Pradžia » Pasaulis » Obama paskutinį kartą įteikė Prezidento laisvės medalius

Obama paskutinį kartą įteikė Prezidento laisvės medalius

By AFP-BNS │adiena.lt

JAV muzikos legenda Bruce’as Springsteenas, krepšinio žvaigždė Michaelas Jordanas ir aktorius Robertas De Niro yra tarp 21 žmogaus, antradienį apdovanotų Prezidento laisvės medaliais.

20161123_093524_172

REUTERS-Scanpix nuotr.

Per ceremoniją Baltuosiuose rūmuose prezidentas Barackas Obama išdalijo paskutinius garbingiausius JAV civilinius apdovanojimus įvairioms sporto žvaigždėms, mokslininkams, menininkams ir filantropams.

„Kiekvienas, esantis ant šios scenos, mane asmeniškai labai stipriai sujaudinote, – sakė B.Obama. – Labai gera, kai galvoji apie šiuos nuostabius žmones, suprasti, kad tai daro mūsų tautą puikiausia tauta žemėje.“

Sąraše yra daug pramogų pasaulio atstovų ir įžymybių, tarp jų – aktoriai Tomas Hanksas, Robertas Redfordas, krepšinio grandas Kareemas Abdul-Jabbaras, Diana Ross, kurios karjera muzikos, kino, televizijos, teatro ir mados srityse tęsiasi jau ilgiau kaip pusę šimtmečio, ir komikė bei televizijos pokalbių laidos vedėja Ellen DeGeneres.

Kalbėdamas apie E.DeGeneres pasiekimus B.Obama pagyrė komikės drąsą viešai pripažinti apie savo homoseksualumą. „Kokia neįtikėtina našta tai buvo – šitaip rizikuoti savo karjera, – sakė jis. – Žmonės nedažnai tai daro, o tada milijonų viltys sukraunamos ant jų pečių.“

Be to, B.Obama pagyrė aktoriaus R. De Niro geriausius vaidmenis.

„Sicilietis tėvas, tapęs Niujorko banditu, banditas, valdantis kazino, banditas, kuriam reikia terapijos, – skaitė prezidentas, sukeldamas publikos juoką. – Uošvis, baisesnis už banditą, Al Kaponė, banditas.“

Pastaruoju metu R. De Niro buvo dėmesio centre dėl savo atviro nepritarimo išrinktajam prezidentui Donaldui Trumpui. Jis nevyniojo žodžių į vatą ir kritikuodamas respublikoną vadino jį „atmata“, „kiaule“ ir „idiotu“.

„Norėčiau smogti jam į veidą“, – sakė jis prieš rinkimus.

Daugelis šio garbingo apdovanojimo laureatų yra pasisakę prieš D. Trumpą arba išreiškę paramą demokratams.

Prestižinis Prezidento laisvės medalis yra skiriamas už pasiekimus ir indėlį į JAV nacionalinius interesus, saugumą, kultūrą, taiką ir filantropiją.

Vertinimo dar nėra.
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

2 + 13 =