Pradžia » Nusikaltimai ir nelaimės » Neramios Kalėdos: drebėjo žemė, siautė taifūnai, dužo lėktuvai

Neramios Kalėdos: drebėjo žemė, siautė taifūnai, dužo lėktuvai

By AFP-AP-BNS │adiena.lt

Šios Kalėdos pasaulyje nebuvo ramios: Čilę supurtė stiprus  žemės drebėjimas, Filipinus siaubė galingas taifūnas, Anglijoje mirė 53 metų pop scenos žvaigždė George‘as Michaelas, katastrofą patyrė rusų karinis lėktuvas, žuvo visi juo skirdę 92 žmonės.

Kasmet Filipinams smogia apie 20 taifūnų arba smarkių audrų

Kasmet Filipinams smogia apie 20 taifūnų arba smarkių audrų

Žmones išgąsdino, bet aukų išvengta

Stiprus žemės drebėjimas, supurtęs Čilės pietinį regioną sekmadienį, pirmąją Kalėdų dieną, sukėlė nerimą dėl galėjusio kilti cunamio, todėl kai kur žmonės buvo evakuoti, bet pranešimų apie aukas negauta, o padaryta žala nebuvo didelė.

JAV Geologijos tarnybos (USGS) seismologų duomenimis, šio žemės drebėjimo stiprumas buvo 7,7 balo, o Čilės nacionalinė stichinių nelaimių tarnyba ONEMI jį įvertino 7,6 balo.

Tuojau po žemės drebėjimo pareigūnai paskelbė cunamių pavojų, o pietinėje pakrantėje esantys žmonės buvo paraginti trauktis į aukštesnes vietas.

Vis dėlto vėliau pavojus buvo sumažintas iki „atsargumo būsenos“, sakė ONEMI vadovas Ricardo Toro. Žmonėms buvo patarta nesilankyti paplūdimiuose dėl galinčių kilti didesnių nei įprasta bangų ir smarkių srovių.

Kaip rodo preliminarūs pranešimai, „žmonių aukų nebuvo“, paskelbė ONEMI.

Požeminiai smūgiai supurtė šalį, kai daugelis Čilės šeimų šventė Kalėdas. Tuo metu nedirbo jokios parduotuvės.

Čilė patenka į seismiškai aktyvią zoną, vadinamą Ramiojo vandenyno ugnies žiedu, kurioje susiduria tektoninės plokštės. Dėl šios priežasties šalyje laikomasi pastatų seisminės saugos griežtų standartų.

Vėliausias smarkus žemės drebėjimas Čilę supurtė 2015 metų rugsėjį, kai 8,3 balo požeminiai smūgiai ir jų sukeltos cunamio bangos šalies šiaurėje nusinešė 15 žmonių gyvybių. Iškart po to žemės drebėjimo žmonės buvo evakuoti iš pakrančių, todėl didesnio aukų skaičiaus pavyko išvengti.

2010 metais 8,8 balo žemės drebėjimas ir cunamis smogė šalies vidurio ir pietų regionams. Tąsyk žuvo daugiau kaip 500 žmonių.

Žuvo mažiausiai 4 žmonės

Smarkus taifūnas, pirmąją Kalėdų dieną aptemdęs šventinę nuotaiką dalyje Filipinų, nusinešė mažiausiai keturias žmonių gyvybes ir sugriovė daug namų, o pirmadienį praslinko virš tankiai apgyventų teritorijų, nešdamas susilpnėjusius, bet vis dar smarkius vėjus.

Taifūnas „Nock-Ten“ per Kalėdų šventimo kulminaciją didžiausioje Azijoje katalikiškoje šalyje paliko be elektros penkias provincijas, o dešimtys tūkstančių kaimų gyventojų bei turistų buvo priversti ieškotis saugaus prieglobsčio.

Vienas prekinis laivas, kurio įgulos narių skaičius kol kas nežinomas, pasiuntė nelaimės signalą, kai pradėjo skęsti netoli Batangaso krantų. Kitas užplaukė ant seklumos ir apvirto ant šono prie šios provincijos miesto Mabinio, nurodė pakrančių sargyba.

Per Tu -154 katastrofą žuvo visi juo skridę keleiviai ir įgulos nariai

Per Tu -154 katastrofą žuvo visi juo skridę keleiviai ir įgulos nariai

Vis dėlto kai kurių provincijų pareigūnams prieš atslenkant „Nock-Ten“ sunkiai sekėsi įtikinti žmones atsitraukti nuo Kalėdų iškilmių ir keliauti į slėptuves. Kai kurie pareigūnai sakė, kad jiems teko vykdyti priverstines evakuacijas.

Ši audra buvo viena smarkiausių, smogusių Filipinams po 2014 metais siautusio supertaifūno „Haiyan“. Tąsyk šalyje žuvo daugiau kaip 7,3 tūkst. žmonių, o dar per 5 mln. turėjo palikti savo namus.

Kasmet Filipinams smogia apie 20 taifūnų arba smarkių audrų. Per pastaruosius 65 metus šalį siaubė septyni kalėdiniai taifūnai.

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

2 Komentarai

 1. Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you
  penning this write-up and the rest of the site is also very good.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 2. M.E.C Mon Electricien Catalan
  44 Rue Henry de Turenne
  66100 Perpignan
  0651212596

  Electricien Perpignan

  Hmm is anyone else having problems with the pictures on this blog loading?
  I’m trying to find out if its a problem on my end
  or if it’s the blog. Any suggestions would be greatly appreciated.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

15 − aštuoni =