Pradžia » Airija » Wexford ligoninės konsultantas „pražiopsojo“ trylika vėžio atvejų

Wexford ligoninės konsultantas „pražiopsojo“ trylika vėžio atvejų

By rte.ie │adiena.lt

Sveikatos paslaugų administracija (HSE) nustatė, kad trylikos Wexford ligoninės pacientų diagnozė galėjo būti neteisinga. Iškviesta 615 asmenų tam, kad jiems būtų atlikta pakartotinė kolonoskopija – procedūra, kurios metu yra ištiriamas žarnynas ir diagnozuojamos opos, polipai ar vėžys. Vienas vyras mirė nuo žarnyno vėžio, prieš prasidedant patikrai.

Wexford ligoninė.

Wexford ligoninė. ©GoogleMaps

Dėl pražiopsotų diagnozių HSE sunerimo 2014 metų spalį, kai susirgimas vėžiu buvo nustatytas pacientams po neseniai atliktos kolonoskopijos, „neparodžiusios“ jokių sveikatos sutrikimo simptomų.

Neprofesionalumu įtariamas konsultantas nedirbo nuo 2015 metų. Atvejai, susiję su jo nekompetentingu darbu, apima laikotarpį nuo 2013 metų kovo iki 2014 metų lapkričio mėnesio.

HSE atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad „netikslumų“ nebuvo nei vieno kito konsultanto darbe, todėl atvejis perduotas Medicinos tarybai (angl. Medical Council), atsakingai už tinkamą gydytojų kompetencijos ir kvalifikacijos lygį.

HSE saugos incidentų valdymo komanda užtikrino, kad galimi „nepastebėti“ vėžio atvejai nėra susiję su įrangos gedimais ar panašiai.

HSE atstovės Orla Healy teigimu, nepaisant minimo incidento, Wexford ligoninėje žarnyno procedūros atliekamos pagal aukščiausius standartus. RTE televizijai ji sakė: „Niekada negalime šimtu procentu tvirtinti, ar tai vėžys, ar ne. Svarbu, kad iškilus problemai, mes atitinkamai sureagavome. Dabar tyrimas baigtas ir visiems šio incidento įtakotiems asmenims buvo pasiūlytos atitinkamos procedūros bei gydymas.“

Apie vykstantį tyrimą nebuvo informuojama viešai dėl teisinių priežasčių iki 2015 metų vasario mėnesio. Medicinos tarybai apie tai pranešta tų pačių metų balandžio mėnesį, o daugumos pacientų pakartotinės apžiūros buvo baigtos iki liepos mėnesio.

Airijoje nuo žarnyno vėžio kasmet miršta 1000 žmonių. O.Healy žiniomis, kad per pirmus dvejus metus, kai pradėjo veikti žarnyno kolonoskopijos programa, buvo diagnozuota 500 žarnyno vėžio atvejų.

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

16 − vienas =