo puikią reklamą Sąjūdžio laikais. Ji buvo ta šalis, kuri labiausiai kovojo, ir JAV spauda apie tai daug rašė. Kitas dalykas, Amerikoje yra gerokai daugiau lietuvių kilmės žmonių nei latvių ir estų. Ir čia yra grynai spėlionė, bet daugiau lietuvių yra krepšininkų“, – sakė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas.

Iš apklausos duomenų matyti, kad kur kas geriau amerikiečiai vertina Lenkiją. Sąjungininke ją laiko 24 proc. JAV gyventojų, 45 proc. – draugiška šalimi. Kaip priešę Lenkiją įvardijo 1 proc. gyventojų, nedraugiška šalimi ją pavadino 5 proc. amerikiečių. Dėl jos santykio su Jungtinėmis Valstijomis nebuvo tikri 26 proc. amerikiečių.

Vertinimas: 5.0. Balsų skaičius: 1
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

18 − 12 =