Pradžia » Kultūra » Marija Žemaitytė: „Daryti ne iš baimės, o iš meilės“

Marija Žemaitytė: „Daryti ne iš baimės, o iš meilės“

By adiena.lt

Jaunųjų kūrėjų rubrikos viešnia – Klaipėdos jaunimo teatro (KJT) aktorė Marija Žemaitytė. Kupina idėjų, ambicinga mergina praėjusią vasarą patirties sėmėsi Holivude. Apie teatro pasaulį, spalvotą kasdienybę ir įspūdžius iš Los Andželo – atviras pokalbis su Marija.

Spektaklio „Žvaigždės vardas – Metėlė“ epizodas, Eglės Sabaliauskaitės nuotr.

Spektaklio „Žvaigždės vardas – Metėlė“ epizodas, Eglės Sabaliauskaitės nuotr.

Kaip prasidėjo Tavo aktorinis kelias?

Gal jau nuo 7 klasės žinojau, kad arba teatras, arba nežinau kas. Niekur kitur neplanavau stoti, tik į aktorinį. Tiesą pasakius, net neturėjau jokio plano B. Tačiau nebuvau paranojiškai nusiteikusi, jeigu ir nepavyktų įstoti. Vis tiek žinojau, kad manęs kažkas labai gero laukia šitame pasaulyje, todėl į stojamuosius ėjau rami. Matyt, kai visiškai atsiduodi savo intuicijai, kuri tave kažkur kviečia, ir neabejoji, kad taip ir turi būti, – taip ir būna. Ir įvyko. Labai nenorėjau į Klaipėdą, bet labai norėjau studijuoti pas Valentiną Masalskį. Taigi, pasirinkau jį, o taip jau pasisuko, kad ir jis pasirinko mane (šypteli). Tapau Klaipėdos universiteto studente, tada – Klaipėdos jaunimo teatro aktore ir vis stiprėjančia Marija, kuri daro tai, ką nori daryti.

Gal prisimeni savo pirmąjį pasirodymą, koks jis buvo? Kokias emocijas kėlė?

Man buvo 4 ar 5 metai. Vaidinau ančiuką. Nelabai prisimenu, kas ten buvo per renginys ar spektaklis, bet scena buvo labai didelė. Net dabar, kai paaugau, būtent ta scena, kur vyko pasirodymas, vis dar atrodo didelė. Tai įsivaizduokite, kokio didumo! Mane pasodino į scenos centrą pačiam priekyje. Labai gerai pamenu, kaip sėdžiu ten, kažkas kažką vaidina, o aš galvoju: kaip tamsu! Ir man žiūrovų salė pasirodė tokia baisi, tokia didelė ir juoda. Gavau savo vidinio vaiko komandą: „Bėk pas Mamą!“ Komandą įvykdžiau.

Ką apskritai aktorystė reiškia Tavo gyvenime? Kuo ši sritis sužavėjo, įtraukė ir nebepaleidžia?

Man atrodo, kad šitas kelias kaip tik labai paleidžiantis. Niekada negyvenau tokio, kaip daugumos žmonių, gyvenimo. Kai turi asmeninio laiko, kažkokio pastovumo, laisvus savaitgalius, aiškias darbo valandas ir pareigas, fiksuotą atlyginimą. Dirbant teatre, būnant aktore, viskas atvirkščiai, bent jau mūsų KJT. Ir tai yra neatsiejama mūsų pasirinkimo dalis, kurios nereikia ir netgi negalima keisti. Aš manau, kad aktorius visada turi būti parengties, savęs paieškų ir kažkokios ne iki galo normalios kasdienybės būsenos. Kiekvieną kartą, kai kuri naują vaidmenį, aplanko mintis: ar man pavyks? Nežinai, nuo ko pradėti. Ir tikrai, šitas gyvenimas su teatru atima labai daug jėgų, išgyveni labai daug streso. Ir tais momentais galvoji: ką gi aš čia darau, kam gi to reikia? Būtų labai lengva viską mesti ir eiti į normalų pasaulį. Bet, nepaisant viso to, aš vis dar šitame kelyje, nes šiaip ši profesija tikrai nelaiko tavęs pririšusi. Nesakau, kad mes čia jau kažkokie labai ypatingi, bet pasaulis mūsų tikrai kitoks. Manau, kad šitą profesiją mes pasirenkame kasdien, kai nusprendžiame, kad vis dėlto verta taip gyventi. Aš tikrai matau prasmę.

