Pradžia » Nusikaltimai ir nelaimės » Tarp Tu-154 katastrofos priežasčių – pilotų klaidos ar gedimas, bet ne teroro veiksmai

Tarp Tu-154 katastrofos priežasčių – pilotų klaidos ar gedimas, bet ne teroro veiksmai

By „Interfax"-BNS │adiena.lt

Rusijos lėktuvo katastrofą virš Juodosios jūros galėjo sukelti piloto klaida arba techninis gedimas, bet ne teroro aktas, pirmadienį pareiškė Rusijos transporto ministras, šalyje, kurioje dėl nelaimės paskelbta gedulo diena.

Maxim Shemetov/Reuters nuotr.

Maxim Shemetov/Reuters nuotr.

Pasak Rusijos gynybos ministerijos, nelaimės vietoje jūroje ir prie jos krantų vykstančioje paieškos operacijoje dalyvavo daugiau nei 3 tūkst. gelbėtojų ir 32 laivai. Lėktuvo nuolaužų ir žuvusiųjų buvo ieškoma pasitelkus sraigtasparnius, bepilotes skraidykles ir batiskafus. Operacija nenutrūko per visą naktį – jos teritorija buvo apšviesta stipriais prožektoriais.

Transporto ministras Maksimas Sokolovas pirmadienį interviu televizijai sakė, kad teroro išpuolis nėra viena pagrindinių galimų nelaimės versijų. Pareigūnai nagrinėja galimo techninio gedimo arba piloto klaidos galimybes.

Šią poziciją palaikė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas, pirmadienį per spaudos konferenciją pareiškęs, kad „teroro akto versija toli gražu nėra pirmaeilė“.

Neatmeta ir teroro galimybės

Tačiau keletas aviacijos ekspertų atkreipia dėmesį į detales, kurios neleidžia visiškai atmesti teroro išpuolio versijos. Jiems klausimų kelia tai, kodėl laivo įgula nepranešė apie jokį gedimą, o lėktuvo nuolaužos išsibarstė dideliu spinduliu.

„Galimi gedimai…žinoma, negalėjo neleisti įgulai apie juos pranešti“, – sakė buvęs oro dispečeris Vitalijus Andrejevas „RIA Novosti“.

Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FSB) nurodė, kad pagrindinės tiriamos katastrofos versijos – „pašalinių daiktų patekimas į variklį, nekokybiški degalai, sukėlę galios sumažėjimą ir variklių gedimą, pilotų klaida, techninis lėktuvo gedimas“.

„Orlaiviu nebuvo gabenama karinės ir dvejopos paskirties krovinių, pirotechnikos priemonių“, – pridūrė FSB.

Iki pirmadienio ryto gelbėtojams pavyko ištraukti 11 žuvusiųjų kūnų ir atskirų palaikų dalių. Palaikai buvo nuskraidinti į Maskvą, kur juos ketinama atpažinti.

Kai kurios naujienų agentūros praneša, kad keli kūnai rasti su gelbėjimosi liemenėmis.

Iš Maskvos karinio Čkalovo oro uosto išskridęs lėktuvas, kuris buvo sustojęs Sočyje prisipilti degalų, skrido į Rusijos Hmeimimo oro bazę Latakijoje Sirijoje, skraidino Aleksandrovo ansamblį, turėjusį koncertuoti kariams Naujųjų metų proga.

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

vienas × 4 =