Pradžia » Gyvenimas » Mirė Rusijos gamtosaugos judėjimo tėvas Aleksejus Jablokovas

Mirė Rusijos gamtosaugos judėjimo tėvas Aleksejus Jablokovas

By AFP-BNS │adiena.lt

Žinomas rusų ekologas, Rusijos „Greenpeace“ įkūrėjas ir vienas posovietinio gamtosaugos judėjimo pionierių Aleksejus Jablokovas mirė eidamas 84 metus, trečiadienį pranešė Rusijos mokslų akademija.

Nepaisant garbino amžiaus, A. Jablokovas aktyviai dalyvaudavo gamtosauginėse akcijose

Nepaisant garbingo amžiaus, A. Jablokovas aktyviai dalyvaudavo gamtosauginėse akcijose

A. Jablokovas sovietmečiu tyrinėjo jūrų gyvūniją, „perestroikos“ laikais vadovavo stambioms gamtosaugos kampanijoms, kurių dėka susiformavo nauja aktyvistų karta, ir buvo vyriausybės bei įvairių nevyriausybinių organizacijų (NVO) patarėjas.

Gerbiamas mokslininkas A. Jablokovas parašė daugybę knygų, ne tik mokslinių, bet ir vaikams bei įkūrė pirmąją šalyje žaliųjų partiją.

Mokslininkas po ilgos ligos mirė Maskvoje antradienį.

A. Jablokovas tyrinėjo banginius ir delfinus, o vėliau pasitraukė į gamtosaugos politiką. Vis dėlto jis „visuomet išliko ištikimas mokslui“, sakoma Rusijos mokslų akademijos pranešime.

A. Jablokovas „paliko gilų įspaudą visose srityse, kuriose dirbo: jūrų biologijoje, gamtos apsaugoje ir politikoje“, – sakė Tarptautinio gyvūnų apsaugos fondo IFAW (International Fund for Animal Welfare) Rusijos skyriaus vadovė Marija Voroncova.

Pasak Tolimųjų Rytų Sachalino salos aktyvisto Dmitrijaus Lisicyno, A. Jablokovas buvo „vienas šiuolaikinio Rusijos gamtosaugos judėjimo įkūrėjų ir įkvėpėjų“.

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

keturiolika − septyni =