Pradžia » Kultūra » Berlyno „Auksinį lokį“ pelnė vengrų režisierės filmas „Kūnas ir siela“

Berlyno „Auksinį lokį“ pelnė vengrų režisierės filmas „Kūnas ir siela“

By AFP-BNS │adiena.lt

REUTERS-Scanpix nuotr.

I. Enyedi su pagrindiniu Berlyno festivalio prizu, REUTERS-Scanpix nuotr.

Šių metų Berlyno kino festivalio pagrindinis apdovanojimas – „Auksinis lokys“ – šeštadienį buvo netikėtai paskirtas vengrų režisierės Ildiko Enyedi juostai „Kūnas ir siela“, vaizduojančiai meilės istoriją neįprastoje ir sukrečiančioje aplinkoje.

Šioje kino juostoje pasakojama autistės merginos, dirbančios skerdykloje kokybės inspektore, ir jos bendradarbio paralyžiuota ranka meilės istorija, besivystanti natūralistinių šios pramonės vaizdų fone.

I. Enyedi buvo viena iš keturių moterų kino kūrėjų, kurių filmai dalyvavo pirmojo didelio šių metų Europos kino festivalio konkursinėje programoje.

Jos filmas nebuvo minimas tarp 11 dienų trukusios Berlynalės favoritų.

Manyta, kad „Auksinis lokys“ veikiausiai atiteks komedijai apie pabėgėlius Europoje „Kita vilties pusė“, kurią sukūrė kultinis suomių režisieriaus Akio Kaurismakio, arba čiliečio Sebastiano Lelio juostai „Fantastiška moteris“, sulaukusiai gausių žiūrovų aplodismentų ir palankių kritikų įvertinimų.

Vis dėlto A. Kaurismaki pelnė „Sidabrinį lokį“ kaip geriausias režisierius.

I. Enyedi padėkojo festivalio žiuri ir dalyviams, kad jie priėmė „rizikingą“ juostą.

„Norėjome pristatyti jums labai paprastą filmą – kaip stiklinė vandens – ir tai buvo rizikinga“, – sakė ji.

„Visa mano komanda, mano bendradarbiai ir aš tuo tikėjome, bet negalėjome žinoti, ar žiūrovai prisidės prie mūsų, nes šis filmas tampa prieinamas tik turint dosnią širdį“, – pridūrė kino kūrėja.

Festivalio žiuri prizas atiteko Prancūzijos ir Senegalo režisieriaus Alaino Gomis juostai „Felisitė“ apie Kinšasos naktinio klubo dainininką, mėginantį surinkti pakankamai pinigų, kad galėtų apmokėti į avariją patekusio sūnaus gydymą.

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

keturi + septyni =