Pradžia » Lietuva » Airijos pilietis, nuteistas už pasikėsinimą remti teroristinę organizaciją, bausmę jau atliko

Airijos pilietis, nuteistas už pasikėsinimą remti teroristinę organizaciją, bausmę jau atliko

By BNS │ adiena.lt

Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį kaltu dėl kėsinimosi finansuoti ir remti teroristinę veiklą bei kitų nusikaltimų pripažino Airijos pilietį Michaelą Campbellą. Tačiau jis nebus įkalintas, nes bausmę atliko dar laukdamas nuosprendžio, kai buvo suimtas.

BNS nuotr.

BNS nuotr.

Nuosprendžiu jam skirta galutinė subendrinta penkerių metų aštuonių mėnesių ir 11 dienų laisvės atėmimo bausmė. Būtent tiek laiko užsienietis praleido Lietuvoje būdamas suimtas.

„Į bausmės laiką įskaityti M. Campbello laikino sulaikymo ir suėmimo laiką nuo 2008 metų sausio 22 iki 2013 metų spalio 2 dienos ir M.Campbellą laikyti atlikusiu bausmę“, – paskelbė teismas.

Teismas Airijos piliečiui inkriminuotas veikas perkvalifikavo pagal dabar galiojančius įstatymus.

Anksčiau Lietuvoje galiojo Baudžiamojo kodekso straipsnis, numatantis atsakomybę už paramą teroristinei grupei, už tai grėsė laisvės atėmimas nuo 10 iki 20 metų. Šis Baudžiamojo kodekso straipsnis nustojo galioti 2013 metais, dabar įstatymas tokią veiką kvalifikuoja kaip paramą teroristinei organizacijai, už tai baudžiama laisvės atėmimu iki dešimties metų. M. Campbello veiksmai taip ir buvo teisme perkvalifikuoti.

Nors nuteistasis teigė, kad buvo provokuojamas daryti nusikalstamą veiką, kad jo kaltė nėra įrodyta, tačiau teisėjų kolegija, įvertinusi bylos įrodymus, iš Airijos gautus duomenis, šiuos argumentus atmetė kaip nepagrįstus.

Taip pat nustatyta, kad nebuvo pažeista įrodymų rinkimo tvarka, byloje liudytojais apklausti pareigūnai davė nuoseklius parodymus, juos patvirtina kiti bylos duomenys.

Bausmė skirta atsižvelgus į užsitęsusį bylos nagrinėjimą – baudžiamasis persekiojimas vyksta devynerius metus. Taip pat atsižvelgta, kad rengtą nusikalstamą veiką kontroliavo pareigūnai, veiksmai nutrūko pasikėsinimo padarymo stadijoje.

M. Campbellas Vilniuje vykdančiame teismo procese nedalyvavo, jis iš Lietuvos išvyko 2013 metais po išteisinamojo nuosprendžio.

Vilniaus apygardos teismas Airijos pilietį M. Campbellą 2011 metais nuteisė 12 metų laisvės atėmimo bausme dėl paramos teroristinei grupei, neteisėto ginklų laikymo ir pasikėsinimo tiekti kontrabandą. Lietuvos apeliacinis teismas 2013 metais jį išteisino, nusprendęs, kad kaltinamasis veikė išprovokuotas žvalgybos agentų.

Tada teismas pareiškė, kad Jungtinės Karalystės ir Lietuvos institucijos nepateikė duomenų, kurie paneigtų gynybos argumentus, jog kaltinamasis veikė išprovokuotas žvalgybos agentų. Tuomet 41 metų airis išleistas teismo salėje.

Vėliau Lietuvos Aukščiausiasis Teismas nurodė iš naujo peržiūrėti bylą Lietuvos apeliaciniam teismui.

Penktadienį paskelbtas Lietuvos apeliacinio teismo verdiktas įsiteisėjo iš karto, tačiau dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

M. Campbellas Vilniuje suimtas 2008 metų sausį, kai įsigijo ginkluotę iš ginklų prekeiviu apsimetusio slapto agento.

Jis pats tikino tapęs Britanijos ir Lietuvos žvalgybos pareigūnų provokacijos auka.

 

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

4 × 1 =