Pradžia » Naujausi » Aušra Maldeikienė: „Esu laisva ir tokia mirsiu“

Aušra Maldeikienė: „Esu laisva ir tokia mirsiu“

By adiena.lt

Lietuvoje nerimsta aistros dėl siūlymų riboti alkoholio prieinamumą. Apie tai savo nuomonę socialiniame tinkle „Facebook“ išsakė ir Seimo narė Aušra Maldeikienė. Pateikiame ją ir jums.

Aušra Maldeikienė

Aušra Maldeikienė

„Esu laisva laisvos šalies pilietė. Ir esu VAKARŲ pasaulio ir kultūros žmogus, kur laisvė, kritiška nuomonė, vynas (kas be ko) yra gyvenimo pamatas. Ir tokia mirsiu, net jei visokie „valstiečiai“ manote galintys mane suspardyti.

Ilgą laiką ketinau palaikyti valdančiosios daugumos inicijuojamus alkoholio reklamos ir prieinamumo mažinimo ribojimus. Iki rinkimų dauguma jų pasiūlymų skambėjo gan logiškai, kita vertus, alkoholizmas tikrai nemenka Lietuvos problema, kaip rodo statistika.

Vis dėlto dabar nutariau savo poziciją peržiūrėti. Gal net iš esmės.

Pirma, aš nesutinku, jog esminė Lietuvos bėda alkoholizmas. Aš manau, kad alkoholizmas, savižudybės, itin aukštas, visų pirma vyrų, mirtingumas yra esamo socialinio modelio, kuris proteguoja vienus ir pernelyg apkrauna kitus, nesuteikdamas jiems deramo atlygio bei socialinio saugumo, pasekmė.

Antra, priešingai nei „valstiečiai“, kurie atrodo apsupti alkoholikų ir nebemato jokių kitų žmonių, aš užaugau šeimoje ir aplinkoje, kur nebuvo alkoholikų, ir mane labiau domina opera ir knygos, nei alkoholis. Tai aš ir pageidauju diskutuoti apie švietimą (realų, o ne krepšelinį), universitetus (ir jų misijas, o ne jų kiekius), žmonių galimybes gyventi ir išgyventi Lietuvoje, etc., etc, etc.

Trečia, klaikai nekenčiu sovietinės santvarkos, visokių „kolūkių pirmininkų“, kurių gyvenimas paremtas godulių ir gašliu potraukiu pinigams ir valdžiai, žmonių, kurie imasi darbų, kuriems neturi nei žinių, nei gabumų; matydama, kaip tokia sovietinė draudimų, ribojimo ir primityvaus bukumo erdvė palaipsniui užvaldo mūsų gyvenimas, tvirtinu, kad tai šimtus kartų blogiau už bet kokias priklausomybes, nes eliminuoja bet kokią galimybę atsisakyti priklausomybių;

Ketvirta, prasidėjus persekiojimo kampanijai, kai į darbą paleidžiamos net patyčios iš mano seniai mirusio tėvelio politinio kalinio (Gražulis, Janutienė…), stebiu, kad tokia ir panaši panieka valdančiųjų „valstiečių“ vis labiau skatinama ir daugybės kitų žmonių atžvilgiu. Be kaltės kaltais jaustis verčiami jaučiasi tūkstančiai laisvų, protingų žmonių, kurie dirba, linksmai ir protingai pramogauja, kartais išgeria gero vyno/konjako ar alaus. Nesutinku, kad ribojimai turi būti tokie, jog šitie žmonės (o aš viešai deklaravau iki rinkimų, kad einu atstovauti būtent jiems) būtų baudžiami. Jeigu karbauskiai užaugo tarp alkoholio ir jiems vienintelis kelias ir galimybė neprasigerti, tai gyventi „blaiviuose“ naisiuose, tai mums, laisviems žmonėms, nereikia blaivybės zonų, kad būtume blaivūs. Nes tiesiog turime kitų interesų, nei džipai ir gražuolės. Be pavadinimo

Galiausiai, penkta. Negąsdinkit manęs, „karbauskiai“, užpirktuose (kas gali paneigti, ar ne?) tekstuose teigiantys net tokius absurdus, kad esu nupirkta alkoholio pramonės, esą nedeklaruoju susitikimų su lobistais (nors viena Seime apie juos ir deklaruoju…) ir panašiai. Nebijau. Ir net jeigu po to, kai nepalaikysiu jūsų jau bet kokio sveiko proto rėmus pranokstančių draudimų, šauksite, kad nepalaikau, nes esu nupirkta, jūs manęs neišgąsdinsit. Man nereikia Lietuvoje sovietų nomenklatūrinio rojaus, kuriuo jūs taip džiaugiatės ir kurį puoselėjate. Esu laisva laisvos šalies pilietė. Ir esu VAKARŲ pasaulio ir kultūros žmogus, kur laisvė, kritiška nuomonė, vynas (kas be ko) yra gyvenimo pamatas. Ir tokia mirsiu, net jei manote galintys mane suspardyti“.

Vertinimas: 3.0. Balsų skaičius: 2
Prašome palaukti

Komentarai

  1. Garsiausia ekonomistė kuri išmano bet kokius skelbiamus duomenis yra gerbiama už savo žinias ir nuomonę.Jos nuomonės verta klausyti, nors kartais ji būna ir per daug atvirai išreiškiama.

    Vertinimas: 5.0. Balsų skaičius: 1
    Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

2 × 1 =