Pradžia » Lietuva » Realiame gyvenime virtualus princas tapo brutaliu žagintoju

Realiame gyvenime virtualus princas tapo brutaliu žagintoju

By etaPlius

Socialiniai tinklai – neatsiejama nūdienos jaunimo gyvenimo dalis. Nuolatos besikeičiančiame ir technologiškai tobulėjančiame pasaulyje socialiniai tinklai tapo nepamainoma komunikacijos priemone, kuri ne tik padeda įsitraukti į įvairių organizacijų veiklą, stebėti draugų ir artimųjų veiklą, virtualiai dalyvauti didžiausiuose pasaulio įvykiuose, bet ir užmegzti ryšius. Tiesa, pažintys ir komunikavimas su nepažįstamaisiais, be abejonės, turi ir tamsiają pusę. Pasitaiko atvejų, kai pasisavintais, simpatijas keliančių žmonių atvaizdais, pastariesiems net nežinant, maskuojasi brutalūs nusikaltėliai, turintys savanaudiškų ir piktų kėslų.

Ugnė Liaudanskytė

etaplius

Po pažinties "Facebook" mergina buvo išprievartauta

Po pažinties „Facebook“ mergina buvo išprievartauta

„Facebook“ – socialinių tinklų lyderis ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje kitų Europos valstybių. Šiuo metu mūsų šalyje yra daugiau nei 1,2 milijono „Facebook“ vartotojų, t. y. beveik pusę visų šalies gyventojų. Be to, vartotojų skaičius nuolatos auga.

Lietuvos gyventojai gana aktyviai registruojasi ir į kitas platformas –  „Google+“, „Twitter“,  „Instagram“, tačiau „TNS LT“ duomenimis, „Facebook“ išlieka populiariausiu kasdieniu socialiniu tinklu Lietuvoje. Prie savo „Facebook“ paskyros kasdien prisijungia beveik 37 proc. 15-74 m. amžiaus šalies gyventojų.

 Virtuali draugystė – reali grėsmė

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė dalinasi itin skaudžia merginos istorija, kuri patvirtina realią virtualios pažinties grėsmę.

Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai šiuo metu atlieka ikiteisminį tyrimą dėl išžaginimo ir grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą bei terorizavimo. Šiomis nusikalstamomis veikomis įtariamas 31-nerių metų šiaulietis, kartkartėmis gyvenantis pas motiną Ispanijoje, kuris socialiniame tinklalapyje „Facebook“ buvo susikūręs paskyrą svetimu Pauliaus Pociaus vardu. Realizuodamas savo siekius ir įvairias fantazijas, jis elektroninėje erdvėje naudojo šio vaikino nuotrauką ir jo duomenis.

Pauliaus nuotrauka pavergė ne vienos mergaitės širdį, ne viena jų šį vaikiną įsimylėjo iš pirmo žvilgsnio ir prisiekė amžiną meilę jam, tačiau realiai joms žinutes rašinėjo ir su jomis bendravo neprognozuojamas išsiskyręs 31-nerių metų trijų vaikų tėvas Tomas.

Jis prisistatydavo 20-mečiu jaunuoliu ir pasiūlydavo merginoms, kurių dauguma nepilnametės, savo draugystę. Virtuali draugystė pereidavo į virtualų intymumą. Vaikinas merginoms užsimindavo apie sekso troškulį. Bet, kadangi jis esąs merginai ištikimas ir nenorįs jos išduoti, tai prašydavo, kad mergina jam atsiųstų savo intymių vietų nuotraukas, pageidautina masturbacijos metu. Internetinės mylimosios siųsdavo jam savo apnuoginto kūno nuotraukas, kad tik pagelbėtų vaikinui ištverti sekso abstinenciją. Tačiau, jeigu mergina atsisakydavo vykdyti jo kokias nors užgaidas ir nurodymus, užsirūstinęs virtualus draugas imdavo ją šantažuoti, grasindamas jos nuogos nuotraukas išplatinti elektroninėje erdvėje, ir ne kartą yra taip padaręs. Ir net savo nuogos žmonos nuotraukas buvo paviešinęs.

Merginas meilės kalbomis ir grasinimais, iliustruojamais savo ryšiais su nusikalstamo pasaulio atstovais, psichologinėje įtampoje laikęs vyras, jomis manipuliavo tarsi už virvučių tampomomis lėlėmis. Tenkindamos jo poreikius, merginos ir telefono sąskaitą jam papildydavo, ir gyventi priimdavo, ir imdavo greituosius kreditus bei lombarduose užstatydavo savo daiktus. Tomas, maskuodamasis Pauliaus Pociaus asmeniu, tiek primeluodavo ir prikurdavo įvairiausių neįtikėtinų istorijų, kad jos nebegalėjo atsirinkti, kur melas, o kur tiesa.

