Pradžia » Nusikaltimai ir nelaimės » Floridos oro uoste nušauti penki žmonės, devyni sužeisti

Floridos oro uoste nušauti penki žmonės, devyni sužeisti

By AFP-BNS │adiena.lt

Vienas Irako karo veteranas penktadienį nušovė penkis žmones ir dar devynis sužeidė per išpuolį Ford Loderdeilio pagrindiniame uoste Floridoje ir sukėlė paniką tarp keleivių.

Šaudynės sukėlė paniką tarp keleivių REUTERS-Scanpix nuotr.

Šaudynės sukėlė paniką tarp keleivių REUTERS-Scanpix nuotr.

Įtariamasis, policijos įvardytas kaip 26 metų Estebanas Santiago, buvo sulaikytas ir dabar apklausiamas Federalinio tyrimų biuro (FTB) dėl šaudynių, privertusių uždaryti tarptautinį oro uostą, svarbius vartus į Karibus.

Šis incidentas įvyko 2-ojo terminalo bagažo atsiėmimo skyriuje. Užpuolikas išsitraukė pusiau automatinį pistoletą ir pradėjo pliekti į savo daiktų susirinkusius atsiimti žmones. Tarp  keleivių kilo panika.

Kol kas nebuvo paskelbta jokios informacijos apie šio išpuolio motyvą, bet ataka buvo įvykdyta šalyje, kurioje ginkluotas smurtas labai išplitęs dėl didelio šaunamųjų ginklų prieinamumo.

Įtariamasis oro uosto pareigūnams buvo deklaravęs, kad bagaže gabena šaunamąjį ginklą, pranešė televizija CNN, cituodama šaltinius teisėsaugoje.

Vyras buvo sulaikytas, teisėsaugos pareigūnams nepaleidus nė vieno šūvio, žurnalistams sakė Brauardo apygardos šerifas Scottas Israelis.

Praėjus kelioms valandoms po šaudynių daug keleivių tebebuvo įstrigę oro uoste, laukdami, kol padėtis bus paskelbta saugia.

„Dešimtys autobusų perveža žmones – manome, kad jų bus apie 10 000“, – sakė oro uosto direktorius Markas Gale’as.

Pasak jo, visas oro uosto darbas buvo sustabdytas, bet tikimasi jį atnaujinti iki šeštadienio 5 val. vietos laiku.

„Šaulys vienišius“

E. Santiago, anksčiau tarnavęs Puerto Riko ir Aliaskos nacionalinėje gvardijoje, dalyvavo misijoje Irake nuo 2010-ųjų balandžio iki 2011-ųjų vasario. Karinę tarnybą jis baigė praeitų metų rugpjūtį.

Televizija „ABC News“ pranešė, kad E. Santiago, ištarnavęs tik iki vyresniojo eilinio, buvo pašalintas iš ginkluotųjų pajėgų dėl nepatenkinamų pasiekimų.

Prieš kelerius metus E. Santiago taip pat buvo atsidūręs vieno tyrimo dėl vaikų pornografijos taikiklyje, bet tąsyk jokie kaltinimai nebuvo pateikti, paskelbė CBS.

Brauardo apygardos merė Barbara Sharief CNN sakė, kad užpuolikas buvo „šaulys vienišius, ir šiuo metu neturime įrodymų, kad jis veikė su kuo nors kitu“.

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

5 × keturi =