Pradžia » Grožis ir sveikata » Kaip keliauti su vaistais, kad išvengtumėte netikėtumų ir nuostolių

Kaip keliauti su vaistais, kad išvengtumėte netikėtumų ir nuostolių

By adiena.lt

Įsibėgėjus žiemai nemažai žmonių ima atostogas ir traukia slidinėti arba lietuvišką šlapdribą ir šaltį iškeičia į tolimų kraštų saulę. Neatsiejamas tokių atostogų kelionių atributas – vaistinėlė, kuri formuojama pagal kiekvieno keliautojo poreikius. Specialistai teigia, kad pasirūpinti reikėtų ne tik jos turiniu, bet ir žinoti, kaip saugiai ir tvarkingai gabentis receptinius vaistus ar medicininę techniką.

Receptiniai vaistai – tik su specialiais dokumentais

Mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkės Žydrūnės Muzikevičiūtės teigimu, žmonės vis aktyviau konsultuojasi su vaistininkais norėdami susiformuoti savo kelionės vaistinėlę.

Didžiausi vaistų pirkėjai pasaulyje - amerikiečiai

Vaistų gabenimo taisyklės Šengeno erdvėje ir už jos ribų skiriasi

„Sulaukiame nemažai žmonių, kurie atvirai sako, kad vyksta į kelionę ir prašo padėti apsispręsti, kokius vaistus ar preparatus rinktis. Tokiems pacientams ne tik visada patariame, bet ir primename, kad receptiniams preparatams galioja gana griežtos gabenimo taisyklės. Ir dalis žmonių dėl to tikrai nustemba“, – pažymėjo Ž. Muzikevičiūtė.

Galiojančios vaistinių preparatų įvežimo į Lietuvą ir išvežimo iš jos individualioms reikmėms taisyklės numato, kad perėjimo punktų ir muitinės pareigūnai turi teisę reikalauti pateikti recepto kopiją ar gydytojo pažymą, patvirtinančią, kad jų vežami vaistiniai preparatai yra gydytojo paskirti, o turimas vaistų kiekis yra reikalingas gydymui.

„Reikėtų žinoti, ypač vykstant į ilgesnes keliones, kad turint tinkamą recepto kopiją ar gydytojo pažymą galima vežtis 6-9 to paties vaisto pakuotes. Daugiau kaip 10 vienetų to paties vaistinio preparato galima įsivežti tik turint specialią gydytojo pažymą. Laikytis šių taisyklių privaloma, nes galite ne tik likti be reikalingų vaistų, bet ir patirti finansinių nuostolių“, – patarė „Camelia“ vaistininkė.

Žiemą važiuojantiems slidinėti ir peršalimo besibaiminantiems keliauninkams neretai kyla mintis į kelionės lagaminą įsimesti termometrą. Tačiau Ž. Muzikevičiūtė perspėjo, kad tai – toli gražu nebūtinai gera mintis.

„Svarbu žinoti, kad gyvsidabrinius termometrus gabentis rankiniame bagaže nuo šių metų sausio 1 d. ne tik nesaugu, bet ir apskritai draudžiama. Transportavimui tinka išimtinai elektroniniai termometrai“, – pabrėžė vaistininkė.

Dar viena taisyklė, padedanti nepakliūti į bėdą, tai atminti, kad skiriasi vaistų gabenimo taisyklės Šengeno erdvėje ir už jos ribų, o tokios populiarios atostogų kryptys, kaip Airija, Jungtinė Karalystė, Rumunija, Bulgarija, Kroatija, Kipras, Monakas, San Marinas, Vatikanas nepriklauso Šengeno erdvei. 

Pagrindinės kelionių vaistinėlės formavimo taisyklės

Keliaujant, gydytojų ir vaistininkų teigimu, svarbiausia nepamiršti:

  • „asmeninių“ vaistų nuo lėtinių ligų, kuriuos vartoti reikia nuolat: diabeto, kraujo spaudimo, alergijos ir pan.;
  • vaistų nuo pykinimo, viduriavimo ar vidurių užkietėjimo;
  • vaistų nuo peršalimo;
  • vaistų nuo skausmo;
  • priemonių po sumušimų, patempimų, nusibrozdinimų, nuospaudų (vandenilio peroksido, jodo, tvarsčių, vienkartinių pleistrų, šaldančių tepalų ir t.t.)
  • repelentų;
  • apsauginės kosmetikos nuo saulės ir specialių priemonių po deginimosi

Vykstant į užsienį, būtina pasirūpinti sveikatos draudimu, o atostogaujantiems Europoje pravestų turėti Europos sveikatos draudimo kortelę. Nelaimės atveju kreipiantis į svečios šalies medikus, tai padės išvengti didelių finansinių išlaidų. Vykstant į egzotiškas šalis, pravartu pasidomėti, nuo kokių ligų reikėtų pasiskiepyti.

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

2 × 4 =