Pradžia » Įvairenybės » „Facebook“ įkūrėjas Zuckerbergas išdėstė „pasaulinės bendruomenės“ viziją

„Facebook“ įkūrėjas Zuckerbergas išdėstė „pasaulinės bendruomenės“ viziją

By AFP-BNS │adiena.lt

„Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas savo manifeste išdėstė socialinio tinklo, kaip „pasaulinės bendruomenės“ sukūrimo jėgos viziją, nes vis daugiau žmonių nusivilia sunkumų patiriančiomis politinėmis institucijomis.

Savo didelės apimties pranešime M. Zuckerbergas teigia, kad „Facebook“ gali atlikti svarbų vaidmenį sutelkiant žmones, kurie susiduria su priešinančia politika ir antiglobalistinėmis nuotaikomis.

M. Zuckerbergas - vienas turtingiausių žmonių pasaulyje

M. Zuckerbergas – vienas turtingiausių žmonių pasaulyje

Netikėtai paskelbtą rašinį ekspertai iškart pavadino „manifestu“. Jame pateikiama detali, idealistinė vizija, kokį vaidmenį šiame procese gali turėti didžiausias pasaulyje socialinis tinklas. Ši vizija gerokai viršija M. Zuckerbergo deklaruojamą „pasaulio sujungimo“ idėją.

„Tokiais laikais, kaip šie, svarbiausias dalykas, kurį galime padaryti feisbuke – išvystyti socialinę infrastruktūrą, kad suteiktume žmonėms galių kurti pasaulinę visuomenę, veikiančią mūsų visų labui“, – rašė jis.

Įraše, pavadintame „Pasaulinės bendruomenės kūrimas“, jis teigė, kad socialinis tinklas, turintis apie 1,8 mlrd. vartotojų, turėtų prisidėti prie žmonių gyvenimų gerinimo.

„Facebook“ padeda mus visus suartinti ir sukurti pasaulinę bendruomenę. Kai pradėjome, ši idėja nebuvo kontroversiška… Tačiau dabar visame pasaulyje esama žmonių, nuo kurių nusigręžė globalizacija ir judėjimai, palaikantys pasitraukimą iš pasaulinio tinklo“, – rašė jis.

M. Zuckerbergas sakė, kad žmonės visame pasaulyje susiduria su grėsmėmis, kurios tampa „vis globalesnės“: terorizmu, gamtos nelaimėmis, ligomis, pabėgėlių krizėmis ir klimato kaita. Pasak „Facebook“ įkūrėjo, kad jos būtų nugalėtos, „reikia pasaulinio masto koordinuoto atsako“.

Jis pridūrė, kad nevyriausybinės organizacijos nedaug tepadarė, kad spręstų šias problemas pasauliniu lygiu, o jis pats „nukreipė feisbuką ta linkme, kad būtų investuojama vis daugiau išteklių, siekiant patenkinti šį poreikį“.

M. Zuckerbergas pastaraisiais mėnesiais demonstravo daug aktyvesnę pilietinę poziciją. 2015-aisiais jis paskelbė, kad jis ir jo žmona Priscilla Chan ketina ilgainiui atsisakyti 99 proc. savo kompanijos akcijų, kurių vertė siekia 45 mlrd. dolerių, ir paaukoti šias lėšas veiklai, turinčiai skatinti visuomenės gerovę.

Praėjusiais metais P. Chan ir M. Zuckerbergo iniciatyva per artimiausią dešimtmetį pažadėjo paaukoti 3 mlrd. dolerių tyrimams, kurie padėtų išgydyti visas ligas.

 

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

Komentarai

 1. Greetings! I know this is kinda off topic but I was wondering which blog platform are you using for this
  website? I’m getting sick and tired of WordPress because I’ve
  had issues with hackers and I’m looking at options for another platform.
  I would be fantastic if you could point me in the direction of a
  good platform.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

3 × 3 =