Pradžia » Pasaulis » Rusai, amerikiečiai ir turkai bando sunaikinti Europą, sako įtakingas europarlamentaras

Rusai, amerikiečiai ir turkai bando sunaikinti Europą, sako įtakingas europarlamentaras

By BNS │ adiena.lt

„Autokratų žiedas“ bando sužlugdyti Europos Sąjungą, perspėjo įtakingas europarlamentaras, kuris paminėjo Rusijos ir Turkijos prezidentus, ir būsimą jų kolegą Jungtinėse Valstijose Donaldą Trumpą.     20161122_180730_514

„Man vis labiau atrodo, kad mus supa autokratai. Putinas, Erdoganas, be to, ir pirmieji p. Trumpo paskyrimai, kurie taip pat man kelia didelį susirūpinimą“, – sakė Guy Verhofstadtas, kuris yra Europos Parlamento vyriausiasis derybininkas dėl „Brexit“.

Buvęs Belgijos premjeras pridūrė: „Tai, ką matau šiandien, … yra rusai ir amerikiečiai, ir turkai, … drauge dirbantys daugmaž Europos teritorijoje, kad sunaikintų Europos modelį.“

G.Verhofstadtas apkaltino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, kad šis „atvirai finansuoja“ populistines ir euroskeptiškas partijas, o Turkijos prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą  – nusitaikius į turkų opozicijos narius Europoje.

Jis palygino juos su JAV išrinktuoju prezidentu, paminėdamas D.Trumpo pagrindinio stratego Steve’o Bannono planus atidaryti naujus savo dešiniojo sparno naujienų svetainės „Breitbart News“ biurus Prancūzijoje ir Vokietijoje, „kad darytų įtaką rinkimams“.

G.Verhofstadtas, vadovaujantis Europos Parlamento liberalų grupei, sakė, kad šie trys lyderiai turi „bendrą požiūrį – jie nori pliekti ir net sunaikinti mūsų galvoseną, mūsų vertybes“.

„Mes turime priešintis, dabar kritinis ES istorijos momentas“, – sakė G.Verhofstadtas.

„Turime „Brexit“ derybas, turime šitą autokratų žiedą aplink ES vietoje draugų žiedo. Laikas kurti realią politinę Sąjungą, stiprią ir efektyvią“, – pabrėžė jis.

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

17 − 12 =