Virtualų Paulių įsimylėjusi mergina su juo susitikti važiavo į Ispaniją

31-nerių Tomas buvo demaskuotas, kai spalio 31 d. į Šiaulių apskrities policiją kreipėsi 18-metė Šiaulių rajono gyventoja Inga (vardas pakeistas) ir pranešė, kad prieš tris dienas buvo išžaginta „Tilžės“ prekybos centro neįgaliųjų tualete. Ji nurodė, kas jos skriaudikas, ir pareigūnai jį netrukus sulaikė.

Neturintis nuolatinės gyvenamosios vietos vyras atsidūrė už grotų. Teismas dviem mėnesiams sankcionavo jo suėmimą. Istorija, kurią pareigūnai išgirdo iš nukentėjusiosios, atrodė tiesiog neįtikėtina, ir žaginimo tyrimas pasipildė žmonių terorizavimo tyrimu.

Inga kovo mėnesį socialiniame tinklalapyje susipažino su labai simpatišku vaikinuku, kaip ji manė, Pauliumi Pociumi. Tačiau realiai jai meilės žinutes rašinėjo Tomas. Jis sugebėjo merginai taip susukti protą, kad ši jo kvietimu išskrido į Ispaniją, tėvams pasakiusi, kad skrenda į toje šalyje vyksiantį samariečių susitikimą. Tačiau šioje šalyje ji savo Pauliaus taip ir nesutiko. Merginą pasitiko neva Pauliaus atsiųstas Tomas su draugu, kurie Ingą pakvietė į balių, žadėdami, kad Paulius tuoj tuoj pasirodys. Mergina vis nerimavo išvysti savo mylimąjį, deja, sulaukdavo tik jo raminančių žinučių, kad jis tuoj pas merginą atvyks. Nežinia, kuo būtų pasibaigusi merginai ši kelionė, jei ne jos mama.

Lietuvoje likusiai Ingos motinai nuojauta pakuždėjo, kad su jos dukra kažkas negerai, todėl ji kreipėsi į policiją, kuri susisiekė su kolegomis Ispanijoje, ir po paros mergina buvo surasta ir grąžinta namo.

Nuo tada ji prarado ramybę. Tomas apkaltino merginą, kad ji sutrukdžiusi kažkokiam reikalui ir dėl to ji dabar yra skolinga vienam nusikalstamo pasaulio autoritetui, kuris reikalauja pinigų, priešingu atveju buvo grasinama išžudyti jos šeimą. Na, o žinutėmis buvo reikalaujama, kad ji toliau bendrautų su Pauliumi. Nuo jo Tomas merginai perdavė dovaną – laikrodį, tačiau po kurio laiko jį atsiėmė. Situacija buvo tokia supainiota, kad mergina nebežinojo, kaip jai elgtis. Juo labiau, kad virtualioje erdvėje vėl atsirado Paulius, kuris merginą atakavo žinutėmis. Nuo kovo iki lapkričio mėnesio ji nuo jo sulaukė 21 000 žinučių.

Mergina pinigų neturėjo. Keliasdešimt eurų ji prasimanė, lombarde užstačiusi savo papuošalus. Pinigus ji atidavė Tomui. Spalio 28 d. jis paskyrė merginai pasimatymą aptarti, kaip jiems išspręsti situaciją dėl neva nusikalstamo pasaulio grasinimų jai. „Tilžės“ prekybos centre Ingai buvo liepta paimti greitąjį kreditą, kuris būtų atiduotas su ja susidoroti norintiems nusikaltėliams. Kai merginai greitojo kredito gauti nepavyko, jai buvo liepta atsidaryti banko sąskaitą ir paimti paskolą. Kai ir tai nepavyko, ji buvo nutempta į neįgaliųjų tualetą, kur Tomas Ingai parodė neva nusikalstamo pasaulio atstovo atsiųstą žinutę su paliepimu merginą nužudyti. Inga maldavo ją paleisti, tačiau Tomas jos nepaleido, o tualeto duris užrakino. Galiausiai merginos skriaudėjas pareiškė, kad gavo naują nusikalstamo pasaulio nurodymą – Ingą išprievartauti.

Baugindamas grasinimais nužudyti merginą ir jos šeimą, vyras Ingą išžagino ir prigrasino niekam apie tai nepasakoti. Tačiau mergina buvo taip sukrėsta, kad nuslėpti savo būsenos nuo artimųjų jai nepavyko. Mama, sužinojusi apie prieš dukrą įvykdytą nusikaltimą, kreipėsi į policiją.

Gelbėdama virtualų Paulių, mergina žadėjo jį paslėpti apleistame dvare

Tyrimo metu paaiškėjo, kad žinutes Ingai ir pačiam Tomui su padiktuotais tekstais iš įvairių Lietuvos vietų siuntinėjo į virtualaus Pauliaus, o realiai į Tomo pinkles patekusios kitos merginos ir net vaikinai. Ir grasinimus, ir nurodymus bendrauti su Pauliumi, ir prašymus pagelbėti jam, siuntinėjo Tomo meiliais žodeliais užliūliuotos ir užverbuotos nepilnametės.

