Pradžia » Pasaulis » Popiežius kritikuoja pasaulio politikus dėl klimato

Popiežius kritikuoja pasaulio politikus dėl klimato

By BNS │ adiena.lt

Popiežius Pranciškus paragino mokslininkus būti aplinkos apsaugos priekyje ir kritikavo politikus, dar neparodžiusius „konkrečios valios“ dėl pasaulinių klimato susitarimų įgyvendinimo.

Popiežiaus kalba simpoziume, tarp kurio dalyvių buvo ir save ateistu vadinantis britų fizikas Stephenas Hawkingas, galėjo būti skirta JAV išrinktajam prezidentui Donaldui Trumpui.

Popiežius Pranciškus

Popiežius Pranciškus

D. Trumpas per rinkimų kampaniją grasino atsisakyti JT šalių konferencijos (COP 21) metu pasiekto Paryžiaus susitarimo, kuriuo valstybės įpareigojamos mažinti atmosferos taršą šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis.

Pranciškus sakė, kad mokslo ir krikščionių bendruomenėms teko pareiga susivienyti „dėl bendro tikslo apsaugoti mūsų bendrus namus, kuriems jau ir taip gresia ekologinis žlugimas“.

Tuo tarpu „tarptautinė politika reagavo silpnai – nors ir su kai kuriomis pagirtinomis išimtimis – dėl konkrečios valios siekti bendro gėrio“, – sakė Popiežius.

„Politikos nusilenkimą technologijai ir ekonomikai, kuri visų pirma siekia naudos, parodo „blaškymasis“ ar atidėliojimas, įgyvendinant pasaulinius susitarimus dėl aplinkos“, – pridūrė jis.

Per JAV prezidento rinkimų kampaniją D. Trumpas minioms ekonomiškai smukusiose, taip pat pietinėse valstijose ne kartą sakė, kad suplėšys susitarimus dėl klimato.

Tačiau po pergalės rinkimuose D. Trumpas jau minėjo, kad „neturi išankstinio nusistatymo“, ar palaikys pasaulinius susitarimus.

Pranciškus, kuris D. Trumpo ar kitų politikų pavardžių nepaminėjo, pernai parašė encikliką „Laudato si“, kurioje sako, kad reikia skubių veiksmų planetai gelbėti.

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

3 + dvidešimt =