Pradžia » Lietuva » Prasti orai Ispanijoje brangina daržoves ir Lietuvoje

Prasti orai Ispanijoje brangina daržoves ir Lietuvoje

By BNS │ adiena.lt

Dėl prastų orų Ispanijoje kai kuriose Europos šalyse stingant daržovių ir prekybos centrams pradėjus riboti jų prekybą, brangsta ir į Lietuvą importuojamos daržovės.

Neimportuoja dėl per didelės kainos

„Pastaruoju metu orai Ispanijoje buvo labai prasti. Dabar jie šiek tiek pagerėjo, bet naktys išlieka šaltos. Iš Ispanijos dabar importuojame pomidorus ir saldžiąsias paprikas. Jaučiame, kad trūksta produktų, o kai nėra kiekių, būna padidėjusi kaina. Tendencija yra ta pati visoms daržovėms iš Ispanijos – cukinijoms, baklažanams ir agurkams, bet pomidorai ir paprikos yra pagrindinės mūsų pozicijos“, – sakė bendrovės „Kauno vaisių ir daržovių prekybos“ pirkimų vadybininkė Giedrė Mikutavičiūtė.

Anot jos, šiuo metu iš Ispanijos importuojamų daržovių kainos yra išaugusios maždaug 20-30 proc., palyginti su 2016 metų pabaiga. „Kauno vaisių ir daržovių prekyba“ šiuo metu iš Ispanijos neimportuoja aisbergo salotų, nes labai sumažėjus jų pasiūlai, kaina tapo per didelė.

"Rimi" nuo šių metų pradžios daržovės pabrango vidutiniškai apie 50 proc.

„Rimi“ nuo šių metų pradžios daržovės pabrango vidutiniškai apie 50 proc.

Kainos pakilo apie 50 proc.

Prekybos tinklo „Rimi“ atstovė spaudai Giedrė Bielskytė teigė, jog dėl prastų orų Ispanijoje ir Italijoje yra sutrikęs daržovių tiekimas, todėl kai kurių nesezoninių daržovių kaina nuo šių metų pradžios pakilo vidutiniškai apie 50 proc.

„Daržovių tiekimas yra su protrūkiais. Mes šiandien negalime užtikrinti, kad visos daržovės bus visose mūsų parduotuvėse. Gamtos stichijos padarė įtaką iš principo visoms šviežioms nesezoninėms daržovėms – cukinijoms, kalafiorams, brokoliams, šparaginėms pupelėms, aisbergo ir kitoms salotoms. Trūkumą pradėjome jausti dar prieš porą savaičių, kai Ispaniją ir Italiją nusiaubė gamtos stichijos“, – kalbėjo G.Bielskytė.

Ji pridūrė, kad šiuo metu alternatyva Ispanijos produkcijai gali būti turkiškos daržovės, tačiau jos dažnai neatitinka kokybės reikalavimų, todėl jų „Rimi“ neimportuoja.

Apsirūpino iš anksto

Prekybos tinklą „Maxima“ valdančios bendrovės „Maxima LT“ komunikacijos vadovė Renata Dantė sakė, jog „Maximoje“ daržovių netrūksta, nes iš anksto buvo pasirūpinta alternatyviais tiekėjais.

„Šiuo metu „Maxima“ parduotuvėse vaisių ir daržovių trūkumo nejaučiame, užsakymais pasirūpinome ir tiekėjus informavome iš anksto, todėl pirkėjai parduotuvėse ras visas reikalingas daržoves ar vaisius. Taip pat kritiniu atveju kai kurių rūšių daržovėms esame numatę alternatyvius tiekėjus“, – teigė R. Dantė.

Pietryčių Ispanija žiemos metu tampa viena pagrindinių Europos daržovių tiekėjų, tačiau pastaruoju metu praūžę potvyniai, lietūs ir šaltis sumažino daržovių derlių.

 

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

Komentarai

 1. I think this is one of the most important info for me. And i’m glad reading your article.
  But should remark on few general things, The website
  style is wonderful, the articles is really nice :
  D. Good job, cheers

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

septyni + 15 =