Pradžia » Lietuva » Baltijos jūroje vienas žvejys išgelbėtas, kito – ieškoma

Baltijos jūroje vienas žvejys išgelbėtas, kito – ieškoma

By BNS │ adiena.lt

Žvejai Karklėje Palmiros Mart nuotr.

Žvejai jūroje ties Karkle Palmiros Mart nuotr.

Baltijos jūroje ties Klaipėda nuo šeštadienio vakaro ieškoma žvejybiniu kateriu plaukusio žvejo. Gelbėtojams sekmadienį ryte pavyko surasti dingusį katerį ir išgelbėti vieną jame buvusį asmenį.

Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras šeštadienį vakare gavo Valstybinės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pranešimą apie Baltijos jūroje ties Klaipėda dingusį katerį ir juo plaukusius du asmenis ir pradėjo paieškos operaciją.

Sekmadienį ryte, apie 8 val., pastebėtas Baltijos jūroje apvirtęs kateris su ant jo esančiu asmeniu. Karinių oro pajėgų sraigtasparniu žmogus buvo nukeltas ir nuskraidintas į Klaipėdos ligoninę medicinos apžiūrai. Kito asmens paieška tebevykdoma.

Pasieniečiams apie į uostą laiku negrįžusius asmenis pranešė jų artimieji. Jie pasigedo dviejų Lietuvos piliečių, kurie šeštadienį apie 9 val. ryto išplaukė į jūrą žvejoti 7 metrų plastikiniu kateriu ir planavo sugrįžti į uostą 18 val., tačiau to nepadarė. Su jais nepavyko susisiekti.

Jūrų gelbėjimo koordinacinis centras paieškos ir gelbėjimo operacijai pasitelkė VSAT sraigtasparnį „Eurocopter 135“ ir Karinių oro pajėgų sraigtasparnį „Dauphin“, turintį šilumos šaltinio paieškos ieškiklius, ir du Karinių jūrų pajėgų laivus „Jotvingis“ ir „Šakiai“. Papildomai ruošiamas ir laivas „Kuršis“.

 

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

7 − 3 =