Pradžia » Pasaulis » Niujorko oro uoste – didžiulis protestas dėl imigracijos draudimo

Niujorko oro uoste – didžiulis protestas dėl imigracijos draudimo

By AFP-BNS │adiena.lt

Savaitgalį Niujorko Johno F.Kennedy oro uoste beveik žaibo greičiu kilo didžiulis protestas: nedidelė demonstrantų grupė per kelias minutes virto kelių tūkstančių žmonių minia, kuri protestavo prieš naująjį D. Trumpo įsaką uždrausti į šalį patekti pabėgėliams iš septynių musulmoniškų šalių.

AFP-Scanpix nuotr.

AFP-Scanpix nuotr.

Socialinių tinklų žinučių ir naujienų pranešimų sukviesti žmonės laikė savadarbius transparantus ir skandavo „Įleiskite juos!“ („Let them in!“).

Protestuotojų nenuramino net ir federalinės teisėjos nurodymas stabdyti pabėgėlių ir kitų atvykėlių deportavimą.

JAV apygardos teisėja Ann Donnelly paskelbė sprendimą, stabdantį D. Trumpo įsako vykdymą ir nurodė pareigūnams nutraukti JAV oro uostuose įstrigusių pabėgėlių ir kitų keliautojų deportavimą.

Vairuotoju dirbantis Mousa Alreyashi kasdien važinėja į minėtą oro uostą, tačiau dabar nusprendė nutraukti darbą ir prisidėti prie protestuotojų. Iš Jemeno kilęs JAV pilietis čia gyvena jau 20 metų. Tačiau jo motina, sesuo ir brolis likę Jemene, kuris įtrauktas į D. Trumpo „juodąjį sąrašą“.

Anot M.Alreyashi, šeimyniškiai „buvo tiesiog šokiruoti“. „Tarsi būtum užsisakęs maisto ir pristatymo vidury tau pasako, kad maisto neatveš“, – sakė vyras, kurio artimieji jau septynerius metus laukia vizų.

Imigrantai daro Ameriką didžią

Remiantis D. Trumpo įsaku, visa JAV pabėgėlių perkėlimo programa stabdoma mažiausiai 120 dienų, kol bus nustatytos naujos griežtos patikrinimo taisyklės.

Konkrečiai pabėgėliams iš Sirijos bus draudžiama patekti į JAV neribotą laiką, kol prezidentas pats paskelbs, kad jie nebekelia pavojaus.

Septynių musulmoniškų šalių (Irano, Irako, Libijos, Somalio, Sudano, Sirijos ir Jemeno) piliečiams 30 dienų nebus išduodamos vizos – nesvarbu, ar jie norėtų emigruoti į Ameriką, ar tik joje apsilankyti.

„Jokios neapykantos, jokios baimės, pabėgėliai čia yra laukiami“, – šaukė demonstrantai oro uoste. Kai kurie jų laikė transparantus „Imigrantai daro Ameriką didžią“ („Immigrants make America great“).

Johnas Legendas: Amerika turi būti geresnė už D. Trumpą

„Mūsų Amerikos vizija yra tiesiogiai priešinga prezidento D. Trumpo vizijai, sakė J. Legendas

„Mūsų Amerikos vizija yra tiesiogiai priešinga prezidento D. Trumpo vizijai, sakė Jh. Legendas

„Oscaru“ apdovanotas dainininkas ir dainų autorius Johnas Legendas paragino Holivudą priešintis naujajam JAV prezidentui Donaldui Trumpui.

Per šeštadienį vykusią prodiuserių gildijos apdovanojimų ceremoniją jis pareiškė, kad respublikono prezidento politinės pažiūros yra „antiamerikietiškos“.

„Mes esame Amerikos balsas ir veidas. Mūsų Amerika yra didelė, ji laisva ir atvira visų rasių, šalių ir religijų svajotojams“, – pristatydamas puikiai įvertintą Damieno Chazelle’sio filmą „Kalifornijos svajos“ (La La Land)  sakė dainininkas.

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

Komentarai

  1. Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you
    penning this article and the rest of the website is also really good.

    Vertinimo dar nėra.
    Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

devyniolika + du =