Pradžia » Lietuva » Kuršių mariose pasieniečiai išgelbėjo 25 žvejus. Neringos savivaldybė draudžia lipti ant ledo!

Kuršių mariose pasieniečiai išgelbėjo 25 žvejus. Neringos savivaldybė draudžia lipti ant ledo!

By adiena.lt

Šeštadienio naktį Kuršių mariose pasieniečiai išgelbėjo 25 žvejus, atsidūrusius ant atskilusios ledo lyties ar patekusius į pavojingą situaciją, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės laivas „Christina“ gelbsti žvejus

Pasieniečių laivas „Christina“ kasmet išgelbėja šimtus nedrausmingų žvejų

Juos į krantą atgabeno pasieniečių laivo ant oro pagalvės „Christina“ įgula. Be išgelbėtųjų, ant pavojingo ledo liko žvejų, kurie atsisakė būti pargabenti į krantą.

Šeštadienį apie 3 val. nakties VSAT Pakrančių apsaugos rinktinėje gautas pranešimas, kad Kuršių mariose ties Preila, apie 1,5 km nuo kranto, ant ledo lyties yra atitrūkę ir į didelį pavojų patekę apie 10 žvejų. Į šią vietą iškart išvyko ant marių ledo budėjęs VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės laivas ant oro pagalvės „Christina“.

Jo įgula priartėjo prie į bėdą patekusių poledinės žūklės entuziastų ir juos sukėlė į savo laivą. Tada pasieniečiai išgelbėtuosius saugiai pristatė į krantą. Iš viso šeštadienio naktį „Christina“ įgula tokius į pavojų patekusius žvejus į krantą kėlė tris kartus. Grupelės po 2-4 žmones buvo renkamos nuo aižėjančio ir trūkinėjančio marių ledo bei gabenamos į krantą. Iš viso pasieniečiai taip išgelbėjo 25 žmones, žvejoti atvykusius iš įvairių Lietuvos vietų.

Pasitaikė ir atvejų, kai į pavojingą situaciją dėl trūkinėjančio ledo patekę žvejai atsisakė lipti į pasieniečių laivą ir naktį liko ant pavojingo marių ledo toliau žvejoti.

Gelbėjimo darbus „Christina“ įgula baigė šeštadienį apie 7.30 val.

Pasieniečiai įspėja, kad šiuo metu lipti ant Kuršių marių ledo yra itin pavojinga – jis trūkinėja, veriasi properšos.

Vėliau pranešta, kad  Neringos  savivaldybė uždraudė žvejams lipti ant Kuršių  marių ledo.

„Visi atvažiavę perspėjami ir jiems kategoriškai draudžiama lipti ant ledo. Jei jie to nepaisys, bus taikoma atsakomybė, numatyta Administracinių nusižengimų kodekse. Mūsų pareigūnai važiuoja palei krantus, kur renkasi žvejai, su jais šnekama“, – sakė Neringos policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas. Piniginės baudos gali siekti nuo 60 iki 90 eurų.

Anksčiau taip pat rašėme: Nedrausmingus žvejus ir toliau gelbės už mokesčių mokėtojų pinigus?

 

Vertinimas: 5.0. Balsų skaičius: 1
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

1 × du =