Pradžia » Migrantų krizė » Viduržemio jūroje apvirtus laivui dingo apie 180 žmonių

Viduržemio jūroje apvirtus laivui dingo apie 180 žmonių

By AFP-BNS │adiena.lt

Viduržemio jūroje šeštadienį apvirtus migrantų laivui, žuvo keturi žmonės, o dar apie 180 laikomi dingusiais, bet veikiausiai žuvusiais, pranešė Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra (UNHCR) ir Tarptautinė migracijos organizacija (IOM).

afp_hs9f6

Šiemet Italijoje jau užregistruota apie 2 300 migrantų

Šie skaičiai paaiškėjo apklausus keturis išgelbėtus laivo keleivius, kurie atvyko į pietinį Italijos Trapanio uostą, antradienį nurodė agentūros.

IOM ir UNHCR darbuotojai sužinojo siaubingų detalių apie naujausią didelę tragediją prie Libijos vandenų, pasikalbėję su keturiais išgelbėtais laivo keleiviais – dviem Eritrėjos ir dviem Etiopijos piliečiais.

Išgyvenusieji, trys vyrai ir viena moteris, buvo „traumuoti ir išsekę“. Jie sakė, kad jų dviejų denių medinis laivas išplaukė iš Libijos penktadienį, o jame buvo daugiau kaip 180 žmonių, kilusių iš Rytų Afrikos.

Po penkių valandų jūroje sugedo variklis ir vanduo pradėjo sunktis į jų laivą. Jam lėtai skęstant, vis daugiau žmonių atsidūrė po vandeniu.

Vienas iš išgyvenusiųjų pasakojo, kad nesėkmingai mėgino ieškoti savo žmonos, kelionės metu buvusios pačiame laivo viduryje.

Po ilgų valandų, praleistų vandenyje už 30 jūrmylių (56 km) nuo Libijos krantų, šeštadienį tuos keturis asmenis išgelbėjo prancūzų pareigūnų laivas, dalyvaujantis Europos Sąjungos sienų apsaugos agentūros „Frontex“ paieškų ir gelbėjimo misijoje „Triton“. Vėliau išgelbėtieji buvo perkelti į kitą „Frontex“ laivą „Siem Pilot“.

2016 metais Italijos uostuose buvo užregistruota apie 181 tūkst. atvykėlių, o UNHCR turimais duomenimis, plaukdami per Viduržemio jūrą žuvo arba žuvusiais laikomi per 5 000 asmenų.

Nors dėl pusiaužiemio orų kelionės jūra tapo ypač pavojingos, 2017 metų pradžioje migrantų antplūdis nesumažėjo. Nuo sausio 1 dienos Italijoje jau užregistruota apie 2 300 migrantų.

 

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

18 − 11 =