Pradžia » Istorija » Berlyne rastas Vasario 16-osios akto originalas lietuvių kalba

Berlyne rastas Vasario 16-osios akto originalas lietuvių kalba

By BNS │ adiena.lt

Vokietijos diplomatiniame archyve Berlyne trečiadienį rastas Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalas lietuvių kalba. Tai BNS patvirtino dokumentą radęs Vytauto Didžiojo universiteto chemijos profesorius Liudas Mažylis.

Chemijos profesorius rastas Aktas sukėlė sumaištį tarp Lietuvos istorikų

Chemijos profesoriaus L. Mažylio rastas Aktas sukėlė sumaištį tarp Lietuvos istorikų, Lietuvos ambasados Vokietijoje nuotr.

„Greta įrišto byloje vokiškojo varianto šalia buvo įsegtas ir lietuviškasis nutarimo variantas su visais 20 aiškiai matomais originaliais parašais“, – BNS sakė profesorius.

Jo teigimu, popierius yra perlenktas į keturias dalis, tai patvirtina išvadą, kad jis keliavo paštu. Aktas įsegtas į bylą prie 1918 m. kovo mėnesio.

L. Mažylis sakė, kad ieškoti akto jį paskatino valstybės atkūrimo šimtmečio artėjimas.

„Rimtai nuosekliai Lietuvos mokslininkai šita vokiškąja linija domėjosi, ko gero, nepakankamai. Sumaniau išsiaiškinti, kokie yra Vokietijoje archyvai, kiek jie prieinami. Išaiškėjo, kad ypatingų ribojimų nėra. Parašiau elektroninį laišką į Vokietijos valstybinį archyvą, kad domiuosi šiuo laikotarpiu ir kas man rūpi. Gavau sąrašą bylų, po kurias verta pasirausti, ką ir padariau. Užtruko tik dvi dienas“, – sakė L. Mažylis.

Kai kurie istorikai puolė įrodinėti, kad rastas dokuimntas- ne originalas, nros jame aiškiai įskaitomos Signatarų pavardės ir parašai

Kai kurie istorikai puolė įrodinėti, kad rastas dokumentas- ne originalas, nors jame aiškiai įskaitomos Signatarų pavardės ir parašai, Lietuvos ambasados Vokietijoje nuotr.

Jono Basanavičiaus pirmininkaujama Lietuvos Taryba Nepriklausomybės aktą pasirašė 1918 metų vasario 16 dieną Vilniuje.

Verslininko Dariaus Mockaus kontroliuojamas koncernas „MG Baltic“ neseniai pasiūlė milijoną eurų už 1918 metų Vasario 16-osios Lietuvos nepriklausomybės akto originalą. Vakar TV laidoje D. Mockus patvirtino, kad žadėta suma bus išmokėta, jei Aktas bus pargabentas į Lietuvą.

Vertinimas: 5.0. Balsų skaičius: 1
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

2 + šeši =