Pradžia » Naujausi » Kijeve ir Maskvoje feministės ragino sugrąžinti Moters dienai jos tikrąją prasmę

Kijeve ir Maskvoje feministės ragino sugrąžinti Moters dienai jos tikrąją prasmę

By AFP-BNS │adiena.lt

Maždaug tūkstantis žmonių išėjo į Kijevo gatves trečiadienį, Tarptautinę moters dieną, ragindami sugrąžinti šiai daugelio su gėlėmis ir dovanomis siejamai šventei jos tikrąją feministinę prasmę.

Kovo 8-oji buvo švenčiama Sovietų Sąjungoje ir dabar yra viena labiausiai minimų švenčių Ukrainoje, bet aktyvistai sako, kad dabartiniai šventės akcentai – gėlės ir komplimentai moterims – prieštarauja lyčių lygybės idėjai.

Ukrainietės reikalauja lygių teisių, o ne tulpių, AFP-Scanpix nuotr.

Ukrainietės reikalauja lygių teisių, o ne tulpių, AFP-Scanpix nuotr.

„Atėjau į demonstraciją tik tam, kad kovo 8-ajai būtų sugrąžinta jos pirminė prasmė, – sakė 22 metų studentė Alina Zabrujko. – Iš pat pradžių tai buvo moters teisių, o ne gėlių diena“.

Demonstracijos dalyviai skandavo įvairius šūkius, tarp kurių buvo ir „Moters teisės yra žmogaus teisės!“, nešė plakatus su užrašais „Seksizmas nėra seksualus“ bei „Nedovanokite gėlių, dovanokite saugumą“.

Eisenoje dalyvavę žmonės sakė žygiuojantys tam, kad išryškintų smurto artimoje aplinkoje, netinkamo elgesio su moterimis gimdyklose ir jų užgauliojimo ginkluotosiose pajėgose problemas.

„Šiandien Ukrainoje moterys patiria smurtą. Dažnai jis nematomas – su juo susiduriama šeimose, ligoninėse, darbe. Tam skiriama nepakankamai dėmesio“, – kalbėjo 27 metų protestuotoja Diana Poladova, dirbanti nevyriausybinėje organizacijoje „Žmogaus teisių ekspertų centras“.

Policijos pareigūnai sulaikė tris asmenis, bandžiusius aplieti aktyvistes ryškiai žaliu dezinfekavimo skysčiu.

„Jie bando supriešinti Ukrainos moteris ir Ukrainos vyrus“, – sakė jaunas vyras miniai, kai jį sulaikė policijos pareigūnai.

Protestavo prie Kremliaus  

Maskvoje per Tarptautinę moters dieną buvo suimta grupė feminisčių, protestavusių prie Kremliaus sienų su plakatu, ant kurio buvo užrašyta „Vyrai buvo valdžioje 200 metų, šalin juos!“

Žmogaus teisių advokatė Mari Davtijan socialiniame tinkle „Facebook“ parašė, kad buvo suimti aštuoni asmenys, įskaitant kelias žurnalistes.

Kovo 8-oji Rusijoje yra valstybinė šventė, tačiau paprastai per ją moterims dovanojamos gėlės ir saldainiai, o ne pabrėžiamas poreikis siekti lyčių lygybės.

Moterims skirtame vaizdo įraše Rusijos prezidentas V. Putinas sakė, kad jis ir kiti vyrai „padarysime viską, ką galime, kad mūsų mylimos moterys būtų apgaubtos dėmesiu, rūpestingumu ir dažniau šypsotųsi“.

Vertinimas: 5.0. Balsų skaičius: 1
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

vienas × 1 =