Pradžia » Migrantų krizė » Viduržemio jūroje išgelbėta apie 550 migrantų, rasti du žuvusieji

Viduržemio jūroje išgelbėta apie 550 migrantų, rasti du žuvusieji

By AFP-BNS │adiena.lt

Apie 550 migrantų, rizikavusių savo gyvybėmis, kad pasiektų Europą, penktadienį buvo išgelbėti Viduržemio jūroje, kur taip pat rasti du žuvę žmonės, pranešė Italijos pakrančių sargyba.

2016 metais daugiau kaip 5 tūkst. žmonių žuvo mėgindami perplaukti Viduržemio jūrą,

2016 metais daugiau kaip 5 tūkst. žmonių žuvo mėgindami perplaukti Viduržemio jūrą

Šiuos migrantus iš keturių pripučiamų valčių surinko pakrančių apsaugos tarnybos laivai, taip pat Italijos karinių jūrų pajėgų ir vienos nevyriausybinės organizacijos laivai bei vienas prekinis laivas.

Du mirusius žmones vienoje iš valčių rado nevyriausybinės organizacijos „SOS Mediterranee“ laivas, paėmęs 193 išgelbėtus migrantus, sakoma šios organizacijos „Twitter“ žinutėje.

Italijos pakrančių apsaugos tarnyba nurodė, kad šios gelbėjimo pastangos buvo vykdomos „nepaisant nepalankių orų ir sąlygų jūroje“.

Pastaraisiais metais Italija buvo pagrindinė šalis, į kurią plūdo Viduržemio jūrą kertantys migrantai. Roma stengėsi sudaryti susitarimus su Šiaurės Afrikos šalių vyriausybėmis, kad būtų galima sparčiau grąžinti neteisėtus migrantus.

Jungtinės Tautos nurodė, kad 2016 metais daugiau kaip 5 tūkst. žmonių žuvo mėgindami perplaukti Viduržemio jūrą, daugiausiai pakeliui iš Libijos į Italiją.

Italijos vidaus reikalų ministerijos duomenimis, praeitais metais šalį pasiekė rekordinis jūrą perplaukusių migrantų skaičius – daugiau kaip 180 000 žmonių.

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

13 − 9 =