Pradžia » Kultūra » Lenkija perka įspūdingą privačią meno kolekciją, kurioje yra ir da Vinčio darbas

Lenkija perka įspūdingą privačią meno kolekciją, kurioje yra ir da Vinčio darbas

By AP-BNS │adiena.lt

Lenkijos kultūros ministerija šią savaitę sudarė susitarimą nupirkti vertingą privačią meno kolekciją, kurioje yra ir Leonardo da Vinčio paveikslas, kad ji liktų Lenkijos turtas ateities kartoms.

L. Da VInčio "Moteris su šermuonėliu"

„Dama su šermuonėliu“

Kolekcijoje iš viso yra maždaug 86 tūkst. kūrinių, tarp jų – L. da Vinčio „Dama su šermuonėliu“, Rembranto „Peizažas su geruoju samariečiu“, Pjero Ogiusto Renuaro darbai.

Privačiame Čartoriskių muziejuje Krokuvoje esančiai kolekcijai taip pat priklauso maždaug 250 tūkst. rankraščių ir kitų dokumentų.

Kultūros ministras ir vicepremjeras Piotras Glinskis susitarimą pasirašė su Adamu Karoliu Čartoriskiu – iš Gediminaičių save kildinusios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų giminės palikuoniu. Giminė šią kolekciją rinko ir saugojo pastaruosius du šimtmečius.

Kolekcija perkama už 100 mln. eurų, kurie, kaip pripažino P. Glinskis, tesudaro menką jos vertės dalį, tad tai didele dalimi yra dovana šaliai.

Kolekcija perkama valdančiajai konservatorių partijai „Įstatymas ir teisingumas“ siekiant dėmesiu pozityviems Lenkijos paveldo aspektams skatinti nacionalinį pasididžiavimą.

Minėtas L. da Vinčio paveikslas yra vienas iš vos keturių šio italų Renesanso dailininko nutapytų moterų portretų.

 

Vertinimas: 3.0. Balsų skaičius: 1
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

12 + dvylika =