Pradžia » Migrantų krizė » Vengrijos lyderis imigraciją vadina terorizmo „Trojos arkliu“

Vengrijos lyderis imigraciją vadina terorizmo „Trojos arkliu“

By AP-BNS │adiena.lt

Migracija yra terorizmo „Trojos arklys“, o dabartinis migrantų srauto sumažėjimas tėra laikinas, antradienį pareiškė Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas.

"Migracijos srautas tik atslūgo, tačiau dar nesibaigė. Mes laimėjome laiko savo gynybinėms linijoms sustiprinti“,- sako V.  Orbanas

„Migracijos srautas tik atslūgo, tačiau dar nesibaigė. Mes laimėjome laiko savo gynybinėms linijoms sustiprinti“,- sako V. Orbanas

V. Orbanas, kuris jau seniai palaiko JAV prezidentą Donaldą Trumpą, nurodė sutvirtinti užtvarus Vengrijos pietiniame pasienyje, kad šalis būtų apsaugota nuo migrantų. Pasak V. Orbano, migrantai, daugiausia musulmonai, kelia grėsmę Europos krikščioniškam identitetui ir kultūrai.

Migracijos problema išliks tol, kol nebus panaikintos jos priežastys šalyse, iš kurių atvyksta migrantai, ir nebus pripažintas jos keliamas pavojus, sako Vengrijos vyriausybės vadovas.

„Migracija yra terorizmo medinis Trojos arklys, – pareiškė V.Orbanas per naujų pasienio apsaugos darbuotojų, kuriuos vyriausybė vadina „pasienio medžiotojais“, prisaikdinimo ceremoniją. – Pas mus atvykstantys žmonės nori gyventi laikydamiesi ne mūsų kultūros ir papročių, o savo, tačiau gauti europietišką gyvenimo kokybę“.

Pasak V. Orbano, Vengrijos sienos ir toliau turės atlaikyti migracijos spaudimą, kadangi milijonai žmonių ruošiasi vykti į Europą ieškoti geresnio gyvenimo.

Gyvens stovykloje

Kol šalyje dėl imigracijos galioja nepaprastoji padėtis, visi prieglobsčio prašytojai turės gyventi Serbijos pasienyje iš jūrinių konteinerių įrengtoje stovykloje ir laukti, kol pareigūnai nuspręs patenkinti arba atmesti jų prašymą.

Šis sprendimas priimtas, Vengrijai ruošiantis uždaryti visus kitus po šalį išbarstytus pabėgėlių priėmimo centrus, dalis kurių jau buvo uždaryti praėjusiais metais.

Žmogaus teisių gynėjai griežtai sukritikavo šį naują įstatymą, kuris, pasak jų, labai suvaržo prieglobsčio prašytojų teises gauti teisinę pagalbą.

Vengrija užtvarus Serbijos ir Kroatijos pasienyje pastatė 2015 metais. Per tuos metus, kol nebuvo užtvarų, Vengriją kirto maždaug 400 tūkst. migrantų. Dauguma jų keliavo į Vokietiją ir kitas turtingesnes Vakarų Europos šalis.

Antra dabar statoma 150 kilometrų ilgio užtvara Serbijos pasienyje turėtų būti baigta iki gegužės 1 dienos. Ji bus aprūpinta šilumos ir judesio jutikliais ir kita stebėjimo įranga.

2016 metais Vengrija priėmė 425 prieglobsčio prašytojus iš 29 tūkst. 432 registruotų. 2015 metais prieglobstis buvo suteiktas 502 žmonėms.

Vokietija 2015 metais priėmė 890 tūkst. prieglobsčio ieškotojų, o 2016 metais – 280 tūkstančių.

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

4 × penki =