Pradžia » Įvairenybės » Tailande jūrinio vėžlio skrandyje rasta 915 monetų

Tailande jūrinio vėžlio skrandyje rasta 915 monetų

By AP-BNS │adiena.lt

Nors tikima, kad monetų mėtymas į vandenį žmonėms atneša laimę, tačiau Tailande šis įprotis vos nepražudė vieno jūrinio vėžlio, kuriam per operaciją teko iš skrandžio pašalinti 915 monetų.

REUTERS - Skanpix nuotr.

REUTERS – Skanpix nuotr.

Bankoko veterinarijos gydytojai pirmadienį operavo 25 metų žaliojo vėžlio patelę, kuri buvo pavadinta Taupykle ir kurios dalį mitybos raciono sudarė per daugelį metų į vandenį turistų sumėtytos monetos rytiniame Si Račos mieste.

Iš smulkių monetų, kurios susikaupė vėžlio skrandyje, susidarė sunkus maždaug 5 kilogramus sveriantis darinys. Dėl tokio svorio įtrūko vėžlio kiautas pilvo srityje ir į organizmą įsimetė pavojinga infekcija.

Operacija, kurioje dalyvavo penki universiteto veterinarijos fakulteto chirurgai, truko keturias valandas. Sukauptos monetos buvo traukiamos po vieną ar kelias per 10 cm pjūvį. Daugelis jų buvo paveiktos korozijos arba aptirpusios.

Chirurgų komandos vadovė pirmadienį sakė, kad sužinojusi vėžlio negalavimo priežastį pasipiktino. „Aš supykau ant žmonių. Nesvarbu, ar jie tai darė sąmoningai ar nieko negalvodami, vėžlys dėl jų nukentėjo“, – sakė Čulalongkorno universiteto vandens gyvūnų veterinarijos tyrimų centro vadovė.

Tarptautinė gamtosaugos organizacija „International Union for Conservation of Nature“ (IUCN) laiko šiuos gyvūnus rūšimi, atsidūrusia pavojuje. Paprastai žalieji vėžliai gyvena apie 80 metų.

 

Vertinimas: 5.0. Balsų skaičius: 1
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

1 × keturi =