Tavo galvoje nuolat sukasi projektai, spektakliai. Pasidalink jau įgyvendintomis idėjomis.

Su Klaipėdos jaunimo teatru per visus šiuos penkerius metus tikrai daug padarėme. Pradedant bent dviem premjeromis per sezoną, gastrolėmis po visą Lietuvą ir kitas šalis, įvairiais renginiais, festivaliais, kasmet organizuojam „Jauno teatro dienų“ festivalį (kurio labai laukiu ir šį pavasarį), su projektu „Graži ir ta kita“ keliaujame po visą Lietuvą, o šį spalį su prancūzų režisieriumi Jean-Cyril Vadi išleidome premjerą „Žvaigždės vardas – Metėlė“. Gyvenimas vyksta.

Kaip kilo idėja kartu su kitomis KJT aktorėmis susiburti ir sukurti teatralizuotą koncertą „Graži ir ta kita“? Ką norėjote perteikti žiūrovui? Galbūt rezultatas pranoko net pačių lūkesčius?

Spektaklio „Pamoka“ epizodas, Monikos Penkutės nuotr.

Spektaklio „Pamoka“ epizodas, Monikos Penkutės nuotr.

Atsimenu, Rugilė Latvėnaitė paskambino ir sako: darom kažką, kad būtų iš tikrųjų smagu ir, svarbiausia, mums pačioms! Galvoju – darom! Tad pradėjome kurti kažką, ko tuo metu pačios dar nesupratome, bet su laiku idėja išsigrynino. Man labai patiko šito koncerto kūrimas, nes mūsų nespaudė jokie projektai, niekam nieko neprižadėjome, tik sau pačioms, todėl procesas išsitęsė neplanuotai ilgai. Bet tai visiškai mūsų kūdikis, o kūdikį reikia išnešioti. Ir tai buvo pati džiugiausia premjera. Iš pradžių mes net nekalbėjome apie nieką labai prasmingo, kaip ir sakiau, norėjome, kad mums būtų smagu ir gera ant scenos. Tačiau kūrybinio proceso metu visada pradedi liesti sau aktualias, skaudžias, džiaugsmingas temas. Šitas darbas nėra išimtis. Visos kūrėme dainas mums aktualiomis temomis, labai daug kalbėjom apie vyrų ir moterų problemas, kurios tiesiog neišsemiamos ir, kad ir kokios erzinančios, bet vis tiek mums vienaip ar kitaip mielos. Tiesą sakant, mes visos išsikėlėme sau labai nelengvą užduotį – išmokti groti instrumentu, kuriuo visada norėjom groti. Ir visos tai padarė! O lūkesčius tikrai pranoko. Mes grojome užsidariusios tarp 4 sienų ilgiau nei pusę metų, todėl net neįsivaizdavome, ką gi mes čia išvis sukūrėme, bet į sceną ėjom drąsiai, su šūkiu: „Svarbu, kad mums būtų smagu!“ Na, ir vis dar tikrai smagu, ir ne tik mums pačioms, bet ir vis pilnesnėms salėms.

Praėjusi vasara Tau buvo ypatinga. Sėmeisi patirties teatro mokyklose Los Andžele. Papasakok, kuo ten gyvena aktoriai? Kaip atrodo jų pasaulis?

Aplankiau dvi teatro mokyklas: Stellos Adler ir Lee Strasbergo. Turėjau galimybę dalyvauti jų paskaitose ir padirbėti su vietiniais studentais. Stelos Adler mokykloje viskas paremta vaizduote, o Lee Strasbergo – asmeniniais išgyvenimais, emocine atmintimi. Abiejose mokyklose beveik visi mokiniai yra iš kitų šalių, buvo labai įdomu išgirsti jų istorijas, kaip ir kodėl jie atvyko būtent į Los Andželą, kaip kovoja dėl vizų ir kasdien skuba į kastingus ar filmavimus. Gyvenimas ten verda labai įtemptai, ypač tiems, kurie jau įsisuko į tą pasaulį. Nors visi pradeda beveik nuo to paties: studentiškų filmų, reklamų, vietinės reikšmės spektaklių. Viskas sukasi daugiau apie kiną, nes visgi reikia pripažinti, kad tai jiems sekasi nepalyginamai geriau nei teatras. Vienas studentas man pasakojo, kad per vieną dieną Los Andžele gali būti filmuojama 50 skirtingų filmų. Sakė, kad reikia tik norėti, mokėti save tinkamai reprezentuoti, ir sugebėti laiku atsirasti tinkamoje vietoje.

