Pradžia » Pasaulis » Lenkijos prokurorai: Lecho Walesos rašysenos ekspertizė patvirtina jo bendradarbiavimą su saugumu

Lenkijos prokurorai: Lecho Walesos rašysenos ekspertizė patvirtina jo bendradarbiavimą su saugumu

By AFP-BNS │adiena.lt

Lenkijos prokurorai antradienį pranešė, kad „Solidarumo“ lyderio Lecho Walesos rašysenos ekspertizė įrodo, jog Nobelio taikos premijos laureatas aštuntojo dešimtmečio pradžioje bendradarbiavo su komunistine slaptąja policija.

L. Walesa REUTERS-Scanpix nuotr.

L. Walesa REUTERS-Scanpix nuotr.

Lenkijos tautos atminties institutas (IPN), į dienos šviesą traukiantis bendradarbiavusius su komunistais ir naciais asmenis, pareiškė, kad daugelio nacionaliniu didvyriu laikomas buvęs prezidentas pasirašė kolaboravimo sutartį ir pakvitavimą, jog gavo atlyginimą iš slaptosios policijos.

Daugiau „nebėra jokių abejonių“ dėl 73 metų L. Walesos bendradarbiavimo, IPN pareigūnas Andrzejus Pozorskis sakė žurnalistams.

Pasak A. Pozorskio, slaptosios policijos dokumentų, kuriuose minimas įtariamas L.Walesos slapyvardis „Bolekas“, autentiškumą patvirtino teismo medicinos ekspertai Krokuvoje.

Ekspertai palygino šiuos dokumentus su kitais ranka rašytais dokumentais, kaip L. Walesos prašymai išduoti pasą, asmens tapatybės kortelę ar vairuotojo pažymėjimą. Pats L. Walesa savo rašysenos pavyzdžių pateikti atsisakė.

A.Pozorskis sakė, kad raštiškas susitarimas dėl bendradarbiavimo su, kaip manoma, L. Walesa buvo pasirašytas 1970 metų gruodį, o 17 pakvitavimų, jog jis gavo atlyginimą – iš viso 11 700 zlotų, vidutinį tuometinį penkių mėnesių atlyginimą – buvo pasirašyti laikotarpiu nuo 1971 iki 1974 metų.

Pasak pareigūno, slaptajai policijai „Bolekas“ taip pat pateikė 29 ranka rašytas ataskaitas.

Vienu iš „Solidarumo“ įkūrėjų laikomas L. Walesa, vėliau be kraujo praliejimo susitaręs dėl komunizmo eros pabaigos Lenkijoje 1989 metais, ne kartą reiškė abejones dėl šių dokumentų autentiškumo ir visuomet tai neigė.

Lenkai vis dar prieštaringai vertina L. Walesą. Kai kurie jį vis dar gerbia dėl pasipriešinimo komunizmui. Tačiau dėl savo kovingo ir skaldančio būdo vėlesniais prezidentavimo metais kai kuriuose sluoksniuose jis tapo nemėgstamas.

 

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

du × penki =