Pradžia » Naujausi » Britanijos parlamentas galutinai pritarė „Brexit“

Britanijos parlamentas galutinai pritarė „Brexit“

By AFP-BNS │adiena.lt

Pirmadienį, po kelias savaites trukusių diskusijų, Didžiosios Britanijos parlamentas pritarė įstatymui, suteikiančiui T. May įgaliojimą pradėti dvejus metus užtruksiantį skyrybų su Bendrija procesą.

Kreipdamasi į parlamentarus premjerė sakė, kad „artimiausiomis dienomis“ šį įstatymą patvirtins karalienė Elizabeth II ji galės pradėti vadinamąjį „Brexit“ procesą.

REUTERS/Kirsty Wigglesworth/Pool

REUTERS/Kirsty Wigglesworth/Pool

„Mes laikomės prieš šešis mėnesius mano sudaryto grafiko“, – pareiškė T. May, kalbėdama apie savo pažadą aktyvuoti 50-ąją sutartį iki kovo pabaigos.

„Tai bus reikšminga akimirka visai mūsų šaliai“, – pridūrė premjerė.

Parlamentarai iš opozicinės Leiboristų partijos negailėjo pašaipų, kai ministrė pirmininkė informavo susirinkusiuosius apie praėjusios savaitės ES viršūnių susitikimą, ypač jai prisiminus, kaip ji paragino ES lyderius užbaigti kurti Europos bendrąją rinką, iš kurios Britanija ruošiasi trauktis.

Ypač audringos reakcijos susilaukė jos pažadas konsultuotis su visomis Britanijos dalimis dėl „Brexit“, nuskambėjęs dieną po to, kai Škotijos valdantieji nacionalistai paskelbė apie planus rengti dar vieną referendumą dėl nepriklausomybės.

Britų vyriausybė atsakė, kad antro referendumo nereikia, kadangi mažiau nei prieš trejus metus balsavimu škotai nepritarė atsiskyrimui nuo Didžiosios Britanijos, o T. May antradienį pareiškė, kad „dabar ne laikas žaisti politiką“.

Europos Komisija teigė, kad Škotija nepaveldėtų Britanijos narystės Europos Sąjungoje ir kad jai tektų iš naujo pateikti prašymą įstoti į Bendriją.

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

5 × 3 =