Pradžia » Airija » Šv. Patriko šventėje Dubline dalyvauja ir Airijos lietuviai

Šv. Patriko šventėje Dubline dalyvauja ir Airijos lietuviai

By adiena.lt

pagr

Kad sudalyvautų Šv. Patriko parade, lietuvėms teko nemažai repetuoti, Skirmanto Rinkevičiaus nuotr.

Šiandien, kovo 17 d., minima didžiausia Airijos šventė – Šv. Patriko diena. Ji švenčiama ne tik trilapio dobilo šalyje, bet ir visame pasaulyje, kur gyvena bent vienas airis.

Šiandien  Dubline vystančiame grandioziniame Šv. Patriko parade kartu su įvairių tautų atstovais žygiuos ir Airijos lietuviai, teisingiau, lietuvės. Jos tai darys jau vienuoliktus metus iš eilės.

Airijos sostinėje vykstančios eitynės yra pačios didžiausios: tai šokio, muzikos, gatvės teatro pasirodymai, žavintys spalvomis, choreografija ir dalyvių gausa. Eisenoje žygiuoja keli tūkstančiai dalyvių, o juos stebi ir sveikina milijoninė žmonių minia.

„Dalyvavimas šiame parade yra ir garbė, ir didžiulė laimė, ir mūsų, kaip mažos šalies atstovų,  įvertinimas bei pripažinimas“, – sako Laima Prokofjevienė.

Lietuvės, dalyvausiančios šv. Patriko parade Dubline

Lietuvės, dalyvausiančios šv. Patriko parade Dubline

Legenda byloja, kad šešiolikmetis aviganis Patrikas padėjo krikščionybės pamatus Airijoje. Tai jis, iškėlęs trilapį dobilėlį, įdiegė Trejybės sampratą ir, skambindamas varpais, iš Airijos krašto ir žmogaus gyvates išvijęs, kurios tuo metu pagonybę simbolizavo. Jo mirties dieną tūkstančiai piligrimų kopdavo į aukštą Croagh Patrick’o kalną, kur šlovindavo išvaduotoją.

Su Šv. Patriko diena  Airijos lietuvius sveikina ir „Airijos diena“!

Vertinimas: 4.0. Balsų skaičius: 3
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

septyniolika + trys =