Pradžia » Nusikaltimai ir nelaimės » Tragiška pirmoji Naujųjų metų naktis: Stambule per išpuolį naktiniame klube žuvo 39 žmonės

Tragiška pirmoji Naujųjų metų naktis: Stambule per išpuolį naktiniame klube žuvo 39 žmonės

By AFP-BNS │adiena.lt

Stambule per išpuolį naktiniame klube, kuriame buvo sutinkami Naujieji metai, žuvo 39 žmonės, tarp jų – daug užsieniečių, ir tai yra dar vienos Turkiją sukrėtusios skerdynės po kruvinų 2016 metų.

REUTERS nuotr.

REUTERS nuotr.

Užpuolikas, kuris, kaip pranešama, buvo su Kalėdų senelio kostiumu, prie įėjimo į „Reina“ – vieną prašmatniausių miesto naktinių klubų – nušovė policininką ir civilį, o tada siautėjo viduje, sekmadienį pranešė turkų pareigūnai.

Turkijos vidaus reikalų ministras Suleymanas Soylu sakė, kad užpuolikas pabėgo ir kad vyksta didelio masto paieška. Ministras išreiškė viltį, kad įtariamasis „greitai bus sučiuptas“.

S. Soylu televizijai sakė, kad 21 aukos tapatybė jau nustatyta ir kad tai 16 užsieniečių bei penki turkai. Dar 69 sužeisti žmonės gydomi ligoninėje.

„Užpuolikas brutaliausiu ir negailestingiausiu būdu taikėsi į nekaltus žmones, kurie tik atėjo čia švęsti Naujųjų metų ir pasilinksminti“, – įvykio vietoje Bosforo sąsiaurio pakrantėje sakė Stambulo gubernatorius Vasipas Sahinas.

Daug klube buvusių žmonių apimti panikos puolė į vandenį, pranešė televizija NTV, kuri nurodė, kad vyksta jų gelbėjimo darbai.

Naujienų agentūra „Dogan“ paskelbė, kad buvo du Kalėdų seneliais apsirengę užpuolikai, tačiau tai dar nepatvirtinta.

V.Sahinas sakė, kad ataka prasidėjo sekmadienį 1 val. 15 min., šimtams žmonių klube europinėje miesto dalyje, Ortakojaus rajone, sutikus 2017-uosius metus.

„Tai, kas šiandien įvyko, yra teroro ataka“, – sakė gubernatorius.

„Dogan“ pranešė, jog kai kurie liudininkai tvirtino užpuolikus „kalbėjus arabiškai“.

Atsakomybės už išpuolį kol kas niekas neprisiėmė.

„Žmonės lipo per žmones“

Baiminantis, kad Naujųjų metų sutiktuvės gali tapti ekstremistų taikiniu, nuo Sidnėjaus iki Paryžiaus, nuo Rio de Žaneiro iki Londono buvo sustiprintas saugumas.

Televizijos pranešimuose sakoma, kad Stambule budėjo mažiausiai 17 tūkst. policininkų, kurių kai kurie, kaip Turkijoje įprasta, dirbo su priedanga – persirengę Kalėdų seneliais.

„Vos tik mums įsitaisius, prie durų pasirodė daug dulkių ir dūmų. Nuaidėjo šūviai. Kai pasigirdo tie garsai, daug merginų nualpo, – naujienų agentūrai AFP sakė profesionalus futbolininkas Sefa Boydasas.

„Dogan“ pranešime sakoma, kad tame elitiniame klube, kuris garsėja dar ir tuo, kad į jį sunku patekti, nes apsaugininkai įleidžia tik geriausiai apsirengusius žmones, atakos metu buvo mažiausiai 700 lankytojų.

Tragiški 2016-ieji

Turkijoje būta daug atakų, dėl kurių kaltinami kurdų kovotojai bei IS džihadistai; 2016-aisiais tokių išpuolių buvo daugiau nei bet kuriais kitais metais per visą šalies istoriją.

Gruodžio 10 dieną Stambule 44 žmonės žuvo per dviejų bombų sprogimus po futbolo rungtynių. Atsakomybę už išpuolį prisiėmė „Kurdistano laisvės sakalai“ (TAK), kurie yra laikomi radikalia uždraustos Kurdistano darbininkų partijos (PKK) atšaka.

Birželio mėnesį 47 žmonės žuvo per trijų mirtininkų ataką Stambulo Ataturko oro uoste, dėl kurios valdžia kaltina IS.

Vienas įžūliausių išpuolių įvyko mažiau nei prieš dvi savaites: ne tarnyboje buvęs policininkas meno galerijoje Ankaroje nužudė Rusijos ambasadorių.

Pareiškė užuojautą

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą Turkijos Respublikos Prezidentui  Recepui Tayyipui Erdoğanui dėl daugybės gyvybių pareikalavusio teroro išpuolio Stambule.

Pasak Prezidentės, Lietuva smerkia niekaip nepateisinamą smurtą prieš nekaltus žmones ir reiškia savo solidarumą su Turkijos piliečiais.

Lietuvos vadovė palinkėjo didžiausios stiprybės aukų šeimoms ir artimiesiems, spartaus gijimo sužeistiesiems bei susitelkimo ir vienybės visiems Turkijos žmonėms.

Vertinimas: 1.0. Balsų skaičius: 1
Prašome palaukti

Komentarai

 1. I am really loving the theme/design of your weblog.
  Do you ever run into any browser compatibility problems?
  A handful of my blog audience have complained about my site not working correctly
  in Explorer but looks great in Opera. Do you have any tips
  to help fix this issue?

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

11 + trylika =