Kai viena jų buvo perspėta, kad Tomas ir virtualus Paulius – tai vienas ir tas pats asmuo, ji tuo nepatikėjo, nors Paulius realiai taip jai ir nepasirodė. Net bendraudama per vaizdo kamerą, mergina matė tik jo draugą, o į jos prašymą, kad Paulius pats pasirodytų ekrane, 15-metė išgirdo kontrprašymą – pasirodyti jai nuogai.

Merginai teko išklausyti visokių Pauliaus-Tomo sapalionių. Viena jų, kad jis nusižudys dėl Ingos. Savo ketinimus akivaizdumo dėlei jis iliustruodavo nuotraukomis su kraujo klanais. 15-metė maldavo to nedaryti ir pati žadėjo nusižudyti, jei tą padarys Paulius. Kai virtualusis Paulius jos paprašė jį su draugu Tomu kur nors paslėpti, nes jie padarė nusikaltimą (tai buvo jau po Ingos išžaginimo), mergina pasiūlė jiems Vilkaviškio rajone esantį apleistą dvarą.

Tenkindama virtualaus Juliaus prašymą, mergina neteko kompiuterio ir automobilio

Meilės žinutes ir grasinimus Ingai Tomas siuntinėjo ir iš klaipėdietės Angelės (vardas pakeistas) telefono bei kompiuterio. Šios moters gyvenimas nuo jos pažinties su Tomu virto pragaru. Tiksliau ji susipažino su virtualiu Juliumi.

Pažintis užsimezgė „Facebook“-e. Julius prisistatė gyvenantis Ispanijoje, tačiau su reikalais norįs atvykti į Klaipėdą ir aplankyti Angelę. Po to prasitarė, kad turi pusbrolį Tomą, kuriam reikia padėti ir jį keletui naktų apgyvendinti. Klaipėdietė sutiko padėti Juliaus pusbroliui. Tačiau šis, peržengęs moters buto slenkstį, iš čia nebeišsikraustė net keletą mėnesių.

Kai Angelė virtualaus Juliaus paprašė Tomą iškraustyti iš jos buto, prasidėjo jos psichologinis ir fizinis teroras iš Tomo pusės. Vyras grasino susidoroti su jos vaiku ir motina, užmušti ją pačią, gyrėsi savo ryšiais su nusikalstamo pasaulio autoritetais. Angelė įremtu į kaklą peiliu buvo priversta tenkinti ir jo lytinę aistrą. Galų gale, vardan žadamos ramybės, jai teko su Tomu vykti į Ispaniją. Tomas buvo sukūręs legendą apie būtinybę išgelbėti iš virtualaus Juliaus paimtą vaiką. Ispanijoje Angelė įsitikino, kad Tomas ir Julius yra tas pats asmuo, nes pamatė, kaip į Tomo telefoną ateina jos siųstos žinutės Juliui. Tai labai įsiutino Tomą ir jis moterį sumušė taip, kad ši atsidūrė ligoninėje. Angelė suprato, kad Tomas virtualioje erdvėje dangstosi ir Pauliaus Pociaus vardu bei nuotrauka, nes pastebėjo, kad, naudodamasis jos kompiuteriu, socialiniame tinkle „Facebook“ jis jungiasi minėtu vardu.

Angelė dėl Tomo grasinimų susidoroti su jos šeima gyveno nuolatinėje baimėje, išvarginta jo suktybėmis, fantazijomis ir grasinimais peiliu sukurtoje įtemptoje psichologinėje atmosferoje, nesugebėjo jam pasipriešinti ir terorizuojama vykdė jo visus paliepimus. Moteris tiesiog nebesugebėjo atsirinkti, kur melas, o kur tiesa. Dėl Tomo kaltės klaipėdietė neteko savo automobilio „Volkswagen Passat“, kuris buvo konfiskuotas, nes Tomas jį vairavo neblaivus. Ji neteko savo kompiuterio, nes Tomo reikalavimu įkeitė jį lombarde. Nesugalvodama, kaip atsikratyti šiuo žmogumi, Angelė atsigulė į ligoninę. Tačiau, jai grįžus namo, Tomas vėl prisistatė…

Pranešę apie savo bendravimo patirtį su virtualiu Pauliumi, demaskuosite Tomą

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Sunkių nusikaltimų tyrimo pareigūnai šiuo metu nustatė apie dešimt Tomo mulkinimą ir psichologinį bei kitokį terorą patyrusių asmenų, tarp kurių – daugiausia merginos.

Manoma, kad jų buvo gerokai daugiau. Todėl pareigūnai kviečia drąsiai atsiliepti visas merginas ir vaikinus, „Facebook“-e užmezgusius pažintį su Pauliumi Pociumi.

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

15 − 7 =