Pradžia » Naujausi » „Renault“ daugiau nei 25 metus klastojo oro taršos duomenis

„Renault“ daugiau nei 25 metus klastojo oro taršos duomenis

By AFP-BNS │adiena.lt

Prancūzijos automobilių gamintoja „Renault“ daugiau nei 25 metus naudojo „sukčiavimo strategijas“, kad klastotų savo dyzelinių ir benzininių variklių oro taršos duomenis, ir kompanijos vadovybė tai žinojo, teigiama Prancūzijos sukčiavimo tyrėjų parengtoje ataskaitoje.

„Renault Clio“ 2000

„Renault Clio“ 2000

„Visa vadovų grandinė“ Prancūzijos automobilių gamybos kompanijoje iki pats vykdomojo direktoriaus Carloso Ghosno buvo įraukta į įtariamą sukčiavimą, teigiama ataskaitoje, dėl ko prokurorai sausį pradėjo tyrimą dėl „Renault“ veiklos.

Policija įtaria, kad kompanija naudojo įvairias sukčiavimo strategijas, kad „sukurtų melagingus oro taršos tyrimų rezultatus“, kad atrodytų, jog jos automobiliai atitinka normas.

Nors pagrindinis dėmesys skiriamas neseniai išleistiems automobilių modeliams, tačiau sukčiavimą tyrę ekspertai, kuriems padėjo vienas buvęs „Renault“ darbuotojas, skaičiuoja, kad įtartina praktika egzistavo nuo 1990 metų.

Manoma, kad pirmosios kartos „Renault Clio“ modeliai, išleisti 1990 metais, yra vienas iš modelių, susijusių su klastojimu.

Trečiadienį „Renault“ akcijų kursas smuktelėjo, reaguodamas į spaudos pranešimą, jog bendrovė galimai klastojo savo automobilių oro taršos duomenis.

Bendrovė suskubo neigti kalbas, kad ji naudojo specialią programinę įrangą, panašią į tą, kurią naudojo Vokietijos bendrovė „Volkswagen“. „Renault“ teigimu, jos automobiliai atitinka visus reikalavimus. Tačiau kompanijos akcijų kursas vis tiek smuktelėjo 3,2 proc.

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

septyniolika + 19 =