Pradžia » Laisvalaikis » Linksmų Šv. Velykų!

Linksmų Šv. Velykų!

By adiena.lt

Šv.Velykos – krikščionių šventė, pritaikyta prie senojo tikėjimo šventės, simbolizuojanti Kristaus prisikėlimą iš numirusių po nukryžiavimo. Tai įvykę trečią dieną po Kristaus mirties (mirties dieną skaičiuojant kaip pirmą dieną).

Palmiros Mart nuotr.

Palmiros Mart nuotr.

Velykos yra svarbiausia daugelio krikščionių šventė, kuria išreiškiamas didelis džiaugsmas dėl galutinės Dievo sūnaus pergalės prieš mirtį. Kai kurių supratimu svarbiausia yra Kristaus mirties, o ne prisikėlimo diena, nes būtent mirdamas Kristus išvadavo žmoniją nuo prigimtinės nuodėmės.

Velykos, kaip ir kitos krikščioniškos šventės, yra perėmę daug pagoniškų elementų: Velykų kiaušiniai, jų ridenimas, Velykų zuikiai, Velykų bobutė, Vėlykė, paprotys laistytis vandeniu, suptis sūpynėse ir kt.

Velykos nėra švenčiamos fiksuotą metų dieną pagal Grigaliaus kalendorių. Jų data priderinta prie žydų šventės, kurios data nustatoma pagal Mėnulio kalendorių. Velykos švenčiamos pirmąjį sekmadienį po pirmos pilnaties po pavasario lygiadienio.

Taigi Velykų data įvairiais metais gali kisti nuo kovo 22 d. iki balandžio 25 d. dienos. Šiemet jos švenčiamos balandžio 16-17 d. ir katalikų Velykos šiemet sutampa su stačiatikių Pascha.

Linkime visiems gražių, linksmų Šv. Velykų!

Vertinimas: 5.0. Balsų skaičius: 2
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

devyni + 18 =