Pradžia » Airija » Religijos vaidmuo, priimant mokinius į mokyklas, bus ribojamas

Religijos vaidmuo, priimant mokinius į mokyklas, bus ribojamas

By rte.ie │adiena.lt

Švietimo ministras Richard Bruton paskelbė apie galimas priėmimo į mokyklas reformas. Jis ketina riboti arba visai pašalinti religijos vaidmenį vaiko priėmimo į mokyklą procese. R.Bruton pristatė keturis reformos variantus ir paskelbė 10-12 savaičių konsultacinį laikotarpį šiuo klausimu. Šiuo laikotarpiu bus išklausomos visos suinteresuotos šalys bei įsiklausoma į visuomenės nuomonę.

96 procentai visų pradinių mokyklų Airijoje yra krikščioniškos.

96 procentai visų pradinių mokyklų Airijoje yra krikščioniškos. ©Wikimedia Commons

Ministras mano, kad yra neteisinga, jog valstybės finansuojamos religinės mokyklos gali teikti pirmenybę vaikams, atsižvelgdamos į jo religiją ir nepaisydamos būsimo mokinio gyvenamosios vietovės.

R.Bruton sako, kad nors 96 procentai visų pradinių mokyklų yra krikščioniškos, tačiau dauguma katalikų – virš trečdalio visų porų – tuokdamiesi renkasi ne religines, o civilines apeigas.

Ministro pasiūlyti reformos variantai leidžia mokykloms atsižvelgti į vaiko religinius interesus tik tuo atveju, jei vaikas gyvena netoli tos mokyklos arba ji yra artimiausia, lyginant su kitomis mokyklomis.

Reforma taip pat numato kvotų įvedimą, kai religiniais motyvais priimamų mokinių skaičius bus ribojamas.

Ketvirtasis, radikaliausias variantas – visiškas draudimas naudoti religiją, kaip priėmimo į mokyklą veiksnį. Ministro nuomone, šiuo atveju religinės mokyklos gali prašyti tėvų ar mokinių paramos religinės filosofijos palaikymui.

R. Bruton sakė, kad svarbiausia išvengti tokių padarinių, kai mažumą sudarančių religijų (pavyzdžiui, protestantų) atstovai sumanytų reikalauti mokyklose vadovautis tik jų religine filosofija ir priimti tik vaikus iš jų bendruomenių. Kiti galimi neigiami padariniai, susiję su Konstitucijos pažeidimais, ir gali turėti įtakos mažiau palankių vietovių mokyklose.

R. Bruton sako, kad religingų tėvų noras auklėti savo vaikus tikėjimo dvasia yra sveikintinas ir turi būti gerbiamas. Tačiau nereligingi tėvai ar mažumų religijas išpažįstantys tėvai taip pat negali būti diskriminuojami.

Švietimo ministras būsimą reformą pristatė organizacijos „Equate“kovojančios už lygias galimybes mokytis pasirinktoje, valstybės finansuojamoje mokykloje, organizuotame seminare.

„Equate“ grupės atstovė spaudai pareiškė, kad trys iš keturių pateiktų pasiūlymų suteiks mokykloms teisę ir toliau diskriminuoti vaikus dėl religinių priežasčių. Jos nuomone, konsultacinis periodas tik nukelia opaus klausimo sprendimą dar toliau, o kitų metų rugsėjis, kurio dauguma tėvų laukia, neturėdami vietos savo vaikui jokioje mokykloje, ne už kalnų.

Vertinimas: 5.0. Balsų skaičius: 1
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

penkiolika − du =