Pradžia » Naujausi » Rinkimai Nyderlanduose rodo, kad Europa gali atsilaikyti prieš radikalus

Rinkimai Nyderlanduose rodo, kad Europa gali atsilaikyti prieš radikalus

By BNS │ adiena.lt

Nuosaikiosioms partijoms sėkmingi parlamento rinkimai Nyderlanduose parodė, kad Europai gali pavykti atsilaikyti prieš kylančią kraštutinių dešiniųjų bangą, tačiau kalbėti apie jau visiškai atslūgusių įtampą dar yra per anksti, sako politologai.

Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte lengvai įveikė kraštutinių dešiniųjų atstovo antiislamiškų pažiūrų populisto Geerto Wilderso parlamento rinkimuose mestą iššūkį, paaiškėjo ketvirtadienį dalinai suskaičiavus rinkėjų balsus.

M. Rutte VVDp partija gaus 32 mandatus 150 vietų parlamente REUTERS-Scanpix nuotr.

M. Rutte laimėjo rinkimus triuškinančia pergale, REUTERS-Scanpix nuotr.

M. Rutte Liberalų partija (VVD) gaus 32 mandatus 150 vietų parlamente, o G.Wildersas ir jo Laisvės partija (PVV) liko antri ir kartu su dar dviem partijomis gaus po 19 vietų žemuosiuose parlamento rūmuose.

Nyderlandų rinkimų komisijos duomenimis, rinkimuose trečiadienį balsavo 82 proc. rinkėjų.

„Manau, kad Europai gali pavykti atsilaikyti prieš kraštutinių dešiniųjų bangą. Yra pagrindo teigti, kad Nyderlanduose buvo toks didelis rinkėjų aktyvumas, nes nuosaikieji rinkėjai mobilizavosi, o tai įvyko tikriausiai dėl to, kas pernai nutiko per referendumą Jungtinėje Karalystėje ir prezidento rinkimus Jungtinėse Valstijose“, – sakė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) direktorius Ramūnas Vilpišauskas.

Politologas Linas Kojala teigė, jog nepaisant liberalų pergalės, G.Wildersas sustiprins savo įtaką Nyderlandų parlamente.

„G. Wildersas, neslėpęs simpatijų Trumpui ir siūlęs referendumą dėl šalies narystės Europos Sąjungoje, liko antroje vietoje ir gavo penkiais mandatais daugiau, nei praėjusiose rinkimuose, o valdantieji VVD prarado aštuonias pozicijas“, – sakė L. Kojala.

Laisvės partijos lyderis G.Wildersas per rinkimų kampaniją žadėjo uždaryti sienas musulmonams imigrantams, taip pat uždaryti mečetes, uždrausti pardavinėti Koraną ir išvesti šalį iš Europos Sąjungos.

Dauguma kitų partijų lyderių, įskaitant M.Rutte, pažadėjo nedirbti kartu su G.Wildersu, ir pasmerkė jo kurstytojišką retoriką bei nesiskaitymą su kitais.

 

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

2 Komentarai

 1. Oh my goodness! Impressive article dude! Many
  thanks, However I am going through issues with your RSS.
  I don’t understand the reason why I cannot subscribe to it.
  Is there anyone else having the same RSS problems? Anyone that knows the
  answer will you kindly respond? Thanks!!

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 2. I love reading through a post that will make
  men and women think. Also, many thanks for allowing for me to comment!

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

1 × 5 =