Pradžia » Įvairenybės » „Moterys turi vairuoti“, sako Saudo Arabijos princas

„Moterys turi vairuoti“, sako Saudo Arabijos princas

By AFP-BNS │adiena.lt

Vienas atvirumu ir turtais garsėjantis Saudo Arabijos princas paragino savo šalį „skubiai“ panaikinti draudimą moterims vairuoti.

„Stabdykit debatus: laikas moterims vairuoti“, – savo „Twitter“ paskyroje parašė princas Al-Waleedas bin Talalas.

kitas

Saudo Arabijoje griežtai ribojamos  moterų teisės

Filantropas Al-Waleedas jau seniai pasisako už didesnes moterų teises Saudo Arabijoje. Šioje šalyje galioja vieni griežčiausių pasaulyje suvaržymų moterims; ji yra vienintelė valstybė, draudžianti moterims vairuoti.

Be trumpos „Twitter“ žinutės, antradienį buvo paskelbtas ir Al-Waleedo biuro pareiškimas, kuriame dėstomi princo argumentai už minėto draudimo panaikinimą.

Šio milijardieriaus kalbos nėra įprastos Saudo Arabijos karališkajai šeimai.

„Neleisti moteriai vairuoti automobilį šiandien yra teisių klausimas, panašus į padėtį, kai buvo draudžiama jai įgyti išsilavinimą ar turėti nepriklausomą tapatybę, – sakoma princo pareiškime. – Visa tai yra neteisingi tradicinės visuomenės aktai, daug labiau varžantys nei tai, kas yra teisėtai leidžiama pagal religijos priesakus.“

Al-Waleedas bin Talalas taip pat paminėjo „ekonomines išlaidas“, susijusias su moterų priklausomybe nuo privačių vairuotojų iš „užsienio“ ar taksi paslaugų. Net jeigu jų vyrai gali skirti laiko savo žmonoms pavėžėti, tai reiškia, kad jie turi laikinai atsitraukti nuo darbo, todėl „pakertamas darbo jėgos našumas“, aiškino princas.

„Moterų vairavimas tapo neatidėliotinu socialiniu poreikiu, pagrįstu dabartinėmis ekonominėmis aplinkybėmis“, – pažymėjo jis.

Al-Waleedas bin Talalas neužima jokių politinių postų, bet vadovauja Saudo Arabijos konglomeratui „Kingdom Holding Co.“, investavusiam į tokias kompanijas kaip JAV bankininkystės milžinė „Citigroup“ ir pramogų parkas „Euro Disney“.

Saudo Arabijos pajamos iš naftos, smarkiai sumažėjus pasaulinėms kainoms, pernai smuko 51 procentu.

Dėl šios priežasties vyriausybė atidėjo didelius projektus, sumažino išlaidas ir pabrangino kasdienes prekes ir paslaugas, tarp jų vandenį ir elektrą.

Balandžio mėnesį karalystė paskelbė savo „viziją iki 2030 metų“, pagal kurią planuoja diversifikuoti nuo naftos priklausomą ekonomiką ir įdarbinti daugiau savo piliečių, tarp jų moterų.

Pristatydamas šį planą sosto įpėdinio pavaduotojas 31 metų princas Mohammedas bin Salmanas  sakė, kad socialinių permainų negalima primesti jėga.

Dėl teisės moterims vairuoti jis teigė, esą, „kol kas visuomenė nėra įtikinta, bet mes pabrėžiame, kad tai priklauso nuo Saudo Arabijos visuomenės.“

Vertinimas: 5.0. Balsų skaičius: 1
Prašome palaukti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

devyni + 4 =