Pradžia » Naujausi » JAV smūgiai sunaikino Sirijos karinę bazę, žuvo keturi žmonės. Putinas piktinasi

JAV smūgiai sunaikino Sirijos karinę bazę, žuvo keturi žmonės. Putinas piktinasi

By „Interfax"-BNS │adiena.lt

Per JAV smūgį Sirijos oro pajėgų bazei, kuris penktadienį buvo suduotas reaguojant į įtariamą cheminę ataką, žuvo keturi kariai, o bazės objektai buvo praktiškai sunaikinti, pranešė padėtį šalyje stebinti organizacija.

„Tarp keturių žuvusių karių yra oro pajėgų komodoras“, – nurodė „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).

„Oro bazė buvo beveik visiškai sunaikinta: kilimo ir tūpimo takas, degalų rezervuarai ir priešlėktuvinės gynybos (įrengimai) – viskas buvo išsprogdinta“, – nurodė Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi organizacija.

REUTERS nuotr.

REUTERS nuotr.

Putinas pavadino agresija

JAV raketų ataka prieš karinius objektus Sirijoje yra agresija prieš suverenią valstybę, surengta remiantis išgalvota dingstimi, penktadienį pareiškė Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas.

„Prezidento Putino nuomone, amerikiečių smūgiai Sirijoje yra agresija prieš suverenią valstybę, pažeidžianti tarptautinės teisės normas – beje, (surengta) išgalvota dingstimi“, – sakė D.Peskovas.

D.Peskovas pareiškė, kad „Sirijos kariuomenė neturi cheminio ginklo atsargų“ ir kad šių ginklų atsargų sunaikinimo faktas buvo patvirtintas Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos – specializuotos Jungtinių Tautų agentūros.

„Be to, Putino nuomone, faktų, kad cheminius ginklus naudojo teroristai, visiškas ignoravimas tik reikšmingai blogina padėtį“, – pridūrė Kremliaus atstovas.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį nurodė surengti didelio masto karinį smūgį Sirijai, reaguojant į „barbarišką“ cheminę ataką, dėl kurios kaltinamas šalies prezidentas Basharas al Assadas ir per kurią žuvo bei sunkiai nukentėjo daug civilių žmonių, tarp jų – ir vaikų.

 

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

dešimt − septyni =