Pabuvojai Holivude. Koks ten verda gyvenimas?

O ten tikrai verda gyvenimas! Ir pamačiusi tą pasaulį truputį pakyli virš žemės, bet kartu visiškai subliūkšta visi vidiniai ego, sakę tau, kad kažką darai šitoje srityje. Kai žmonės klausdavo, kokia mano profesija, atsakydavau: kaip ir visi šitame mieste, esu aktorė. Nes tikrai! Pilna teatro ir kino mokyklų, gatvėse kuriamų filmų, parkuose repetuojančių studentų, ir taip be galo. Sako, kad Los Andžele reikia labai atsakingai bendrauti su žmonėmis, nes niekada nežinai, su kokiu prodiuseriu ar kitu svarbiu žmogumi šneki. Ir tai tiesa. Pati turėjau tokią situaciją, kai paaiškėjo, kad kalbu su garsiu prodiuseriu.

Iš koncertas „Graži ir ta kita“, Pelėdos nuotr.

Iš koncerto „Graži ir ta kita“, Pelėdos nuotr.

Ką grįžusi į gimtinę pritaikei savo kūrybinėje veikloje?

Kelionės metu supratau, kiek daug dalykų mes darome iš baimės, o ne iš meilės, ir daviau sau pažadą grįžusi pailsėti. Nes pastarieji penkeri metai buvo tikrai labai aktyvūs. Dabar mokausi daryti ne iš inercijos, o savu tempu, nes manau, kad kūrėjas gali iš tikro kažką sukurti ir panaudoti savo talentus tik tada, kai supranta savo ritmą ir išdrįsta juo gyventi ir kurti. Holivudas man visada atrodė kažkas labai utopiško, o ten nuvažiavusi supratau, kad tai visiškai tas pats, kas ir čia ar bet kur kitur. Nes jeigu nori – tu tai turėsi. Tiesiog reikia suprasti, ko tu iš tikrųjų nori iš savęs ir iš šito gyvenimo. Dabar tai ir gryninu.

Koks Tavo gyvenimas užvėrus teatro duris. Kaip leidi laisvalaikį? Kokie Tavo pomėgiai?

Esu nuotykių ieškotoja tiesiogine šio žodžio prasme. Vieni geria, kažkas žaidžia kompiuterinius žaidimus, kiti turi dar kažkokių priklausomybių. Mano yra kelionės! Ir net nėra taip svarbu, ar tai kopimas į Himalajų kalnus, ar tranzavimas iki kokio vietinio vienuolyno. Esmė – išeiti iš savo saugumo zonos, kur aš žinau, kaip viskas veikia, kur pamirštu, kaip iš tikrųjų noriu gyventi šią dieną. Kelionėse aš atsigaunu, vėl ir vėl susidraugauju su savimi, iš naujo patikiu savo jėgomis, įkvepia sutikti žmonės ar situacijos. Tai mane daro gyvą. Taip pat man labai svarbus laikas su savimi, dėl to labai dažnai keliauju viena, dėl to gyvenu viena, matyt, dėl to vienatvė – mano draugė (šypsosi). Taip pat labai myliu muziką ir skirtingas kultūras. Instrumentinė ir įvairių tautų tradicinė muzika man yra visiška atgaiva.

Jei tau reikėtų rinktis sritį, visiškai nesusijusią su aktoryste, kas ir kodėl tai būtų?

Plaukiočiau krovininiais laivais. Patiktų.

Pagal www.kulturpolis.lt

Vertinimas: 5.0. Balsų skaičius: 1
Prašome palaukti

28 Komentarai

 1. It’s going to be finish of mine day, except before end I am reading this wonderful post to
  increase my knowledge.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 2. Excellent pieces. Keep writing such kind of info on your blog.
  Im really impressed by your blog.
  Hello there, You have done an incredible job.
  I’ll certainly digg it and personally recommend to my friends.
  I’m confident they’ll be benefited from this site.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 3. Hey there would you mind letting me know which webhost you’re utilizing?
  I’ve loaded your blog in 3 completely different browsers
  and I must say this blog loads a lot quicker then most.

