Pradžia » Airija » Meath apskrities taryba perspėja: kibernetiniai plėšikai nusitaikė į vietinę savivaldą

Meath apskrities taryba perspėja: kibernetiniai plėšikai nusitaikė į vietinę savivaldą

By rte.ie │adiena.lt

Šiandien padariusios oficialų pareiškimą dėl Meath apskrities tarybos kibernetinio užpuolimo vietos valdžios institucijos visoje šalyje raginamos patikrinti savo kompiuterinio tinklo saugumą.

Iš Meath apskrities tarybos sąskaitos bandyta pavogti 4,3 mln. eurų.

Iš Meath apskrities tarybos sąskaitos bandyta pavogti 4,3 mln. eurų. ©rte.ie stop kadras.

Prieš septynias savaites, spalio 28 dieną, Meath apskrities taryba tapo nusikaltimo, pavadinto „Vadovo apgaule“ (angl. CEO fraud), auka. Iš tarybos sąskaitos, esančios airiškame banke, prisidengus tarybos vadovo vardu, į užsienį buvo pervesta 4,3 milijonų eurų.

Kibernetinį užpuolimą sužlugdė, nepasibaigus transakcijai, Pinigų plovimo skyriaus policija, kuri atsekė piniginės perlaidos kelią. Šiuo metu suma saugi ir yra užšaldyta Honkongo banke.

Pinigai kol kas negrąžinami, nes užsienio bankas tikrina papildomas garantijas, tačiau pareigūnai mano, kad jie bus grąžinti.

Šaltiniai teigia, kad Meath tarybos bankas yra „Bank of Ireland“, kuris situacijos niekaip nekomentuoja.

Paskaičiuota, kad tokio pobūdžio kibernetiniai nusikaltimai, kai sąskaita peradresuojama generalinio direktoriaus vardu, pasaulinei ekonomikai kainuoja virš 2,8 milijardų eurų per metus. Manoma, kad iš Airijos bendrovių tokiu būdu yra pavogta apie 20 milijonų.

Vertinimas: 1.0. Balsų skaičius: 1
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

aštuoniolika + dvidešimt =