Pradžia » Airija » Ar kanapių naudojimas medicininiais tikslais bus legalizuotas?

Ar kanapių naudojimas medicininiais tikslais bus legalizuotas?

By rte.ie │adiena.lt

Tikėtina, jog šiandien Airijos parlamento žemieji rūmai (Dáil) balsuos kanapių naudojimo medicininiams poreikiams legalizavimo klausimu, rašo rte.ie. Įstatymo projektą balsavimui pateikė „Žmonės prieš pelną“ (angl. People Before Profit) organizacijos atstovas, parlamentaras Gino Kenny.

Gino Kenny nuomone, kanapės gali padėti daugeliui žmonių sušvelninti sunkių ligų simptomus.

Gino Kenny nuomone, kanapės gali padėti daugeliui žmonių sušvelninti sunkių ligų simptomus. ©ginokenny.com

Minėtos organizacijos tikslas yra keisti politiką, kai prioritetas teikiamas turto kūrimui, o ne šalies bendruomenių gerovės gerinimui.

Įstatymu siekiama įteisinti ir reglamentuoti kanapių produktus, kurie naudojami medicinos tikslais. G.Kenny nuomone, kanapės turi būti prieinamos tiems, kuriuos vargina chroniški skausmai, epilepsija, vėžys, išsėtinė sklerozė, fibromialgija ir gydytojui rekomendavus turėtų padėti sušvelninti ligos simptomus.

Kalbėdamas RTE televizijos laidoje, G.Kenny sakė, kad tyrimai parodė, jog kanapės gali padėti daugeliui žmonių. Jis teigė, kad tai būtų gydytojo pareiga ir atsakomybė nuspręsti, ar pacientui padės ir ar galima jam naudoti narkotikus.

Kenny sakė, jog tikėjosi, kad medikai profesionalai palaikys kanapių vartojimo legalizavimą po Sveikatos produktų reguliavimo tarnybos aprobavimo.

Sveikatos apsaugos ministras Simon Harris sakė, kad nors jam kelia susirūpinimą kai kurie įstatymo elementai, bet jis neprieštaraus jo progresui. J. Harris paprašė Sveikatos produktų reguliavimo tarnybos pateikti jam mokslinį ir klinikinį kanapių vartojimo medicinoje įvertinimą. Jis teigė norįs gauti jį, prieš pradedant narkotikų legalizavimo procesą.

Manoma, kad įstatymo projektas bus patvirtintas balsų dauguma.

Vertinimas: 5.0. Balsų skaičius: 1
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

9 + dvidešimt =