  Can you recommend a good internet hosting provider at a fair price?
  Thanks, I appreciate it!

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 4. Hi, every time i used to check blog posts here
  early in the daylight, since i like to learn more and more.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 5. Excellent website. Lots of useful information here.
  I’m sending it to several friends ans also sharing in delicious.
  And naturally, thank you to your sweat!

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 6. Great post. I was checking constantly this blog and I’m impressed!
  Very helpful information specifically the last part :
  ) I care for such information much. I was seeking this particular information for a very long time.
  Thank you and best of luck.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 7. I really like what you guys are usually up too. This sort of clever work and exposure!
  Keep up the terrific works guys I’ve included you guys to
  blogroll.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 8. Great blog right here! Also your web site rather a lot up fast!
  What web host are you using? Can I get your associate
  hyperlink for your host? I wish my site loaded up as
  fast as yours lol

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 9. In fact no matter if someone doesn’t understand after that
  its up to other people that they will help, so here it takes
  place.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 10. Have you ever considered about adding a little bit more than just your articles?
  I mean, what you say is fundamental and everything. But think
  of if you added some great pictures or video clips to give your posts more, „pop“!
  Your content is excellent but with images and clips,
  this blog could undeniably be one of the most beneficial in its field.
  Terrific blog!

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 11. Hello to every one, the contents present at this web site are actually remarkable for people
  experience, well, keep up the good work fellows.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 12. Hi there, after reading this awesome paragraph i am also glad to share my familiarity
  here with colleagues.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 13. Very descriptive article, I loved that bit. Will there be a part 2?

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 14. Wonderful blog! Do you have any helpful hints for aspiring writers?
  I’m planning to start my own blog soon but I’m a little lost on everything.
  Would you propose starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many options out there that I’m
  totally overwhelmed .. Any recommendations? Many
  thanks!

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 15. I am curious to find out what blog platform
  you’re utilizing? I’m experiencing some small
  security issues with my latest blog and I would like to find something more risk-free.
  Do you have any suggestions?

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 16. always i used to read smaller content that also
  clear their motive, and that is also happening with this post which I am
  reading at this time.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 17. Nice response in return of this matter with genuine arguments
  and explaining everything regarding that.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 18. Nice post. I was checking constantly this blog and I am impressed!
  Extremely useful information specially the last
  part 🙂 I care for such information a lot. I was looking for this certain information for a very
  long time. Thank you and good luck.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 19. It’s amazing designed for me to have a web site, which is beneficial in favor of my experience.
  thanks admin

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 20. Hmm it seems like your website ate my first comment (it
  was super long) so I guess I’ll just sum it up what I wrote and say, I’m thoroughly enjoying your blog.
  I too am an aspiring blog blogger but I’m still new to everything.
  Do you have any points for rookie blog writers?
  I’d genuinely appreciate it.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 21. Excellent post. I used to be checking constantly this weblog and I am impressed!
  Very useful information particularly the last part :
  ) I handle such information a lot. I used to be seeking this particular information for a long time.
  Thanks and good luck.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 22. Hello, Neat post. There is an issue along with your site in web explorer, may test this?
  IE nonetheless is the marketplace chief and a huge element of folks will pass over your fantastic writing due to this problem.

  natalielise pof

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 23. We’re a group of volunteers and starting a new scheme in our community.
  Your website provided us with valuable information to work on. You have performed an impressive task and our entire group shall be grateful to you.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 24. Every weekend i used to go to see this site, as i want enjoyment, for
  the reason that this this web page conations truly nice funny material too.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 25. Wow, fantastic blog layout! How long have you been blogging for?
  you make blogging look easy. The overall look of your
  web site is wonderful, let alone the content!

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 26. Magnificent items from you, man. I’ve remember
  your stuff previous to and you’re simply too excellent. I really like what you have got right here, really like
  what you’re saying and the way through which
  you say it. You make it enjoyable and you still care for to keep it smart.
  I cant wait to read far more from you. This is really a great web site.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 27. Hi there to all, how is all, I think every one is getting more from this site, and your views are good designed for new people.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti
 28. Thanks for some other magnificent article.
  The place else could anyone get that type of information in such a perfect means of writing?
  I’ve a presentation next week, and I’m on the look for such
  information.

  Vertinimo dar nėra.
  Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

dvidešimt − trys =