Pradžia » Pasaulis » Australija šventiškai sutiko 2017-uosius

Australija šventiškai sutiko 2017-uosius

By AFP-BNS │adiena.lt

Australija, laikrodžiams išmušus vidurnaktį, jau sutiko Naujuosius metus įspūdingu fejerverkų šou – Sidnėjaus padangę nušvietė įvairiaspalvės ugnys, nors organizatoriai baiminosi potencialių teroro išpuolių, aptemdžiusių nuotaiką pasaulyje 2016-aisiais.

„Reuters“-„Scanpix“ nuotr.

REUTERS  -„Scanpix“ nuotr.

Apie pusantro milijono žmonių didžiausiame Australijos mieste stebėjo vidurnaktį dangų nušvietusius fejerverkus, leidžiamus nuo Sidnėjaus uosto tilto ir įlankoje esančių baržų. Šio šventinio renginio vaizdas buvo tiesiogiai transliuojamas televizijos ir internetu visame pasaulyje.

Per renginį buvo pagerbtos kai kurios tarptautinės muzikos žvaigždės, mirusios 2016 metais, tarp jų Davidas Bowie ir Prince’as.

Fejerverkų šou pradžioje nuo tilto liejosi purpurinės liepsnos „lietus“, priminęs Prince’o hitą „Purple Rain“, vėliau buvo prisimintas ir žymusis D. Bowie kūrinys „Space Oddity“, kai dangų nušvietė Saturno, mėnulio ir žvaigždžių pavidalo fejerverkai.

2016 metais pasaulį daug kartų supurtė kruvini išpuoliai, iš kurių vėliausias buvo ataka prieš kalėdinę mugę Berlyne, kur užpuolikas nukreipė į minią sunkvežimį. Liepą panaši ataka, nusinešusi 86 žmonių gyvybes, buvo surengta Nicoje, kai Prancūzija minėjo Bastilijos paėmimo dieną.

Vis dėlto Naujojo Pietų Velso valstijos premjeras ragino švęsti „kaip įprasta“.

Kadangi Naujieji metai yra švenčiami savaitgalį, o orai pasitaikė itin šilti, į Sidnėjų šiemet suplūdo didesnė nei įprastai minia šventiškai nusiteikusių žmonių.

 

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

trys × penki =