Pradžia » Pasaulis » Mirė „Big Mac“ išradėjas, sulaukęs 98 metų

Mirė „Big Mac“ išradėjas, sulaukęs 98 metų

By AFP-BNS │adiena.lt

Mirė populiariausio amerikietiško greitojo maisto – mėsainio „Big Mac“ išradėjas, kuris visai netyčia paskatino išplėsti greitojo maisto restoranų meniu.

Michaelas Jamesas Delligatti, daugelio vadintas Jimu, mirė apsuptas savo šeimos narių savo namuose viename Pitsburgo priemiestyje, pranešė jo šeima. Vyrui buvo 98 metai.

Big Mac išpopuliarėjo visame pasaulyje

Big Mac išpopuliarėjo visame pasaulyje

M.Delligatti sukūrė vieną populiariausių amerikiečių virtuvės pažibų nuo pjaustytos duonos išradimo laikų: dvigubą mėsainį su dviem jautienos paplotėliais, salotų lapais, sūriu, marinuotais agurkėliais, svogūnais bei specialiu padažu.

Prieš beveik penkiasdešimt metų vyrui priklausė vienas „McDonald‘s“ tinklo restoranas vakarų Pensilvanijoje. M.Delligatti įtikino kompaniją surizikuoti ir išplėsti savo trumpą meniu, susidedantį iš paprastų mėsainių, gruzdintų bulvyčių ir gėrimų, nurodoma 1993 metų „The Los Angeles Times“ skelbtame „Big Mac“ aprašyme.

Jam buvo leista išbandyti naują mėsainį 1967 metais, o pardavimai išaugo 12 procentų. Per keletą metų „McDonald’s“ pradėjo reklamuoti naująjį mėsainį jau visoje šalyje.

„Tai nebuvo lemputės išradimas, – sakė vyras. – Lemputė jau buvo. Aš tik įsukau ją į lizdą.“

Jis sakė, kad idėja sukurti mėsainį kilo septintojo dešimtmečio viduryje dėl konkuruojančių mėsainių restoranų.

Išradus „Big Mac“, kompanija dar labiau išplėtė savo meniu ir sukūrė daugiau naujienų, tokių kaip pusryčių sumuštinis „Egg McMuffin“ ir žuvainis „Filet-o-Fish“.  Tačiau kultūros ikona tapo tik „Big Mac“.

Savo pranešime „McDonald‘s“ sakė, kad M.Delligatti buvo „legendinis frančizės gavėjas“, palikęs bendrovėje „ilgalaikį pėdsaką“.

„McDonald‘s“ nurodo, kad visame pasaulyje parduoda šimtus milijonų šių didelių mėsainių, nors pastaraisiais metais prekyba šiek tiek sulėtėjo. Kaip teigia žiniasklaida, naujoji karta ne itin smarkiai domisi didžiulėmis greito maisto porcijomis.

Šie mėsainiai netgi pateko į ekonomikos teorijos vadovėlius: žurnalas „The Economist“ 1986 metais sugalvojo „Big Mac“ indeksą, skirtą palyginti skirtingų valiutų realiai perkamajai galiai.

Anot M. Delligatti šeimos, vyras vadovavo 48 restoranams „McDonald’s“.

Jį pergyveno jo žmona Ellie , du vaikai, keletas anūkų ir proanūkių.

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

keturi + šešiolika =