Pradžia » Naujausi » Nyderlanduose vykstantys rinkimai į parlamentą – ultradešiniųjų populiarumo Europoje barometras

Nyderlanduose vykstantys rinkimai į parlamentą – ultradešiniųjų populiarumo Europoje barometras

By AFP-BNS │adiena.lt

Milijonai olandų rinkėjų trečiadienį balsuoja svarbiuose visuotiniuose rinkimuose, temdomuose pikto diplomatinio kivirčo su Turkija, o didžiausia intriga juose – koks bus rinkėjų verdiktas kraštutinių dešiniųjų parlamentarui Geertui Wildersui (nuotr. kairėje).

AFP-Scanpix nuotr

AFP-Scanpix nuotr

Po pernai Senąjį žemyną sukrėtusio „Brexit“ referendumo Didžiojoje Britanijoje ir Donaldo Trumpo pergalės JAV prezidento rinkimuose šis balsavimas Nyderlanduose laikomas savotišku lakmuso popierėliu, parodysiančiu kraštutinių dešiniųjų ir populistinių partijų populiarumą prieš vėliau šiais metais kitose Europos valstybės vyksiančius rinkimus.

Kadenciją baigiančiam vyriausybės vadovui Markui Rutte (nuotr. dešinėje) surėmus ietis su savo antiislamiškų ir antiimigracinių pažiūrų varžovu G.Wildersu, viešosios nuomonės apklausos rodė, kad rinkimų išvakarėse nemaža dalis iš 12,9 mln. olandų rinkėjų dar nebuvo apsisprendę, už kurią politinę jėgą atiduos savo balsą.

Dauguma balsavimo apylinkių trečiadienį atsidarė 7 val. 30 min. vietos laiku ir veiks iki 21 val. Pasibaigus balsavimui, netrukus turėtų pasirodyti balsavusių rinkėjų apklausų duomenys.

„Kai žmonės ieško lyderio, jie žvelgia į mane“, – sakė M.Rutte paskutiniuose televizijos debatuose antradienį vėlai vakare.

M.Rutte, liberalios pakraipos Liaudies partija už laisvę ir demokratiją (VVD) lyderis, siekia galimybės trečią kadenciją vadovauti vyriausybei ir 17 mln. gyventojų turintiems Nyderlandams, kurie yra viena didžiausių euro zonos ekonomikų ir vieni iš Europos Sąjungos valstybių steigėjų.

 

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

septyni + 17 =