Pradžia » Lietuva » Kartu su politikais į teisiamųjų suolą gali tekti sėsti ir koncernui MG Baltic

Kartu su politikais į teisiamųjų suolą gali tekti sėsti ir koncernui MG Baltic

By adiena.lt

Buvęs ilgametis liberalų lyderis E. Masiulis, viešai deklaravęs skaidrią politiką, tapo įtariamuoju politinės korupcijos byloje

Buvęs ilgametis liberalų lyderis E. Masiulis, viešai deklaravęs skaidrią politiką, kaltinamas paėmęs 105 tūkst. eurų kyšį

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) išplatino pranešimą, kad Vilniaus valdybos pareigūnai įtarimus papirkimu ir prekyba poveikiu pareiškė juridiniam asmeniui – vienam didžiausių Lietuvoje verslo koncernų. Pranešime koncerno pavadinimas nenurodytas, tačiau nesunku įtarti, kad tai yra Dariaus Mockaus valdomas MG Baltic.

Pranešime teigiama, kad atliekant ikiteisminį tyrimą politinės korupcijos byloje surinkta pakankamai faktinių duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad juridinis asmuo padarė nusikalstamas veikas, numatytas Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 226 str. 3 d. (prekyba poveikiu) ir 227 str. 3 d. (papirkimas).

Toliau rašoma, kad ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia įtarti, jog koncerno valdybos narys R. Kurlianskis šio juridinio asmens naudai ir interesais valstybės tarnautojui, tuomečiam Seimo nariui Vytautui Gabšiui ir tuomečiam Seimo nariui Egidijui Masiuliui už koncernui palankių ir finansiškai naudingų politinių sprendimų priėmimą pasiūlė, susitarė duoti ir davė didesnės negu 250 MGL vertės kyšius.

Siekdamas pagerinti savo koncerno įvaizdį, jo prezidentas Dariaus Mockus neseniai ėmėsi viešųjų ryšių akcijos: paskelbė, kad koncernas sumokės 1 mln. erų atlygį tam, kas suras dingusį 1918 m. vasario 16 d. paskelbtą Lietuvos Nepriklausomybės akto originalą ir jį padovanos Lietuvai jos 100-ųjų metinių proga. 

Vėliau MG Baltic išplatino savo pranešimą, kuriame neigia pareikštus įtarimus. Pasak pranešimo, pareikšti įtarimai yra „akivaizdus Specialiųjų tyrimų tarnybos ir ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio prokuroro piktnaudžiavimas teise“.  Šį teisėsaugos sprendimą MG Baltic apskundė generaliniam prokurorui.

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

trys + devyni =