Pradžia » Lietuva » Prokuratūra: panaikinta apie 3 proc. nutarimų, priimtų dėl smurto prieš mažamečius

Prokuratūra: panaikinta apie 3 proc. nutarimų, priimtų dėl smurto prieš mažamečius

By adiena.lt

Generalinė prokuratūra praneša, kad baigė tikrinti visus pernai bei šiemet nutrauktus arba atsisakytus pradėti ikiteisminius tyrimus, kuriuose buvo kilę įtarimų dėl smurto prieš mažamečius.

Pasak pranešimo, iš viso buvo patikrinti 1328 nutarimai, iš kurių panaikinti 38, o tai sudaro 2,86 proc. nuo visų patikrintų nutarimų.

Iš visų patikrintų nutarimų 435 atvejais ikiteisminiai tyrimai buvo nutraukti, o 893 atvejais – atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą.

Prokuratūros duomenys

Prokuratūros duomenys

23 nutraukti ikiteisminiai tyrimai, arba 5,3 % nuo patikrintų, buvo atnaujinti. Taip pat pradėta 15 naujų ikiteisminių tyrimų, tai sudaro 1,7 % nuo visų patikrintų nutarimų atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.

Atnaujintuose ikiteisminiuose tyrimuose dažniausiai buvo konstatuojama, kad sprendimai priimti neturint pakankamai išsamių duomenų bei neišnaudojus visų priemonių, kuriomis siekiama per trumpiausią laiką atlikti tyrimą ir atskleisti nusikalstamas veikas.

Vienas dažniausiai pasikartojusių šių atnaujintų ikiteisminių tyrimų trūkumų yra tai, sakoma pranešime, kad ikiteisminio tyrimo metu nebuvo apklausti visi asmenys, galintys duoti parodymus apie galimai padarytos nusikalstamos veikos aplinkybes, nenustatytos aplinkybės, reikšmingos nusikalstamai veikai atskleisti ar galimai nusikalstamą veiką padariusiam asmeniui ir liudytojams nustatyti.

Panašūs neišsamaus nagrinėjimo trūkumai nustatyti ir panaikintuose nutarimuose atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimai įvykdytų nusikalstamų smurtinių veikų prieš mažamečius.

Prokuratūra konstatuoja, neva minėti trūkumai iš esmės nustatomi tik pavieniais atvejais, tačiau teigia, kad apibendrinta informacija apie patikrinimo metu pastebėtus tobulintinus ikiteisminio tyrimo aspektus bus panaudota organizuojant mokymus bei tiksliau nustatant reikalavimus ikiteisminio tyrimo kokybei generalinio prokuroro rekomendacijose ir kituose teisės aktuose.

„Airijos Diena“ primena, kad patikrinimas visose penkiose apygardų prokuratūrose buvo pradėtas po to, kai paaiškėjo, jog prieš nužudant keturmetį kėdainiškį, jo patėvio G. Kontenio atžvilgiu buvo pradėtas, tačiau nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl vaiko sumušimo, nenustačius nusikalstamos veikos požymių. Vėliau paaiškėjo, kad panašių tyrimų dėl smurto prieš mažamečius buvo nutraukta ir kitose prokuratūrose.

Prokuratūros duomenys

Prokuratūros duomenys

Vakar prokuratūra taip pat informavo, kad baigtas tarnybinis patikrinimas dėl dviejų Kauno apylinkės prokuratūros prokurorų galimai padarytų tarnybinių pažeidimų. Tyrimą atlikusi komisija pasiūlė už netinkamą vadovavimą Kauno apylinkės prokuratūros Penktojo skyriaus prokurorei I. Balkūnei taikyti tarnybinę nuobaudą – papeikimą. Skirti nuobaudą (arbe ne) gali tik generalinis prokuroras.  Jis sprendimo kol kas nepriėmė.

Vertinimas: 5.0. Balsų skaičius: 1
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

3 × penki =