Pradžia » Lietuva » Apdovanotos gražiausius lietuviškus pavadinimus turinčios įmonės

Apdovanotos gražiausius lietuviškus pavadinimus turinčios įmonės

By adiena.lt

Vasario 21 d., minint Tarptautinę gimtosios kalbos dieną, LR Kultūros ministerijoje paskelbti gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai. Šiais metais paskelbta 14 laureatų.

Delfi/Andriaus Ufarto nuotr.

Delfi/Andriaus Ufarto nuotr.

Šių metų konkurso nugalėtojais tapo šios įmonės: „Apkabink mėnulį“, „Pusė karalystės“, „Tiesios kreivės“, „Vėjo žingsniai“ ir „Teisingumo vartai“ iš Vilniaus, „Duomenų palėpė“, „Ližė smaližė“ iš Kauno, „Juodaragis“ ir „Juostė“ iš Šiaulių, „Šimtalapė“ iš Alytaus, „Cinamono rūkas“ iš Anykščių, „Dūzgutis“ iš Kauno rajono, „Žydėjimas vyšnios“ iš Šilalės rajono, „Balta sala“ iš Trakų rajono.

Įmonių veikla labai įvairi: knygos ir idėjos vaikams, prekyba vonios įranga, šokoladu, informacinės technologijos, vaikų žaidimų kambarys, metalo, konditerijos gaminiai, drabužių siuvimas ir prekyba, nekilnojamojo turto agentūra, iliuzijų muziejus, teisinės paslaugos, kineziterapijos studija, švenčių dekoravimas.

Sveikindamas konkurso nugalėtojus kultūros ministrės patarėjas Evaldas Stankevičius pabrėžė lietuviškų įmonių pavadinimų svarbą ir jų prasmę puoselėjant gimtąją kalbą, pasidžiaugė, kad verslininkai supranta žodžio prasmę ir galią.

Valstybinės kalbos inspekcijos pirmininkas Donatas Smalinskas renginio dalyviams sakė, kad konkurso tikslas – skatinti verslininkus rinktis lietuviškus, taisyklingus, įdomius, originalius vardus.

Valstybinė kalbos inspekcija gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursą rengia jau devintus metus.

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

3 × 5 =