Pradžia » Airija » Vaikų skiepijimo programoje – dvi naujos vakcinos

Vaikų skiepijimo programoje – dvi naujos vakcinos

By rte.ie │adiena.lt

Iki vakcinos registracijos paskiepytųjų Meningokokine B vakcina buvo kiek daugiau nei 5000 kūdikių/mažų vaikų ir apie 2500 jaunuolių/suaugusiųjų.

Iki vakcinos registracijos paskiepytųjų Meningokokine B vakcina buvo kiek daugiau nei 5000 kūdikių/mažų vaikų ir apie 2500 jaunuolių/suaugusiųjų. ©all-free-download.com

Abipusiu vyriausybės ir šeimos gydytojų susitarimu Airijos vakcinacijos programa papildyta ir pradės veikti nuo gruodžio 1 d., skelbia rte.ie. Naujos vakcinos bus teikiamos visiems kūdikiams, gimusiems po spalio 1 d.

Naujos vakcinos yra Meningokokinė B ir Rotaviruso. Šios vakcinos turi apsaugoti nuo meningito, kraujo užkrėtimo ir sunkių viduriavimo atvejų.

Šeimos gydytojai už kiekvieną vakcinuotą vaiką gaus papildomus 80 eurų. Šiuo metu už skiepijimo programos vykdymą jie gauna 300 eurų. Pasak Airijos medikų organizacijos šeimos gydytojų komiteto atstovo Austin Byrne, naujas vakcinas turėtų gauti apie 65 000 vaikų.

Sveikatos paslaugų administracija (HSE) keletą mėnesių dirbo su gydytojais bei kitais medicininių profesijų atstovais, rengiant naujų vakcinų įvedimą. Bendradarbiavimas apėmė daugiau nei 3000 vakcinuotojų apmokymus, vakcinų pristatymą į bendrosios praktikos gydytojų centrus ir informacijos apie naujas vakcinas skleidimą tarp tėvų ir suinteresuotų specialistų.

Meningitas

Meningokokinė liga (meningitas) yra sunki liga, kurią sukelia bakterijos, vadinamos Neisseria meningitidis.
Galvos ir nugaros smegenis dengia trys vientisi dangalai: išorinis – kietasis, vidurinis – voratinklinis ir vidinis – minkštasis. Tarp voratinklinio ir minkštojo dangalų, taip pat vidiniais smegenų kanalais cirkuliuoja smegenų skystis. Meningitas – tai infekcinis nervų sistemos susirgimas, labiausiai pažeidžiantis minkštuosius smegenų dangalus ir sąlygojantis jų uždegimą bei smegenų skysčio infekcinius ir uždegiminius pakitimus.

Daugiau informacijos lietuviškai apie Meningokokinę B vakciną galima rasti čia: http://objektyviaiapieskiepus.weebly.com/apie-skiep261-nuo-b-meningokoko.html

Apie Rotaviruso vakciną: http://ligos.sveikas.lt/lt/vaistai/imuninei_sistemai/rotarix1

Vertinimas: 5.0. Balsų skaičius: 1
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

5 × du =