Pradžia » Pasaulis » „WikiLeaks“ ragina nutekinti darbą baigiančios Obamos administracijos dokumentus

„WikiLeaks“ ragina nutekinti darbą baigiančios Obamos administracijos dokumentus

By AFP-BNS │adiena.lt

Vyriausybių paslaptis viešinantis tinklapis „WikiLeaks“ šią savaitę paragino nutekinti Baltųjų rūmų dokumentus, kol dar nesibaigė prezidento Baracko Obamos kadencija.

Be to, „WikiLeks” steigėjas Julianas Assange’as dar kartą paneigė, kad Rusija pateikė programišių pavogtus JAV Demokratų partijos elektroninius laiškus, kurių paviešinimas pakenkė Hillary Clinton rinkimų kampanijai.

asanz

„Šaltinis nėra Rusijos vyriausybė. Tai ne valstybės subjektai“, – sakė 45 metų australas

„Sistemos administratoriai: neleiskite Baltiesiems rūmams vėl naikinti JAV istorijos! Kopijuokit dabar, o tada, turėdami noro ir laiko, siųskit „WikiLeaks“, – „Twitter“ paskelbė paslaptis viešinanti interneto svetainė.

„Pažadame apie 20 tūkst. JAV dolerių atlygį už informaciją, kuri padėtų areštuoti ar demaskuoti bet kokį Obamos administracijos agentą, naikinantį reikšmingus įrašus“, – sakoma „Twitter“ žinutėje.

Kiek vėliau J. Assange’as, nuo 2012 metų birželio gyvenantis Ekvadoro ambasadoje Londone, kur pasiprašė prieglobsčio, norėdamas išvengti ekstradicijos į Švediją dėl įtariamo išžaginimo, davė interviu JAV televizijai „Fox“.

J. Assange’as nenurodė, kas pateikė „Wikileaks“ tūkstančius elektroninių laiškų, kuriuos programišiai pavogė iš Demokratų nacionalinio komiteto (DNK) ir H. Clinton kampanijos vadovo Johno Podestos.

„WikiLeaks“ šiuos dokumentus paskelbė per JAV rinkimų kampaniją ,o JAV žvalgyba priėjo prie išvados, kad tai buvo Rusijos bandymas pakreipti rinkimus H. Clinton varžovo Donaldo Trumpo naudai.

Tačiau J. Assange’as tvirtino, kad jokie su Rusijos vyriausybe susiję subjektai nebuvo programišių pagrobtos informacijos šaltinis.

„Šaltinis nėra Rusijos vyriausybė. Tai ne valstybės subjektai“, – „Fox“ sakė 45 metų australas.

„Mūsų reputacija nepriekaištinga – patvirtiname informacijos, kurią skelbiame, autentiškumą, – sakė J. Assange’as. – Mes bandome išsaugoti tą reputaciją. Dėl ko gi dar galėtume būti žinomi?“

Švedija nori apklausti J. Assange’ą dėl jaunos moters jam pareikštų kaltinimų, kad jis, 2010 metais lankydamasis Stokholme, ją išžagino. Jis šiuos kaltinimus neigia ir tvirtina, kad jie turėjo lytinių santykių abipusiu sutikimu.

Jis atsisakė vykti į Švediją apklausai, nes baiminasi, kad bus išduotas Jungtinėms Valstijoms dėl 2010 metais „WikiLeaks“ paviešintų 500 tūkst. slaptų karinių failų apie karus Afganistane ir Irake.

Vertinimas: 5.0. Balsų skaičius: 1
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

septyni + 3 =