Pradžia » Nusikaltimai ir nelaimės » Ataka Stambule užtemdė Naujųjų metų sutiktuves pasaulyje

Ataka Stambule užtemdė Naujųjų metų sutiktuves pasaulyje

By AFP-BNS │adiena.lt

Turkijoje 39 gyvybių pareikalavusi ataka Stambulo naktiniame klube užtemdė 2017 metų sutiktuves pasaulyje ir pakurstė nuogąstavimus, kad didelės minios svarbiuose miestuose gali tapti ekstremistų taikiniu.

Naujieji Taimso aikštėje Niujorke. AFP-Scanpix nuotr.

Naujieji Taimso aikštėje Niujorke

Tačiau Niujorke, kur Taimso aikštėje buvo susirinkę beveik milijonas žmonių, Naujieji metai, regis, buvo sutikti be incidentų. Saugumas buvo smarkiai sustiprintas.

Garsiajam sekundes iki Naujųjų skaičiavusiam kamuoliui pasiekus žemiausią tašką, žmonės džiūgaudami šaukė, poros bučiavosi. Dangų nušvietė fejerverkai, pasigirdo Franko Sinatros  daina „New York, New York“.

Po atakų sunkvežimiais Berlyno kalėdinėje mugėje ir vasarą Nicoje, Niujorkas dislokavo maždaug 7 tūkst. policininkų ir dešimtis šiukšliavežių, kad transporto priemonės negalėtų rėžtis į minią.

Australija laikrodžiams išmušus vidurnaktį sutiko Naujuosius metus įspūdingu fejerverkų šou – Sidnėjaus padangę nušvietė įvairiaspalvės ugnys, nors organizatoriai baiminosi potencialių teroro išpuolių, temdžiusių nuotaiką pasaulyje 2016 metais.

Honkonge minios taip pat susirinko krantinėse, stebėti fejerverkų virš Viktorijos uosto, o Japonijos sostinėje Tokijuje tūkstančiai žmonių gatvėse paleido į orą balionus.

Į Europą Naujieji metai atkeliavo su fejerverkais Maskvos Raudonojoje aikštėje, kurie nakties dangų tiesiogine prasme nudažė raudonai.

Raudonojoje aikštėje Maskvoje švęsti galėjo tik turintys specialius leidimus

Raudonojoje aikštėje Maskvoje švęsti galėjo tik turintys specialius leidimus

Maždaug pusė milijono žmonių buvo susirinkę Paryžiaus Eliziejaus laukuose, kur Triumfo arką nušvietė spalvingos projekcijos su fraze „sveiki atvykę“ dešimtimis kalbų.

Stebint maždaug 2 000 karo policininkų, maždaug 2 mln. žmonių grožėjosi fejerverkais Rio de Žaneiro Kopakabanos paplūdimyje, kurie šiemet buvo taip pat įspūdingi, bet – dėl didelės ekonominės krizės – trumpesni.

Triukšminga švente buvo užbaigti metai, atnešę daug politinių sukrėtimų, nuo Didžiosios Britanijos balsavimo už išstojimą iš Europos Sąjungos iki tokių netradicinių lyderių kaip D. Trumpas Jungtinėse Valstijose išrinkimo.

Dubajaus emyratas Naujuosius pasitiko įprastu gigantišku pirotechnikos šou nuo aukščiausio pasaulio dangoraižio „Burj Khalifa“ ir kitų pastatų.

Sustiprintas saugumas

Tačiau žmonės susidūrė su sustiprintomis saugumo priemonėmis ir intensyvesniu policijos patruliavimu.

Naujųjų metų sutiktuvės Dubajuje

Naujųjų metų sutiktuvės Dubajuje

Sidnėjuje, dėl grasinimų internete areštavus vieną įtariamąjį, papildomai budėjo maždaug 2 tūkst. pareigūnų, buvo sustatytos šiukšliavežės, kurios turėjo blokuoti bet kokius galimus bandymus automobiliu rėžtis į minią.

Po gruodžio 19 dienos atakos Berlyno kalėdinėje mugėje saugumas buvo sustiprintas ir Vokietijos sostinėje; buvo dislokuota pildomai policininkų, kurių kai kurie buvo ginkluoti automatais.

Tačiau lankytojų, regis, neatbaidė pastarojo meto įvykiai: jie rinkosi į koncertus po atviru Berlyno dangumi ir vėliau, jau vidurnaktį, stebėti fejerverkų.

O visoje Prancūzijoje budėjo beveik 100 tūkst. policininkų, žandarų ir karių.

londonas

JK sostinės meras teigė, kad „Londonas yra atviras pasauliui“.

Londone daugiau kaip 100 tūkst. žmonių buvo susirinkę prie Temzės stebėti įspūdingų, 12 minučių trukusių fejerverkų pagal D.Bowie ir Prince’o muziką.

Meras Sadiqas Khanas paskelbė, kad nepaisant balsavimo už „Brexit“, „Londonas yra atviras pasauliui“.

Jo gatvėse buvo dislokuota maždaug 3 tūkst. policininkų, tarp jų – ginkluotų pareigūnų.

Tačiau žmonės bent jau gavo vieną papildomą sekundę šventei: išmušus vidurnakčiui buvo pridėta papildoma „keliamoji sekundė“, kad atominių laikrodžių laikas būtų suderintas su realiu Žemės sukimosi greičiu.

Vertinimas: 5.0. Balsų skaičius: 2
Prašome palaukti

4 Komentarai

 1. Hi there to every body, it’s my first pay a quick visit of this web site;
  this web site includes remarkable and in fact excellent stuff for visitors.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 2. Excellent, what a weblog it is! This weblog presents useful facts to us,
  keep it up.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 3. If you would like to get a great deal from this post then you have to apply these methods to your won weblog.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 4. Woah! I’m really digging the template/theme of this site.
  It’s simple, yet effective. A lot of times it’s tough
  to get that „perfect balance“ between superb usability and appearance.
  I must say that you’ve done a great job with this. Also, the blog loads very quick for me
  on Firefox. Exceptional Blog!

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

du × penki =